Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 528
  • 779
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 21 282
Аз няма да рискувам , ще взема пак Ла роша  Embarassed Mr. Green

# 181
  • Мнения: 6 577
Божкеее, писала съм в старата тема. ooooh! ooooh!
И се чудя защо няма движение.
Поствам пак. Crazy

Ползвате ли слънцезащитен крем?
Аз до сега не съм ползвала специален за лице, все съм слагала един и същ за тяло и лице и то основно за плажа. Embarassed
Но предвид по-проблемната кожа се замислих за специален продукт. Някакви препоръки?
Разглеждах онлайн и естествено марки като Ла Рош, Юсерин, Биодерма, СВР и др. си имат такива продукти.
Това ми се стори по-интересно, защото има и цвят, т.е. един вид хем крем, хем ФДТ. Нов продукт е. Peace
https://remedium.bg/sun-protect/bioderma-photoderm-nude-touch-sp … ht-tint-40ml.html
Гледам, че във форума има и специална тема за Слънцезащита и там се коментира това в момента.

# 182
  • Мнения: 156
Аз  хубаво ви казах за маската с морковите и яйцето, обаче ако проблемът е сериозен не е ли по-добре да се консултирате с професионален дерматолог? Знам, че акнето е причинено от много фактори и е два типа, доколкото знам – от вътрешни или външни. Прегледах доста инфо по темата и попаднах на една статия на една докторка и мисля, че ще информацията е много полезна.

# 183
  • Мнения: 21 282
Аз този път взех крем на Авен да видим.
Относно слънцезащита започнах сутрин да слагам на Биодерма имам едно кремче от миналата година.
Иначе и аз заглеждам показаното от ВИП.

# 184
  • Мнения: 4 275
Моите пъпки изведнъж спряха да излизат, но краят им съмнително съвпадна с началото на ползването на интимен гел Белиема за измиване на лице, вместно на нежните част  Blush Вече не смея да спра да го ползвам. А може би просто ми е дошло времето да спрат да ми излизат пъпки, кой знае  Rolling Eyes

# 185
  • Мнения: X
Записвам се в тази тема.Кожата ми като цяло е нормална .През годините не съм имала проблеми с пъпки до този момент.Кожата ми започна да се омазнява повечеко.Не е точно мазна а по скоро е комбинирана.През определен период от време започнаха да ми се появяват пъпки .
Започнах да търся подходяща козметика и се радвам ,че открих вашата тема.На пазара се предлагат много продукти и се чудя на кой да заложа .Като цяло се колебая между тези.Ще се радвам да ми помогнете да избера правилната грижа за кожата ми Simple Smile
На 30+ съм .
http://adonis.bg/bioderma-sebium-mat-control/11767 това в комбинация с това http://adonis.bg/bioderma-sebium-global-cover-%D1%82%D0%BE%D0%BD … D0%B5%D0%BC/12042
http://adonis.bg/vichy-normaderm-anti-age-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC/5998 този крем .

http://adonis.bg/la-roche-posay-effaclar-mat-%D0%BC%D0%B0%D1%82% … D0%B5%D0%BC/10565
https://remedium.bg/acne-skin/eucerin-dermopurifyer-active-conce … ly-skin-30ml.html това плюс този крем  Eucerin Q10 Active Флуид против Бръчки за Нормална до Смесена(който го имам , но още не съм го пробвала)  Embarassed
И мислех да ги комбинирам със слънцезащитния CC на юсерин ?
И последното което загледах е това http://adonis.bg/avene-triacneal-expert-%D0%B5%D0%BC%D1%83%D0%BB … D0%B8%D1%8F/12056

# 186
  • Мнения: 6 577
DqVoLsKi_ChArOvNa, абсолютно те разбирам...и аз всеки път се лутам измежду голямото разнообразие продукти и все чакам отзиви. За жалост кожите са ни различни и това, че при един даден продукт се отразява добре, не значи, че и при друг ще е така. Аз също се интересувам за горепосочените продукти, не съм ползвала до сега нито един, но съм ги заглеждала. Особено за Биодерма много се чудех и така и не се наканих да им пробвам някои от продуктите от тази серия.
Мога да споделя, че бях доволна от СВР и Ла Рош, но според мен трябва да не се ползват прекалено дълго, защото кожата свиква и ефектът започва да не е такъв, какъвто е бил в началото.
___
Междувременно да се похваля, че в БП вече се спогодихме. Laughing Laughing Откакто не го нанасям директно, а смесвам с малко крем, положението се нормализира. Кожата вече не се зачервява, явно свикна и видимо е по-добре. На моменти се отчайвам, защото въпреки голямото мазане не виждам ефект, но явно в такива ситуации и хранене и всички странични фактори оказват влияние. Peace
____
Почти съм се наканила да взема това кремче на Биодерма (слънцезащитното), за което питах по-горе. Около 32-35 лв. върви, но при положение, че ще е само за лице, ще е икономично и си струва. Peace

# 187
  • Мнения: 4 872
 Здравейте  bouquet
 Записвам се да черпя идеи , защото от около година кожата ми много се промени.  От нормална към смесена, без никога да съм имала пъпки, сега съм с проблемна кожа - разширени пори,черни точки и много пъпки. Това ми създава голям дискомфорт, отразява се на самочувствието ми и като цяло си е много неприятно да си с акне на стари години Tired Ходих при дерматолог , който ми направи няколко процедури(химически пилинг), но резултата беше минимален и временен. При мен е възможно  проблема да е свързан със стрес, с други здравословни проблеми, които имам, и не се реши само с козметика . Ще споделя какво ми изписа дерматоложката , ако може да бъде полезно за някой , четящ темата  Hug :
Биодерма себиум Глобул измиващ гел за почистване сутрин и вечер- измива добре ;
Биодерма себиум глобул крем поставях го сутрин и вечер след измиването с гела . Според дерматоложката може отгоре да се слага фон дьо тен Peace
 Соланте слънце защита при акне, тонирана Препоръча ми я за целогодишно ползване, защото кожата ми е склонна да образува пигментни петна и  лунички . Голямо количество е , но според мен не си заслужава парите. Остава едно лепкаво усещане и все едно ми задушава кожата. Мазна е и лъщи.
 От двата продукта на Биодерма съм доволна , но при мен, както казах , явно проблемът идва от някъде другаде и не дадоха видими резултати  Peace
 Използвах и Авен Триакнеал крем вечер , но също не прави чудеса.  
 В момента смених измиващия гел на Биодерма с Измиващ гел за проблемна кожа на Авен, защото беше на промоция . Измива добре , но оставя едно неприятно усещане на сухота в кожата и веднага след измиване имам чувство , че е изгорял горния ѝ слой  Embarassed
 

Последна редакция: пт, 07 апр 2017, 16:04 от Marsia_K

# 188
  • Мнения: 48 023
Гела на Авен много го развалиха, и аз имам две опаковки и ми иде да го хвърля. Ужасен е! А преди не беше така

# 189
  • Мнения: 2 157
На мен гелът ми харесва.
Отначало доста ми изсушаваше кожата, но напоследък ми е ОК.  Peace

# 190
  • Мнения: 4 275
С риск да досадя, пак ще спомена за моя интимен гел, с който си мия лицето:
https://www.farma.bg/idelyn-beliema-expert-cleansing-intim-gel-200ml.html

Ако има някой, който е пробвал какво ли не, но пъпките продължават да излизат, може да се пробва с този гел. Кой знае, може пък да има ефект  Hug

# 191
  • Мнения: 711
Мишелин, чудна работа  Laughing

сигурна ли си, че в периода, когато си започнала да миеш лицето си с него, не е имало и някаква друга промяна (нова работа, промяна в диетата, започване/спиране на медикаменти и т.н.)?

Aз пък си поръчах две шишета с пръскалка и мисля в едното да си прелея розова вода, а другото да го напълна с това Кофти ми е така да хвърлям памуци всеки ден, а и двете неща не би трябвало да дразнят очите

В Сряда съм при ендокриноложката да обсъдим резултатите и ще пиша какво е станало.

Периодично си правя пилинг вкъщи с леки маски с AHA или BHA (киселини). Хубаво е да се "разхлабва" слоя от умрели клетки върху кожата за да може хем пъпките да избиват по-лесно, хем да са по-повърхностни. Например имам тази https://www.iherb.com/pr/Andalou-Naturals-Glycolic-Mask-Pumpkin- … 1-7-oz-50-g/39589 и тази https://www.iherb.com/pr/Alba-Botanica-Good-Clean-Pore-Purifying … -4-oz-113-g/50522

Последна редакция: сб, 08 апр 2017, 18:35 от Йоана*

# 192
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Да се запиша в темата при вас, ако може. Преди не ми беше кой знае колко проблемна кожата, нормалните "шоколадови" пъпки и преди цикъл. Сега на 40 ми излизат подкожни по брадата и то от врастнали косъмчета и малки ситни пъпчици без връх.  Последната врастнала седя с пълнежа година и половина, докато набере и й отне 2 години да се заличи петното. Сега пак имам една такава. Стисках я няколко пъти, но явно е надълбоко. Не ме боли, но като я пипна усещам, че има насъбрало просто не може да избие и си изглежда като жива рана. Слагах ихтиол компреси 1 седмица поне, само ми изгори кожата, а от лепките получих лющене и зачервяване. Сега слагам маска с аспирин и мед и мажа със Судокрем. Като че ли намаля червеното и отока. Правя парна баня преди аспирина, но едвам издържам тая топлина. От вас научих за Кларисоник Мия 2 и днес пристигна. Чакам го да се зареди и утре ще пробвам.

# 193
  • Мнения: 711
Happy Bella аз преди 2 месеца имах едно огромно чудовище на брадичката, което болеше, усещаше се топче, но не избиваше. Не беше и особено зачервено, но беше страшно на пипане. Много се бях паникьосала и си купих една маска със сяра, която съм споменала назад в темата, но пак ще я напиша. Мазах всеки ден и чудото изчезна без да избие. Пробвай да ходиш ежемесечно на почистване на лице при козметик и може да пробваш крем с BP. Това ще помогне, според мен. Може да се изследваш за ПКЯ също. Това е маската, ако искаш погледни в Youtube за нея също
Скрит текст:

Aкнето по брадичката е хормонално и за съжаление много трудно за лечение. Затова те съветвам да си изследваш хормоните и в случай, че нещо не е наред (не ти го пожелавам, разбира се), поне ще знаеш ЗАЩО.

# 194
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Изследвана съм за ПКЯ, нямам хормонални проблеми, цикълът ми е на 28 дни. Проблемите ми по-скоро са от неправилно обезкосмяване на времето. Когато ходех на лазерна епилация, нямах такива проблеми. Косъмчетата са ми малко  на брой,тънки и явно не могат да пробият и се завиват навътре. Аз съм си такава и по краката - вечно с врастнали косъмчета и ми остават белези. Тоя проблем горе-долу го реших като си правя сухо четкане като постепенно преминах от мека на четка от кактус, та сега по-рядко се появяват врастнали гадини. Страдам си от т.нар фоликулит.  Sad Ще погледна маската, мерси.На лицето слагам само чисто арганово масло вечер преди да си легна, в резултат на което бръчки нямам поне. През деня слагам Есте Лаудер, но като свърши няма да повторя - не е за мен, тежък ми е за Т-зоната. Сега съм решила да поразкарам някои неща от менюто. Зимата свърши, надявам се и гладът да спре. Grinning То аз където съм тук, до юни сме с якета и от юли пак, ама твърдо съм решила.

Общи условия

Активация на акаунт