***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит - 4

  • 112 141
  • 757
  •   1
Отговори
# 585
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
В началото на април и аз получих отговор от митниците на въпрос, който бях задала в края на януари. Даже в първия момент не се сетих за какво е писмото. Много са експедитивни...

# 586
  • София
  • Мнения: 19 249
Еее, вие пък сега - какво са 2 месеца. Ми бързи охлюви са, направо светкавични.

# 587
  • Мнения: 111
Здравейте,
за пръв път ми се случва пратка пристигнала в София да не я получа на следващия ден. Реално от централния клон нищо неможаха да ми кажат, а в регионалния, в който трябва да я получа даже казаха че номера не им се явявал в системата (след като си го диктувахме взаимно 3-4 пъти). Моля да ме упътите какво да правя ( ако например е с непълен адрес - къде да я търся преди да са я върнали?) Ето и номера  - RF533343611SG

# 588
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Връщат ако са непотърсени след 2 седмици, не веднага. Може да получите известие на адреса, изчакайте ден-два.

# 589
  • Мнения: 298
https://www.bgpost.bg/IPSWebTracking/IPSWeb_item_events.asp?item … amp;Submit=Submit
Според проследяването от БГ пощи, би трябвало утре или вдругиден да получите известие или да ви я доставят, зависи колко им е натоварено.

# 590
  • Мнения: 111
Ами нито една пратка от поне 4-5 години не ми е пристигала на повече от ден след тези статуси и за това се почудих! Ще изчакам до утре и ще видя как ще процедирам - носи ми го на служебен адрес един симпатичен възрастен пощальон и никога не получавам известия. А днес вече мина!

# 591
  • Мнения: 298
На мен пък редовно ми се случва, ден два след този статус да получавам, при все, че не съм и от София Wink Споко, ще дойде Simple Smile

# 592
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Връщат ако са непотърсени след 2 седмици, не веднага. Може да получите известие на адреса, изчакайте ден-два.
аз единпът чаках седмица и половина - да живеят бг. пощи

# 593
  • Мнения: 2 373
Ами нито една пратка от поне 4-5 години не ми е пристигала на повече от ден след тези статуси и за това се почудих! Ще изчакам до утре и ще видя как ще процедирам - носи ми го на служебен адрес един симпатичен възрастен пощальон и никога не получавам известия. А днес вече мина!
За всичко има първи път. Проследяването е нормално. На 19ти трябва да я донесат още преди да са излезли статусите на сайта. Не се панирайте излишно.

# 594
  • Мнения: 7
Здравейте,
Някой от Вас внасял ли е стока от Индия и Мароко? Има ли нещо по-различно като процедури или е същото като за внос от всички страни извън ЕС?
Споделете моля и опит с пратки от FedEx.
Благодаря!

# 595
  • Мнения: 298
Каква е стоката? Влиза се в ТАРИК, даваш държава на произход Индия или Мароко, пишеш тарифния номер и виждаш какво ти трябва..

# 596
  • Мнения: 7
Става въпрос за текстилни пуфове, но без пълнеж вътре. Използват са като домашен декор. В ТАРИК основния код е 6300000000, а след това в подразделите аз ги определям като
6305 90   
-     От други текстилни материали :
-  -     Трикотажни или плетени :
-  -     Други
И оттам излизат следните данни:
ERGA OMNES (ERGA OMNES)
- Внос:
Мито по отношение на трети страни (01-01-2005 - ) :    6.20 %   
R2658/87
- Внос:
Тарифно суспендиране за въздухоплаване (01-01-2008 - ) :    0 %   (CD333)
R1147/02
[Покажете условията]   
GSP (R 12/978) - Общи разпоредби (SPGL)
- Внос:
Тарифна преференция (01-01-2015 - ) :    4.90 %   
R0978/12
И оттук кое какво означава? Освен определния процент Мито 6.20%, тези 4.90% какви са? Какво е тарифна преференция?

# 597
  • Мнения: 298
Ако имаш FORM.A /форма А/ ще ти падне митото на 4.90% Simple Smile Това от Индия
От Мароко, ако е, ти трябва май EUR.1 и митото ти отпада изцяло.

# 598
  • Мнения: 7
FORM.A и EUR.1 доставчика /производителя/ ли ги издава?

# 599
  • Мнения: 298
Производителят го пише, тамошната митница го заверява

Общи условия

Активация на акаунт