За вкуса на миналото

  • 178 542
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 485
  • Мнения: 15 960
  Помня, че имаше марципани "Кума Лиса" и бяха много вкусни. Баба ми винаги ми купуваше от тези марципани. Също чайка и родпоче - вкусни бяха. Сега нямат такъв вкус като от едно време. Имаше едни дребни шоколадови топченца и отвътре бяха вафлени в кутия и ги обожавах. Сега не мога да намеря подобни топченца. Имаше една дъвка, която променяше цвета си. Не помня името й. Едни близкалки, в които имаше вътре дъвка. Течен шоколад в кутийка с формата на сърчица. Изяла съм хиляди от тях.  Joy Забравих да спомена, че в моя град продаваха едни кръгли малки пици на центъра и бяха много вкусни. Винаги бяха горещи. А сиренето и кашкавалът - бяха невероятни. Сега всички сирена и кашкавали са боклуци.

   Каквото и да се говори за миналото и тогава храната беше много вкусна и всичко беше качествено.
и аз си мечтая за "дребни шоколадови топченца и отвътре бяха вафлени в кутия" .Спомням си даже кутията как изглеждаше. Изяждах цяла .Мисля , че се казваха Пролет.
И на мен ми липсват точно тези марципани и дражета. Дражетата бяха в голяма бяла кутия на розови цветя. Сега в Билла продават едни подобни, но не съвсем.

# 1 486
  • Мнения: 54 500
Чайката и родопчето бяха коренно различни.
На мен ми беше много противна Чайката, с ужасно сладък бял пълнеж.
Родопчето и сега го обожавам, с плътен шоколадов вкус и пълнеж.

Кума Лиса помня като шоколад, не марципан?

# 1 487
  • Мнения: 15 960
Ей този шоколад, не беше много сладък и май беше с парченца ядки:
Скрит текст:

Иначе тези марципани:
Скрит текст:

и долу вдясно с патетата:
Скрит текст:

# 1 488
  • Мнения: 14 646
На пазарите има и росови и червени градински домати. Вярно, по-скъпи са, но си ги има.
От холандски семена в повечето случаи.  Wink Вкусни са, но не е вкуса на старите родни сортове.

Аз съм заложила от старите (свекървата ми ги даде Simple Smile). Дано да станат.
Аха,значи си контрабандистка.И мойте имаха семена от Б-я.После снимаха разкошни домати ''биволско сърце'' преди 2 год.И по пазарите у нас вече трудно се намират истински,селски домати.Спокойно се продават вносни от турски щайги.
От снимката си припомних мн.от тогавашните сладости.Повечето не бяха вкусни,но ''фини млечни'' и ''троен лешник'' бяха хубави.Корекомските и руски бяха много по-добри.

# 1 489
  • Мнения: 22 036
На пазарите има и росови и червени градински домати. Вярно, по-скъпи са, но си ги има.
От холандски семена в повечето случаи.  Wink Вкусни са, но не е вкуса на старите родни сортове.

Аз съм заложила от старите (свекървата ми ги даде Simple Smile). Дано да станат.
Аха,значи си контрабандистка.И мойте имаха семена от Б-я.После снимаха разкошни домати ''биволско сърце'' преди 2 год.И по пазарите у нас вече трудно се намират истински,селски домати.Спокойно се продават вносни от турски щайги.
От снимката си припомних мн.от тогавашните сладости.Повечето не бяха вкусни,но ''фини млечни'' и ''троен лешник'' бяха хубави.Корекомските и руски бяха много по-добри.

Абсолютна контрабандиска съм Simple Smile. По принцип се съобразявам, но в забраната на внос на семена на домати не виждам никаква логика. Не застрашават нищо и е само борба от страна на фирми като Монсанто. Сега ми е покарал расада и се надявам да имам доматки. Преди две години имах супер реколта, но на местните не им харесва вкуса на тези домати, а и дори синът ми им се мръщеше да само за мой кеф си ги гледам.

# 1 490
  • Мнения: 54 500
"Фини млечни" ми бяха едни от любимите бонбони.
Благодаря, Нина! Flowers Hibiscus

# 1 491
  • Мнения: 5 462
"Фини млечни" ми бяха едни от любимите бонбони.
Благодаря, Нина! Flowers Hibiscus
Мдаа и имаше още еднои подобни на фини млечните , казваха се "Бояна ".Помните ли ги ? newsm78 Rolling Eyes

# 1 492
  • Мнения: 7 848

На мен ми беше много противна Чайката, с ужасно сладък бял пълнеж.



Това не беше ли някакво продълговато блокче,  увито в бял станиол, полято с нещо като марципан, а вътре някаква бяла гадост, подобие на крем?

Ако е това - отвратително!

# 1 493
  • Мнения: 14 646
Не беше и крем,защото е твърдо.Още се намират.Като дете съм купувала от немай къде да заситя глада за сладко,когато вече съм изяла бюджета за деня.Струваха 5-6ст.ако не се лъжа.Бонбоните ''лилия'' бяха отвратителни.

# 1 494
  • Мнения: 22 036
Родителите ми бяха маниаци на тема храна и не купуваха тогавашните "боклуци", а аз явно за това с умиление си спомням вкуса на сандвичите с шунка или кашкавал, които продаваха на гарата примерно. Тънка филия с масло и от горе, тунко парче шунка или кашкавал.

# 1 495
  • Мнения: 14 646
На гарите не си спомням сандвич с шунка,но с шпеков салам,да.Увити в найлонче.Всички възрастни се потрисаха,че искахме точно тях. CrazyСетих,че много ми харесваше тогавашната шунка.Все се коментираше как я държат във вода,за да тежи повече,но на кой му пука щом е вкусно?Обичах понички с мармалад.Може и сега да ги има,но не ходя по баничарници.

# 1 496
  • Мнения: 12 670
Няма. Има донътс.

# 1 497
  • Мнения: 19 501
О, горещи, мазни понички, пълни с шипков мармалад......прекрасни бяха!

# 1 498
  • Мнения: 22 036
О, горещи, мазни понички, пълни с шипков мармалад......прекрасни бяха!

Аз помня онези, мазните, с миришещото сирене.

# 1 499
  • Мнения: 19 501
О, горещи, мазни понички, пълни с шипков мармалад......прекрасни бяха!

Аз помня онези, мазните, с миришещото сирене.
Това бяха пирожки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт