Как се справяте с вмешателни свекърви?

  • 18 743
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 420
Нищо не им става на непиещите вода бебета.

Янтра, тя природата добре се е погрижила, но пък хората са измислили захарта и започнали да я слагат във водата на бебетата, само и само да я пият. За съжаление все още се дава този съвет и има майки, които слагат захар във водата, само и само бебето да я пие.

Относно гладенето и майка ми беше в шок - ама как така няма да гладиш дрехите на бебето? Ами минават сушилня, излизат по-меки от всякога, дезинфекцирани и т.н. Не са стояли на простор да съхнат и да съберат целия прахоляк на града.  Гладех само това, което има нужда от гладене, заради естетиката. Нищо друго.

# 181
  • София
  • Мнения: 28 958
Аз също не съм давала вода на сина ми преди да навърши 6 месеца, когато започнах захранването. Предложих му 1-2 пъти в големите жеги, изплю я и дотам с водата. Реагирах на малоумното твърдение, че водата убивала и даже имало много случаи.

# 182
  • Deutschland
  • Мнения: 5 540
Моето бебе не обича вода. Пие сокове и чай, макар днешните лекари да не препоръчват сокове. За протокола - на 7 месеца е

# 183
  • Мнения: 4 292
А като не препоръчват ти защо даваш? Аз лично нищо смислено не ви дам в сока, освен да дразни стомаха. Плодове на блендера и готово.

# 184
  • Deutschland
  • Мнения: 5 540
Става въпрос за домашни сокове. Давам, защото има нужда от течности. Пие АМ сутрин и вечер, през останалото време е на пюрета и каши.

# 185
  • Мнения: 18 685
Ще преместят темата след малко в подфорум "Кърмене и захранване" ми се струва. Wink

# 186
  • Варна
  • Мнения: 36 801
Тя авторката отдавна се уплаши и никаква я няма.

# 187
  • София
  • Мнения: 24 839
Има си разумно обяснения тая вода, Трещерица, не знам какво има да си обясняваш. Едно новородено увеличава теглото си около 30 процента първия месец, всеки следващ също качва значително, толкова колкото през никой друг етап от живота му. Затова му е нужна храна, а не вода, още повече, че кърмата и АМ са 90 % вода. Ето ти едно семпло и разумно обяснение.
 Къпането всеки си преценя, там ала бала прочити много. Сушилнята измества гладенето, защото то е предимно дезинфекция, после естетика, а тя развива високи градуси. Та така, аз се водя от логиката, дори и в съвети от  свекърва ми Simple Smile

И за мен има разумно,  обяснение  пиенето на вода.
Първото е, че в много случаи, кърмата е доста гъста, сладка и лепкава ако щеш, та е съвсем нормално детето да има нужда от чиста вода.
Не е нормално, голям човек да трябва да изпива по едиколкоси вода, независимо от течностите които поема, а за детето да не се отнася.
Това бях сейфнала преди известно време, защото рядко съм срещала толкова компактно и достъпно обяснение, затова си позволявам да го споделя.
http://nwcb.eu/2011/07/22/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BA%D1%8A% … %B0-%D0%B1%D0%B5/
Организмът на бебето е 80% вода, то диша 40- 60 пъти в минута, така че дехидратацията при него настъпва бързо.
И не виждам начин, само от кърмата, която е около 150- 200 мл. да може да си набави нужното количество.
Вярно, че има доволни майки, че памперса стои почти сух от едно ядене до друго, но ако си направят труда да прочетат колко течности на кг. тегло са нужни, за да се поддържат тези 80%- 70%- 65% проценти, ще видят се сметката само с мляко не излиза.

За сушилната писах, защото бях решила да си купувам, но като се разрових и видях, че трябват химикали, за да премахват мухъли и миризми, ме изгубиха.........

# 188
  • Мнения: 4 420
absurT, 6 години ползвам сушилня. Не купувам никакви химикали и препарати, нямам мухъл, нямам миризми. Ароматните кърпички за сушилня ги броя към графа глезотии, също както и омекотителите, защото след сушилнята не ползвам такива.  Peace

# 189
  • Мнения: 4 292
Аз също не купувам нищо за сушилнята, спасява ме с децата, нямам идея как щях да суша в това време, още повече всички около нас се отопляват на дърва и пелети и мирише навън.
 За водата не ми се спори, някой по-умен от мен е стигнал до този извод, просто аз подкрепям обясненията. Кърмено на поискване бебе, суче доволно много и няма начин да се дехидратира. Отделно, че предното мляко е за утоляване на жаждата, задното за нахранване. Ако пък е на АМ, през 3 часа по около 150 мл. минава литър за денонощие. Майките знаят, че пълният памперс е показател, че храната му стига, не знам някоя да се радва на сух такъв. Тъй де, отече темата. Simple Smile

# 190
  • Мнения: X
Чувала съм/чела съм за много случаи, за деца приети в спешното поради дехидратация.
Нито един случай не съм чула за дете, прието поради "натравяне с много вода".    Laughing
Мисля, показателно е.

Скрит текст:
Има си разумно обяснения тая вода, Трещерица, не знам какво има да си обясняваш.
Едно новородено увеличава теглото си около 30 процента първия месец, всеки следващ също качва значително, толкова колкото през никой друг етап от живота му. Затова му е нужна храна, а не вода,
Скрит текст:
още повече, че кърмата и АМ са 90 % вода. Ето ти едно семпло и разумно обяснение.
 Къпането всеки си преценя, там ала бала прочити много. Сушилнята измества гладенето, защото то е предимно дезинфекция, после естетика, а тя развива високи градуси. Та така, аз се водя от логиката, дори и в съвети от  свекърва ми Simple Smile
Съмнявам се, че тези, които дават вода на бебетата си, не им дават кърма, а ги "изхранват" основно с вода.    Laughing
Скрит текст:
Моите поне, си ядяха млякото на 2,5-3 часа, ама и вода си пийваха между другото.Не отказваха.Не са плакали от глад, бяха си спокойни, усмихнати бебешоци, колики нямаха, както писах, никакъв проблем със захраване, никакъв проблем с кг, със здраве и т.н.Станаха страхотни млади мъже.





# 191
  • Мнения: 12 687
Интересно ми е тези надъхани майки как ще реагират, ако снахата дава вода на внучето.

# 192
  • Мнения: 559
За водата - дъщеря ми нямаше нищо против да дава /по-съвета на братовчедка си, която се беше видяла в чудо в болница с непиещо вода бебе, дехидратирано поради стомашен вирус/. Е да, ама внучка ми вода  не искаше - нито с биберон, нито с лъжичка! "Нашите" бебета явно са пиели, защото им подслаждахме водата, което пък според мен е  било излишно, особено за по-пухкавките такива. Лошото е, че малката и досега не е фен на водата, урината й е доста жълта, и когато е с висока температура и/или стомашни проблеми трябва да бъде лъгана с разреден сок или айран.

Гладенето - без всякакви сушилни, при пране на 60 градуса дрешките са й гладени веднъж - първия път. Зачервяване е имала епизодично и се е оправяла за 1-2 дни.  При моите перях на 95 градуса, гладех до годинка с първата, до 6 м с втората Laughing, и да ме пита човек защо. Дупетата им бяха все червени! Предполагам, че разковничето се крие в наличието на памперси сега.

Къпането - ако щете вярвайте, при наличие на акушерка, която посещаваше редовно бебето, след родилния дом то беше изкъпано за пръв път, когато му падна пъпчето! И то без препарати. И продължиха така, понякога с добавка на излишна кърма към водата. Обяснението - че при редовен тоалет на дупето е даже вредно  да се изтрива защитния слой на кожата на пеленаче, което не се мърля.

Други странности /за мен/ на по-късен етап - едно от първите пюрета беше пюре от пъщърнак /аз това чудо само в супа съм слагала/; добавката на сериозно количество мазнина /в частност - рапично олио/ в пюретата, но пък доста късното въвеждане  на масло и сирене; изчакването детето да седне само /без поставянето му в седнало положение след 6 м/ и др., за които сега не се сещам.

Та на този фон наистина съм убедена, че днешните деца не са гледани по - зле от нашите  Laughing. Но също така съм убедена, че и нашите не са били гледани по - лошо  Laughing. Както вече писах, "може  и така и инак" и  излишното вторачване в норми и предписания само затруднява младите родители и им отнема  увереността, че се справят добре. В същото време кара бабите да се намесват, според мен в повечето случаи с най-добри намерения да "спасят" внучето  Wink. Ако си наблюдаваш /заедно с педиатъра, все пак/ детето, ако е здраво и се развива добре, значи всичко е ОК.

# 193
  • Мнения: 4 292
Ако имаш някоя чепата свекърва на главата, няма да признава ни доктори, ни никой. Simple Smile
 Педиатърът на моите деца е този на мъжа ми. Вече почти на 70 г., но постоянно ходи по разни семинари и си осъвременява знанията. Сам ми каза, че едно време грешно са предписвали рано сок, че тук дори от портокал. Сега е против водата, ранното захранване, проходилката, белтък и прясно мляко под годинка.

# 194
  • Варна
  • Мнения: 1 031
Извинете каква беше идеята на темата, че се Оляхте съм спама.

Общи условия

Активация на акаунт