ЛЛЛ срещата - отзиви

  • 3 785
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 663


 

  От тях ще вземем няколко копия на Книга за кърменето за библиотеката, която за момента е единственото 'помагало' за кърмене на български (не всеки може/иска да чете на английски, а всички други книги в заемната библиотека на групата са на този език), както и ще съоръдим някой дребни изненади. Бубанка предложи също да закупи няколко броя от книгата за ЛЛЛ! Благодаря, Бубанка!   bouquet

Само да добавя, че случайно попаднах на една отлична  книга за кърменето, Бу, прегледай я , ако имаш възможност, мисълта ми е ,че се намира и др.  адекватна литература на български относно кърменето.
Проф.д-р Никола Мумджиев-Хранене на кърмачето ,изд.Хомо Футурус,2003

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Проф.д-р Никола Мумджиев-Хранене на кърмачето ,изд.Хомо Футурус,2003
Знам я, имам я Grinning Имам (или съм чела) повечето литература за бебета, издадена на български. Книгата на проф. Мумджиев, както и тази на проф. Михов (Книга за майката) са нелоши, особено предвид българската действителност, но личното ми мнение е, че специално що се отнася до кърмене и захранване, има още какво да се иска... (все така наблягат на сравнително ранно захранване, заместване на кърменето с твърда храна и отбиване съответно...)
Но пак ще я прегледам, може да пропускам нещо Grinning

# 47
  • Мнения: 1 547
Ако още не сте забравили за нашата среща, ето малко снимки да погледате.

Сори, че чак сега, но съм в пълен цайтнот напоследък.  Crazy

# 48
  • Мнения: 6 243
Когато гръм удари, как ехото заглъхва....

Ето текста на една статия, която излезе в местния (Старозагорски) ежеседмичник "Национална Бизнес поща", бр. 19, 8 - 14.05.2006 год.:
Цитат
На 29 април в Пловдив се състоя първата среща на българския клон на световната организация „Ла Лече Лига". Присъстваха жени от цялата страна и най-вече от града домакин, от София и Стара Загора. Организирахме форума със съдействието на Центъра за бременни жени и ДКЦ-1 в Пловдив,  информира за „НБП" Таня Русева-Кръстева, лидер на „Ла Лече Лига" - България. Международната организация е единствената структура в света, чиято основна цел е да помага на кърмещите майки. Основана е в САЩ през 1956 г. от седем жени и сега само там има 8000 лидери и 3000 местни групи.
Таня Русева-Кръстева научава за „Ла Лече Лигата", когато отглежда собствената си дъщеря. След това по нейна идея е създаден български интернет форум за кърмене, а по-късно изнася лекции на тази тема в Центъра за бременни жени вПловдив. По това време осъществява и първите си контакти с „Ла Лече Лига" и започва да се обучава за лидер дистанционно.
Целите ни са да подкрепяме и информираме майки, които искат да кърмят бебетата си. За
съжаление, ситуацията в България не е особено уредена в това отношение. Липсва достъпна информация, както и подкрепа от страна на медицинските работници и обществеността. Затова нашето желание е да работим в тази насока на локално ниво чрез непринудени срещи на майки с майки, коментира Таня Русева-Кръстева.
Всяка „Ла Лече Лига" група има ежемесечни срещи на определена тема, свързана с кърменето и родителството, разполага със заемна библиотека с книги. Членове са бъдещи и настоящи майки, като членският внос за 1 г. е 20 лв. На срещите могат да присъстват и хора, които не са членове на организацията. От тях се приема дарение в размер 2 лв. за всяка среща. Средствата се използват за закупуване на нова литература за заемната библиотека на групата, отпечатване на материали и др. За момента от Стара Загора има 3 или 4 членове, като вярвам, че ще станат доста повече, когато се сформира „Ла Лече Лига" група в града. Сега две майки се обучават за лидери и вероятно до половин година ще бъде създаден и клон на лигата в Стара Загора.
Радослава РАШЕВА
Към статията има и снимка на бременните мами.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Отивам да го купувам  Grinning

# 50
  • Мнения: 6 243
Отивам да го купувам  Grinning
Аз съм купила 2 - за мен и за Бу

# 51
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво на лактивистките Wink Нека да се чува Laughing

# 52
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Когато гръм удари, как ехото заглъхва....

Ето текста на една статия, която излезе в местния (Старозагорски) ежеседмичник "Национална Бизнес поща", бр. 19, 8 - 14.05.2006 год.:
Цитат
На 29 април в Пловдив се състоя първата среща на българския клон на световната организация „Ла Лече Лига...
Хубаво е станало Grinning
А аз изпратих като обем към 7 пъти повече инфо Mr. Green

# 53
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Интересно ми е да науча... все чувам - в София се обучават две майки, в Стара Загора - две... Може ли поименно?   

# 54
  • Мнения: 1 735
Браво! Страхотно сте си изкарали!  Party
Много ми се щеше и аз да дойда,но уви...

Бу , ще пусна мухата в русенската тема за членските карти и ще ти пиша на лични колко души са навити за членове.

# 55
  • Мнения: 1 735
Е ,край! Ей тази снимка ми стана любима!  Hug  Heart Eyes

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Интересно ми е да науча... все чувам - в София се обучават две майки, в Стара Загора - две... Може ли поименно?  
Тайна, тайна Laughing
Всъщност се обучават общо 6 момичета - едната е напреднала, другите 5 - от София, Стара Загора и Пловдив.

Е ,край! Ей тази снимка ми стана любима!  Hug  Heart Eyes
Смешно ти е, а? Аз по невнимание се бях избарала с една тясна риза и се наложи почти цялата да се разкопчая по случая...  Crazy

# 57
  • Мнения: 1 735


Е ,край! Ей тази снимка ми стана любима!  Hug  Heart Eyes
Смешно ти е, а? Аз по невнимание се бях избарала с една тясна риза и се наложи почти цялата да се разкопчая по случая...  Crazy
Абе смешно! Направо си ми стана мило!

Да,номера с ризите ми е ясен.Първоначално си мислех ,че с ризи ще ми е най-удобно да кърмя ,пък то се оказа ,че най-много лъсвам!  ooooh! И така ,докато не открих магията на якенцата и жилетките.  Mr. Green

# 58
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Да,номера с ризите ми е ясен.Първоначално си мислех ,че с ризи ще ми е най-удобно да кърмя ,пък то се оказа ,че най-много лъсвам!  ooooh! И така ,докато не открих магията на якенцата и жилетките.  Mr. Green
С ризи се оправям без проблем (поради стажа вероятно или просто по природа нямам особен срам или свян Mr. Green ), но тази е особено тясна и вталена и с 1-2 копчета не стана номера...до врата, до врата се разкОпчих чак...

На 27 май ви чакаме с нови сили! Силно Софийско и Другоградско участие очакваме!

# 59
  • Мнения: 980
На 27 май ви чакаме с нови сили! Силно Софийско и Другоградско участие очакваме!

Еее, на сватба съм тогава.... нали неделите щяхме....  Close Пу!

Драснете на ЛС ако някой от участниците идва в района на Гребната (Пловдив) преди тази дата да си връча членския внос.  Confused Да не се разпиша накрая като член-ка №999... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт