МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 56 228
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 241
Сега се сетих и за друго.
Купих си подплънки за кърмачки, ей такива

http://www.pakostnik.com/bg/podpl-nki-za-k-rma-ednokratni-40-broja

В магазина имаше 3-4 вида и тези бяха най- малки , затова ги взех. Като ги отворих обаче, те много дебели. Сега ме е яд.Те дамските превръзки са по- тънки. Какво толкова ще тече че да ги правят дебели?... Вие взехте ли и какви?

# 691
  • Мнения: 191
demenzia честита ви радост! Много прекрасни емоции с малката принцеска, да ви расте здраво и щастливо дете и да има прекрасно детство!
Относно коланите като че ли са противоречиви коментарите за ползата от тях, на мен ми го препоръча една мама която два пъти вече ражда със секцио, и каза че само това й помогнало да се "събере" почти веднага след операцията, защото имала усещането че органите й след като бебата я няма са като в безтегловност и да й е по-спокойно като става и се движи, а и да прибере корема също. Но съм чела коментари за други при които заради спарването имало проблем с шевовете. Моята свекърва ми даде някакъв , но много не ми харесва материята, нещо ми изкуственее и ме притеснява да не се получи точно този отрицателен ефект. Иначе гледах някакви на Чико, ама 70 лв за нещо което я нося я не като че ли не ми се дават  newsm78
Аз да питам мамите на които им предстои секцио, смятате ли  да мажете с нещо след това разреза с цел белега да е по-незабележим, като контрактубекса примерно, чувала съм че подобни кремове ако започнат да се прилагат скоро след операцията наистина имали ефект белега избледнявал и доста се свивал.
Относно козметиката взех мляко за суха и чувствителна кожа и олио за масаж на HIPP, понеже последния месец ползвам маслото им за масаж срещу стрии и съм доволна, и измиващ лосион за коса и тяло на Alverde  с био масло от ший и био лайка. Млякото мисля да ползвам след ежедневната баня пък маслото да ми е за масажа, нали от един момент трябва да се прави всеки ден, пък млеката и лосионите много бързо попиват и като че ли не са много подходящи за масаж  newsm78 Иначе да и аз съм чувала че олиото загрява и не е подходящо особено за през деня в жегите.

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 12:32 от Guendolin1980

# 692
  • Мнения: 227
За прибиране на корема взех оформящо бельо от Кауфланд - 8 лв. За лятото това ми се струва най-удачния вариант.
Взела съм и лосион и олио. Олиото за масажи, с лосиона не знам как ще стане точно масажът  newsm78  Иначе за масаж можело да се ползва кокосово или бадемово масло.
Това с мазането през деня с едно и вечер с друго не го разбрах. Бебето не се ли маже само вечер след баня? Или нещо съм пропуснала?  Rolling Eyes

Dareland моите са на Nuk, но не ми се струват да са дебели. Имам и на Авент мостри, също не са дебели. Сега гледам, че на твоите има капчици долу в ъгъла, като на превръзки. Да не би и при тези подплънки да има различни дебелини според теча?  Laughing

# 693
  • Мнения: 1 166
През деня вместо олио може да се маже с тоалетно мляко, ако има сухи участъци и олиото от вечерта не е овлажнило достатъчно. Това си е до кожа, нищо не се знае.

# 694
  • Мнения: 110
И аз си купих на NUK подплънки, отделно имам мостри на медела и авент. На авент май са най-тънки, но и другите не са дебели.
Аз пък се чудя какви превръзки и дали изобщо да си взимам? Знам, че някои си взимат просто нощни превръзки, по-плътни. Аз се чудих за тези: http://www.pakostnik.com/bg/sledrodilni-higienni-prevr-zki-10-br-canpol. Имам една мостра и са доста големички. А и за еднократните гащи за след раждане се чудя дали да взимам. В списъка за моята болница няма превръзки, сигурно дават, та не знам...

# 695
  • Мнения: 26
Аз съм взела измиващ гел и мляко за тяло на Бюбхен.

И аз взех същото.  Peace
Акушерката каза, че олиото спарва бебешката кожа, особено в по-топлото време и има шанс да се получат обриви. Бебешкото мляко мирише много яко. Ммм...  Crazy
Иначе, аз още не мога да повярвам, че дойде време да раждам. Хем ми е радостно, че идва момента да си видя мишлето, хем започна да ме наляга шубето.  Blush

# 696
  • Мнения: 191
И аз си купих на NUK подплънки, отделно имам мостри на медела и авент. На авент май са най-тънки, но и другите не са дебели.
Аз пък се чудя какви превръзки и дали изобщо да си взимам? Знам, че някои си взимат просто нощни превръзки, по-плътни. Аз се чудих за тези: http://www.pakostnik.com/bg/sledrodilni-higienni-prevr-zki-10-br-canpol. Имам една мостра и са доста големички. А и за еднократните гащи за след раждане се чудя дали да взимам. В списъка за моята болница няма превръзки, сигурно дават, та не знам...

Във Вита си дават превръзки след раждането доколкото разбрах , за еднократните аз си взех едни на същата марка Canpol, обаче нещо материята ме притеснява, те като найлонени, мисля ще спарват, та се чудя дали да не си купя 3-4 броя от тези дълбоките тип кюлотите на баба, но поне да е памук  newsm78 Че от спарването на някои марки превръзки съм имала проблеми.
А тези превръзки за след раждането само за престоя в болницата ли ще са необходими или за след това, че се чудя дали да купувам и аз за в къщи?
Подплънки имам колкото за болницата мостри на Чико и Авент, ще видя кои ми пасват и после ще си взема.

# 697
  • Мнения: 2 241
Dareland моите са на Nuk, но не ми се струват да са дебели. Имам и на Авент мостри, също не са дебели. Сега гледам, че на твоите има капчици долу в ъгъла, като на превръзки. Да не би и при тези подплънки да има различни дебелини според теча?  Laughing
Сега ги видях и аз тези капки, моите са 3 и половина.Може би има и с по- малко, ама като не знам какво да гледам. Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 13:18 от Dareland

# 698
  • Мнения: 63
Момичета,гледам, че коментирате подробностите покрай раждането, та да ви споделя моя сравнително скорошен опит:)
На мен тези еднократни гащи ми бяха много гадни и мъжа ми ми донесе в болницата мои бикини, по-старички така, че да не ми е жал да ги хвърля после. Превръзките също нями бяха удобни и ползвах лигнина, който раздаваха в болницата. и аз мислех, че е гаден, но за мен беше по-удобен от превръзките, въпреки, че и тях си ги използвах. Мен ме изписаха на 10-ти ден и после в нас съм ползвала само нормални превръзки още няколко дни. Подложките за кърма си бях взела една голяма кутия на Лансинох и бях доволна, средно дебели са. Но на някои си им тече яко кърма, така че си трябват. Понеже нощем съм спяла само по нощница или тениска, без подложки, случвало се е да се събуждам с тениска цялата мокра и чаршаф и всичко.
Аз съм в 35 седмица и нямам никаква нагласа за раждането още. И така ме е шубе, защото знам какво ме чака. Тази нощ имах малко контракции с лека сила на болка и бая се ошашках, че се почва, но минаха.
Честит рожби на родилите мами. Да са ви много здрави:)

# 699
  • Мнения: 169
Аз съм в 35 седмица и нямам никаква нагласа за раждането още. И така ме е шубе, защото знам какво ме чака. Тази нощ имах малко контракции с лека сила на болка и бая се ошашках, че се почва, но минаха.
Честит рожби на родилите мами. Да са ви много здрави:)
Същата работа съм😊в 35 седмица,яко ме тресе шубето,че и аз знам какво е.....малката ми е на 2г.6месеца и спомена от раждането още ми е пресен😞но се надявам да мине леко този път....психически не съм готова също....

# 700
  • Мнения: 581
Еее, момичета, не ни плашете така с това раждане  Simple Smile Щом сте се навили за второ значи в някаква степен се преодолява всичко Simple Smile За подложките за кърма аз си взех на Лансинох...такива ми препоръчаха в магазина и реших да им се доверя. Относно козметиката май ще изчакам срещата с педиатърката да видим тя какво ще ни посъветва...аз мисля олио да използвам при всички положения поне в началото. А какво мислите за преварения зехтин? Мои познати такова са ползвали с бебенца родени август месец...  newsm78
Относно превръзките за след раждане съм си взела 1 пакет от тези на Канпул нищо, че не ми искат в болницата. Имам 2 бр. еднократни бикини (позната ми ги даде) и съм си взела 3 бр. бабешки гащи. За вкъщи смятам да ползвам големи нощни превръзки. Аз не съм голям критерии де...нали нямам предишен опит, та и аз не знам точно какви течове да очаквам.  Joy

# 701
  • Мнения: 63
Гъбка, аз мисля че с теб бях в една групичка и при предните деца. Октомври 2014, само дето моето го преносих и минахме в ноември:). Аз не искам да ви плаша, няма две еднакви раждания и аз на това разчитам, че и моето беше доста травмиращо. Между другото аз не съм се навила на второ толкова скоро, стана случайно:) бях в абсолютен шок в началото:)) и все пак сега чакам с голямо нетърпение и радост бебето. Нямам търпение да видя и отношенията им с каката. Супер клише звучи, но наистина това е най-голямата радост на света. Когато имаш дете, го усещаш. Преди това, ти звучи като бла-бла:))

# 702
  • Мнения: 94
Момичета благодаря ви за пожеланията и мили думи. Бебка е добре, аз макар че още първият ден станах едвам ходя сгъната на две и се влача като охлюв. Много боли. Първият ден боля малко, вторият много, а през нощта едвам спах три часа...Ставането голява мъка. Аз ставам, вземам бебка, но... Мъка
Иначе имам коластра, пробвах да кърмя вчера цял ден, но потече кръв, станах на рани и ми казаха да спра за да не вдигна температура. Мажа зърната, да заздравеят и давам адаптирано мляко. Не знам кога ще ми слезе кърмата.
Няма по хубаво чувство от това да видиш и прегърнеш детето ти. Пожелавам на всички вас да се убедите лично и много щастливи моменти. Ще пиша когато мога.

# 703
  • Мнения: 169
Гъбка, аз мисля че с теб бях в една групичка и при предните деца. Октомври 2014, само дето моето го преносих и минахме в ноември:). Аз не искам да ви плаша, няма две еднакви раждания и аз на това разчитам, че и моето беше доста травмиращо. Между другото аз не съм се навила на второ толкова скоро, стана случайно:) бях в абсолютен шок в началото:)) и все пак сега чакам с голямо нетърпение и радост бебето. Нямам търпение да видя и отношенията им с каката. Супер клише звучи, но наистина това е най-голямата радост на света. Когато имаш дете, го усещаш. Преди това, ти звучи като бла-бла:))

😃да,моята щерка е октомври 2014!
Момичета,изобщо нямам за цел да ви плаша,раждането минава и заминава,важно е накрая да сте добре и вие и бебето...на мен предишната бременност си ми беше и много проблемна...обаче не само се навих на второ,но и си е напълно планирано и желано😃даже и с по-малка разлика исках😃....бих минала отново през гадната бременност и раждане,за да имам прекрасната си кукла...сега чакам и мъничкия с нетърпение

# 704
  • Мнения: 43
Момичета, 2 седмици преди термин съм, но днес на запис на тоновете за първи път дойдоха доста високи, отделно бебето доста ме рита, както по време на записа, така и през другото време. Следя се в Надежда, но там дежурният лекар днес ми разписа тоновете и дори сестрата ми ги даде, че не можах и лично да го видя. Иначе ще раждам в МАйчин дом, но и там лекарката, която УЖ ме следи и съм доволна, всеки път не си вдига тел. Хем се притеснявам за тоновете, хем ако тръгне раждане как въобще ще я открия. Нещо напрежението ми много се е събрало вече и не знам...

Общи условия

Активация на акаунт