Слънцезащита 2017

  • 104 815
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 956
Anon, несериозно е да се съобразиш с това някоя съфорумка кой цвят ползва. Всички имаме различен тен... 2 е наистина моного светъл. Но не е от най-светлите цветове, които съществуват на пазара по принцип. Аз си взех 3. Една идея ми е по-тъмен от сегашния ми тен. Но аз не съм се излагала на слънце. Но пак ти казвам, моят тен е твърде възможно да не е като твоя. Хубавото на този крем е, че не е с различни отенъци на номерата, т.е. не е единият да е розов, другият жълт. Всичките са бежови. Т. е. ако си вземе човек по-светлия сега и лятото потъмнее, може да си вземе тъмен тогава и да си ги смесва (това при положение, че е решено да се ползва този продукт цялата година и има бюджет за 2 броя). По-добре отиди на място и пробвай. Ако не, ако не можеш да отидеш, но имаш повече пари, си купи 3-ката. Ако ти е тъмна, полсе си поръчай 2-ката и контурирай с 3-ката. Ако 3 ти е светъл , пък си купи и 4 и контурирай с 4. В Ензо гледам е с 24 лв по-евтин от Сефора. Но никога не съм пазарувала от Ензо и не мога да кажа на какъв принцип им е търговията с козметиката. Допускам, че някои продукти са стари серии, с изтичащ срок на годност. Защото едни кремове за лице гледах - в Ензо са със старата опаковка, по аптеките вече са пуснати с друг изглед на опаковката. Ако е все пак в срок, макар и на края си, може пък да си заслужава и от Ензо да се купи.

# 76
  • Мнения: 349
P-r-o-l-e-t , мерси за мнението. Разбира се, че съм на ясно, че всеки е с различен тен.  Embarassed
Не се изразих ясно ,за което се извинявам. Мнението ти и описанието ми бяха от полза. При мен също 30 идва леко по-тъмен сега. Благодаря ти много!

# 77
  • София
  • Мнения: 1 956
Да, вярно са 20, 30 , 40 и 50. То обаче няма други номера по принцип, така че и с 2, 3, 4,и 5 пак ще се раберем Simple Smile))))
Ами покривен е много задоволително. Веднага скри пори, зачервявания и петна. Аз съм с нормална към суха кожа. Сложих си в магазина на цялото лице преди да го купя тази сутрин (т.е. нося го от 3 часа). Отдолу имам тайм филър на филорга и екрана на Кларинс. Не ми лъщи, не се разкашка. Има леко сатенен завършек, не е мат като матиращ продукт. Една идея ми лепне като си пипам лицето, но не остава по телефона и по ръцете ми. Купих го така от раз, защото на фона на другите тонирани слънцезащитни, които съм ползвала, веднага ми хареса откъм нецапане, неразкашкване, нелъщене и покривност. Съставът е минерален екран и другите работи в него не ги разбирам ( не съм козметолок производител и не познавам всички съставки). Не е и силно напарфюмиран.
За мазна или комбинирана кожа с по-мазни участъци не смея да коментирам. Друг да се включи.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 956
При мен 30 е една идея по-тъмен, т.е. леко .. Но пък 20 ми е по-светъл. А започва сезонът на слънцето и колкото и да се пазим, ще похванем лек тен. За това предпочетох 30. В един момент ще ми стане по-светъл една идея. След море ще му мисля.
Но едната идея по-тъмен само аз си го забелязвам, т.е. не е видимо и неуместно.

# 79
  • Мнения: 349
А защо слагаш и екрана и СС? Не е ли достатъчен само СС крема? Използвам 2 години екрана, но исках нещо ново и се насочих към СС, но мислех само него да слагам, без екран отдолу.

# 80
  • София
  • Мнения: 9 555
На мен ми дадоха тестер на крема от аптеката. Не знаех, че се води мъгла. Консистенцията му беше една розова. Падаше на парцали. Добре, че го взех на тестер. Кошмар пълен! Naughty


Сега виждам въпроса за слънцезащитните пудри. Simple Smile
Какво ви е мнението за слънцезащитните пудри? Какво сте ползвали и какво бихте препоръчали?
Насочила съм се към това http://www.marvi.bg/avene-sun-care-kompaktna-krem-pudra-spf-50-z … ja-10-gr-455.html , но ми се ще да видя и други варианти.
Това си е по-скоро компактен фдт с 50ф-р.
Аз лично, при все че уважавам много кремчетата на Авен, тук не можах да си открия моят си цвят.

Гледам принципно да поддържам винаги в наличност такъв продукт. Peace

Измазах 2 опаковки от компактната слънцезащита на СВР-
и си я носеха абсолютно самостоятелно, без крем под нея по едно време. Харесвах я много и цвета ми пасна идеално!

Измазах 1 опаковка от Ла Рош слънцезащитната крем-пудра:
-също много добре си паснах със светлият цвят и тук. Поръчвала я бях от ФЮ.

Сега доизгребвам остатъците от ББ слънцезащитна пудра на Физишън формула, води се точно Super BB All-in-1 Beauty Balm Powder SPF 30
Харесвам я много, но не знам, доколко ме защитава. Нанасям я обикновено, когато съм с по-слаба слънцезащитеа, просто за по-сигурно Simple Smile. Тя е малко по-тъмна като цвят и дава малко тен на лицето. Което е добре, когато съм с някоя по-светла консистенция на лицето. За изравняване на тена. Peace

И аз ще следя за отзиви, защото и аз трябва да подновявам наличностите. Crazy Mr. Green

Последна редакция: чт, 16 мар 2017, 15:44 от kopche

# 81
  • София
  • Мнения: 1 956
Анон, няма да слагам екрана под ББ-то. Днес така отидох в Сефора - по Тайм филър на Филорга с екрана на Кларинс отгоре. И се намазах с ББ-то цялото лице от тестера на щанда. Разносих го из мола за 1 час и се върнах да го купя. Иначе мисля да бъда с някой от анти ейдж кремовете ми под ББ-то. След 35 и ако не е жега, е хубаво човек да не си прекъсва противостареещите грижи и да разчита само на единия слънцезащитен крем, че го пази от остаряване...

# 82
  • Мнения: 303
kopche - нце, благодаря! Така и предположих.
Много ми се иска да открия прахообразен, компактен, по възможност - безцветен, продукт със защита.
ББ-та и кремообразни пудри не виреят на моята физиономия. Финиш пудрите пък не са ми удобни за разнасяне.
Да споделя, че от две седмици ползвам тестер опаковката на Biore:
www.kao.com/sg/web/news_files/biorewateryessence.html
Разбирам защо има толкова доволни от него - попива буквално на секундата, позволява напластяване, съвършено безцветен е, защитата е бетон, но...съдържа доста алкохол. Пресушава ми сухите участъци, ако не подложа повечко хидратант. Мисля, би бил перфектен за сухи кожи.
И понеже си държа на физичния филтър, който отсъства тук, реших да поръчам (май) единствения с физичен от този производител:
http://www.ebay.com/itm/331259762726?_trksid=p2057872.m2749.l264 … TRK%3AMEBIDX%3AIT
Много се надявам да се спогодим.

# 83
  • Мнения: 1 095
молец, 2 страници по-назад съм посочила такъв продукт.  Peace

# 84
  • Мнения: 303
молец, 2 страници по-назад съм посочила такъв продукт.  Peace
Ако иде реч за Bare Minerals, ползвала съм, но не искам продукт с четка.
Ще ми се да е пресована/компактна пудра с по-сериозен фактор и да не ангажира с цвят.
Не че няма и такива хич, но изборът не ме задоволява.  Laughing

# 85
  • Мнения: 914
Някой случайно да е ползвал тази пудра? - http://www.ebay.com/itm/F121-Japan-PRIVACY-Sunscreen-Face-Powder … :l1EAAOSwDNdV3Bzd

Или ако не да препоръча друга азиатска слънцезащитна пудра? Видях тези, които сте коментирали на предните страници, но за жалост не ми вършат работа Grinning

# 86
  • Мнения: 303
Някой случайно да е ползвал тази пудра? - http://www.ebay.com/itm/F121-Japan-PRIVACY-Sunscreen-Face-Powder … :l1EAAOSwDNdV3Bzd

Или ако не да препоръча друга азиатска слънцезащитна пудра? Видях тези, които сте коментирали на предните страници, но за жалост не ми вършат работа Grinning
Аз я имам. Не я харесвам въобще. Седи ми грубо и неестествено, на моето лице поне.
Сега чакам Rivecowe Skin Volume Powder Pact UV Protect SPF30PA++, но тя е с цвят. Ще пусна отзив, когато мога. Корейските брандове предлагат доста голям избор на насипни пудри, но не съм ползвала много и нищо конкретно не мога да препоръчам.

# 87
  • Мнения: 914
Много благодаря за бързия отговор, молец. С нетърпение ще чакам отзив за пудрата на Rivecowe тогава  Hug


# 88
  • Мнения: 4 740
Момичета, някой знае ли каква реално е разликата между Тониран слънцезащитен крем с висок фактор (30+,50+) и ВВ- (СС-) крем с висок фактор? Разлика в съдържанието, покривността или само в името?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз пък да попитам някой дали има впечатления от това:
http://www.enzo.bg/juvena/sunsation-slncezasshiten-krem-za-lice-spf-50/
Преди години съм ползвала тази козметика и я харесвах много,а и тя по принцип е добра,но тогава още нямаха слънцезащитна серия и се чудя дали да се хвърлям ей така без тестер,без нищо.

Общи условия

Активация на акаунт