Сладкарничка за книги-тема 68

  • 41 479
  • 747
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 3 269
Честита пролет! Simple Smile
Не ми говорете за ножици, косата толко зле през живота ми не е била Sad Вероятно има някакъв друг проблем, не е просто косопада след раждането. А може и той да си е, но по-тежък.

# 316
  • Мнения: 5 405
Мариш, вечер като лягаш, мажи поне по един зехтин, ако нямаш други масла, една хавлия на възглавницата и сутринта се къпи.  Mr. Green
На мойта поне да й личеше, че я мажа с разни масла и да се засили малко... къдееее. Никва връзка с реалността, флегма е  и точка.

# 317
  • Мнения: 10 874
Честита пролет! Heart Eyes
Да донесе много спокойствие и щастие на всички! Hug

# 318
  • Мнения: 5 405
 Hug Hug Hug
Значииии, аз освен маслата за коса, почвам да си я изплаквам и с оцет и лайка. Не се отказвам ей.  Laughing И й ударих една ножица, не си личи, че съм направила нещо.  hahaha  Даже ми се прииска да си направя бритон, по едно време сама си го оформях и поддържах.  Mr. Green Хиииич, ама хич не ми се занимава да пускам преса  и да го изправям и се отказах веднага като ми се появи идеята.  Joy
Авлига, мога да дойда да ви подстригвам. Не взимам скъпо.  Joy
Вчера така се разготвих. Пуснах си моя любим турски сериал (не мога да повярвам колко е добър, честно!  Shocked Crazy няма да спра да го повтарям Grinning ) и то не беше ориз с месо, супа  топчета, мляко с ориз, мляко подквасих, мъфини направих. И стига толкоз.  Grinning

# 319
  • Мнения: X
Честита пролет! Heart Eyes

Тези дни времето е просто прекрасно. Температурите са направо летни, много ми харесва.
Ходя по задачи аз, насам-натам имам ангажименти и сега сядам да почина малко и да пия кафе.

# 320
  • София
  • Мнения: 3 269
Мери, кой е сериала? Simple Smile Не че имам време, ама да съм в час  Crazy Косата я мажа с арган, ама само по краищата - един път си направих маска и не е истина после при измиването колко коса падна  Cry Оттогава не смея с масла.
Взела съм си един шампоан на Виши - червен, сега пробвам с него.  Tired
Малките почти оздравяха, вчера въпреки сополите сме били 5 часа навън и всички сме с тен  Heart Eyes Надявам се скоро да мога да мина за повече време да вив идя  Heart Eyes

# 321
  • Мнения: 5 405
Мариш, сериала е Icerde (Вътре). Уникален! Много добър! Жесток!  Crazy Mr. Green  Laughing Зарибих баща ми и един полицай! да го гледат. Полицая зарибил и свои приятели.  Joy Joy Joy  Sunglasses
Жалко, че щял да бъде само около 32 или 38 епизода, не съм сигурна. Вижда му се края (на 26ти е в момента). Sad Но толкова бързо се развива всичко, че ако изтърва един епизод, имам чувството, че нищо няма да разбера.  Crazy

А за косата - аргана е много мазен, не ти препоръчвам да се мажеш с него дори и по връхчетата, защото твойта коса е доста тънка и най-много да ти стои като неизкъпана.. аз се мазах точно веднъж по краищата, после пробвах на маска за цялата коса, измих я с 300 зора и повече арган не ползвам.  hahaha Зехтин, бадемово масло, от гроздови семки, кокосово, са все масла, които може да мажотиш по косата и да стоиш с тях с часове. Ако ти се намират вит А и Е под някаква форма, сложи в маслата да се разтворят и ей ти я домашна маска, подсилваща, противокосопадна и т.н.  Crazy Peace
А за косопада е напълно нормално, ако така или иначе ти пада косата, с маслата да падне повече. Тя така или иначе тая коса ще падне. Дали днес или утре, все тая. С маслото не го предизвикваш, ако това си си мислела, споко.  Peace
Най-простата маска против косопад е някакво масло (зехтин примерно), кисело мляко, жълтък. Мажеш, увиваш в найлон (аз съм с торбички Grinning) или шапка за баня и стоиш час-два. Да, пак ще пада повече коса, но след 2-3 такива маски, ще започнеш да виждаш ефекта на заздравяване на косата.  Peace
Ако си правиш маска за коса с жълтък, задължително при влизането в банята отмий първо с хладка вода, че да не се пресече и да имаш парцалчета яйце по главата.  Joy
Може да изплакнеш с хладка вода (поне 500мл) и 1с.л. оцет.

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 12:30 от Merry.

# 322
  • Мнения: 5 367
Честита първа пролет, момичета! Направо ви завиждам за хубавото време. Тук максималната температура за днес ще е 9 градуса Sad
Мери, мен обаче няма начин да зарибиш по този турски сериал Laughing От всичките, които даваха по телевизията, единствено Опасни улици се търпеше до известна степен, защото беше криминален. Другото не можех да изтрая дори и 1 минута.
Аз за моята коса полага възможно най-минимални грижи. Не искам да чувам за преса, къдрене, маски, масла и прочие. За боядисване също не съм навита, макар че преди известно време като се погледнах в огледалото се ужасих колко бели коси имам Crazy Laughing Възрастта си казва думата, но и естественият ми цвят е почти черен.

# 323
  • Мнения: 5 405
Ich_Will_, защото си с предразсъдъци.  Peace
А Icerde (Вътре) е 100 пъти по-добър, ПО-криминален, ПО-схемаджийски и ПО, и ПО, и ПО не само от Опасни улици, а от всички криминални турски сериали, събрани заедно! (А Опасни улици ми е един от любимите!  Heart Eyes Simple Smile )  Joy Сериозна съм! Пробвай го.  Flutter Само първия епизод изгледай с пълно внимание, от там нататък си Въъъъътрееее!  Crazy Joy

# 324
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Здравейте!

 И аз съм с кафето и седнах да видя дали има с кого да го изпия.  Simple Smile Много горещо, бе. Кафето, де, но и времето  е такова при нас. Вече два дни се усеща пролетта в пълната й сила и блясък. Толкова е хубаво, така мило чурулика някакво птиче, отворила съм вратата и се наслаждавам. Остана и баирът да се раззелени съвсем и ще е истинска красота навън.  family

 Довечера съм на родителска среща на футболиста, после на съвет, после...., то става време за сън. Как си минаааават дните, най-най-неусетно. Почти измина и март, а сякаш вчера беше декември.

 Маски за коса не правя, но като видя рецепти за такива, все ги чета. Не правя, защото най-трудната част ми е с какво да си увия главата, че да не тече и цапа маската. Правила съм с масла, останах много доволна от това на Икаров. Пише, че е за стимулиране на растежа, наистина е така. Нова коса расте, просто ставаш таралежче, личи си и това радва. Който иска, нека пробва, но повече упоритост трябва, с две намазвания ефект едва ли ще има.

 Спокоен следобед, момичета!  Hug Навъртам се насам.  Wink

# 325
  • Мнения: 5 405
Нели, как с какво, с найлонови торбички.  Laughing След като няколко пъти шапките ми за глава изчезваха ту от банята, ту от не знам къде, накрая се отказах да купувам. Joy Joy

# 326
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Нели, как с какво, с найлонови торбички.  Laughing След като няколко пъти шапките ми за глава изчезваха ту от банята, ту от не знам къде, накрая се отказах да купувам. Joy Joy

 Това ползвам, но протичат понякога, не са ми на 100% сигурни.

# 327
  • Мнения: 5 405
Няма да мажеш толкова много, че да протича. Ще масажираш повече, че да попие, а не да слагаш само по много. На мен никога не ми е текла маска..  Peace

# 328
  • Мнения: X
И аз не полагам кой знае какви грижи за косата. Редовно подстригвам връхчетата и понякога по някоя и друга домашна маска.Но напоследък и това не съм правила. Рядко използвам преса или маша. Гледам да я щадя, искам колкото се може по-дълго да е здрава, жизнена и бляскава. Боядисвам я, няма как. Доста бели косми имам. Ако нямах, щях да си оставя естествения тъмно кестеняв цвят. Поне за известно време.

# 329
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Цвети, ти замълЬчи и за коса не говори.  Wink

 Аз ударих един десетминутен сън. Брей, откога не ми се беше случвало. Сякаш го откраднах, ей така, набързо. Сега скачам в обувките и дим да ме няма.  animal037

Общи условия

Активация на акаунт