Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 632
  • 645
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 275
Разбрах аз, но малко след като направих промените и пуснах поста, продължих с експериментите Blush

Върнах промените, които са според предложената подредба Simple Smile

# 391
  • Мнения: 4 239

Ето да видите на 5dplanner-a: https://planner5d.com/editor/?key=314376bd4ac6a84bf1d420e0b85a3d7c

Вдясно има бутон 3D за 3D визуализация
 Казвай, че си променила линка в поста си Simple Smile Сега харесва ли ти?
                          mariat: а, баш! Simple Smile  
                         На мен така ми допада повече - отделя се кухненската от холната част, по-лесен достъп до хладилника. Остава да направиш разместването и ти да си прецениш. Може би ще се наложи  да преместиш малко картината.

# 392
  • Мнения: 39 425
И на мен така ми харесва повече. Но не знам колко свободно ще е разстоянието за минаване през плота и дивана.
Имам още няколко идеи, но все пак да не забравяме, че това е маломерен апартамент, който ще се дава под наем и наемателите ще си го подредят както на тях им е удобно.

# 393
  • София
  • Мнения: 38 587
Аз едно време исках плот-маса, ама от 3-4 год си седи долепен до стената.
И с късите крака, за съжаление.
Хладилника ни е почти до входната врата, но там Мишелин вече има плот.
http://media.snimka.bg/s1/5183/036610222.jpg?r=0

# 394
  • Мнения: 4 275
Най-накрая съм готова с последните две неща - антрето и леглото. Остава да се изнесат инструментите и да си почисти (за милионен път Tired Face) Антрето на чертеж ми хареса повече. Вече като го видях сглобено не ми хареса заради огледалото. Някак си ми разваля цялостната визия на гардеробчето Sad

И друго нещо, което всъщност си е проблем, но не сме го предвидили при проектирането е, че огледалото започва от пода и е много вероятно да се счупи при прахосмукиране, ако не се внимава. Приемам всякакви съвети, които да го предпазят поне малко...

# 395
  • София
  • Мнения: 16 070
Мишелин, предупреждаваш ги да пазят огледалото. Защото който го счупи го грозят 7 години нещастия и дано това ги стресне. Ако изобщо ползват прахосмукачка.
Сега сериозно като се счупи ще го подменят квартирантите за тяхна сметка. Нали те са го повредили. Ако пък си траят до напускане - удържаш им го от депозита. И дано последния стигне и за огледалото...
Предварително свикни, че ще има счупено, повредено, щети - няма как само да печелим.

# 396
  • Мнения: 4 275
Така е с щетите. Самата аз, докато се навъртах там направих няколко дребни щети Grinning За огледалото ме е яд, защото можеше да бъде избегнато с един цокъл долу, а не му трепериш постоянно

# 397
  • Мнения: 2 049
Така е с щетите. Самата аз, докато се навъртах там направих няколко дребни щети Grinning За огледалото ме е яд, защото можеше да бъде избегнато с един цокъл долу, а не му трепериш постоянно

Няма ли вариант да поставите от тези предпазители за врати/стени от двата края на огледалото?

# 398
  • Мнения: 54 507
Ох, Мише, съчувствам ти с това огледало. Open Mouth
Ти остави счупване, дай Боже да няма такова! Ами как ще го чистиш?
Аз винаги мисля как се почиства каквото и да е, и ако е трудно, не купувам.

# 399
  • Мнения: 9 886
Мн ми харесва пералният шкаф. И при нас на едното място пералня ще е до входната врата. По принцип там беше шкаф, но като махнахме старите врати и стана толкова хубаво, че не искам да слагам отново. Но може би да и добре така, покрай пералнята. Благодаря ти за снимката!

# 400
  • Мнения: 4 275
arrival, много добра идея. Благодаря. Попаднах на нещо такова и ми се струва добре: http://doormats.bg/wallguard-dm.php. Ще се обадя да ги питам за моя случай какво ще кажат.
Deva, кой се сеща за тази гледна точка Weary Но се надявам с препарат за стъкло да стане бързо и лесно
rumka833, радвам се, че ти допада Simple Smile При нас проблемът е, че от врата направо влизаш в холо-кухнята. Няма коридор. И беше изключително важно да има къде бързо и лесно да си метне човек обувките и връхната дреха. Затова обърнахме лявата половина по този начин. Така би трябвало да се ограничи малко влизането с обувки по-навътре. Т.е, ако ако си беше като нормален гардероб, трябва да влезеш доста по-навътре, за да застанеш отпред.

Единстветно съжалявам за огледалото. Практично е и е хубаво, че има къде да се огледа човек в цял ръст, но не ми харесва как се губи цялостта на гардероба. С едно цяло бяло крило щеше да е супер. Но това е положението

# 401
  • София
  • Мнения: 16 070
Каквото - такова. Нали е ново и чисто засега.
Пък може да са внимателни хората и да не го счупят. Мисли позитивно.

# 402
  • Мнения: 4 275
Aisha, аз по-скоро се дразня на това, че е кофти да се съобразяваш с нещо, което е могло да се избегне. Имам се за малко непохватна и не обичам неща, към които трябва да се подхожда с внимание. Не е хубаво да си роб на нещо. Все пак това нещо трябва да слугува на потребителя си, а не обратното. Но вече няма значение, защото не мисля да поръчам нова плоскост Close

# 403
  • Мнения: 2 049
arrival, много добра идея. Благодаря. Попаднах на нещо такова и ми се струва добре: http://doormats.bg/wallguard-dm.php. Ще се обадя да ги питам за моя случай какво ще кажат.

Има и  фолио, което не позволява толкова лесно да се чупи и пука стъкло ( Предполагам и огледало) . Може да потрсите и такова, да залепите до някъде (до колкото знам е прозрачно) Според зависи кое ще излезе по-евтино.
 А и то е чистене с прахосмукачка - с каква сила трябва да я забият, за да счупят огледалото?

# 404
  • Мнения: 4 239
                Мишелин, голямото огледало чудесно увеличава пространството. Мебелните фирми ги лепят много здраво за плоскостта, не се притеснявай. Ако пък се случи да бъде ударено и пукнато някъде, има начини за корекция, с които сега няма да ти пълня главата. Изчисти го и му се радвай!

Общи условия

Активация на акаунт