5-и клас – не му се учи. Вие как се справяте?

  • 63 169
  • 1 161
  •   1
Отговори
# 840
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 352
Говориш пълни недомислици и няма да се извинявам за това свое твърдение. Как пък предишните випуски, но с друг учител, се справиха иначе? И специално в конкретното училище има преподаватели, носители на езика. Та не се разчита само на  българските учители. Но все пак именно те са тези, които поставят основата. И не ми обяснявай толкова снизходително как стои въпросът с ученето на езика, завършила съм същото коментирано училище преди години. Проблемът е далеч по-дълбок. Все по-малко са качествените преподаватели по езика и това се усеща.. Тези със знанията са си намерили реализация другаде. И ще става и по-зле.
 Peace Да, това е болезнената истина. С времето ще остават все по-малко ентусиасти.
Скрит текст:
Сега идва ред да ми кажеш колко ми е сбъркано мисленето и как има още качествени преподаватели  Peace Писа го неведнъж в темата с тази цел.

Последна редакция: ср, 26 апр 2017, 19:41 от Райчун

# 841
  • София
  • Мнения: 18 162
Не знам кой те е излъгал, че ти говориш по същество, но нищо, вярвай си. Отправям официална молба да не ме репликираш, като същевременно обещавам и аз да не те отразявам по какъвто и да е повод.

# 842
  • Мнения: X
Има качествени преподаватели. От последните мохикани са. А след тях? В училището на дъщеря ми най-младата госпожа е тази по математика- на 46 години е.

# 843
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 352
Не знам кой те е излъгал, че ти говориш по същество, но нищо, вярвай си. Отправям официална молба да не ме репликираш, като същевременно обещавам и аз да не те отразявам по какъвто и да е повод.
Да, знам  Peace много криво огледало съм.

Има качествени преподаватели. От последните мохикани са. А след тях? В училището на дъщеря ми най-младата госпожа е тази по математика- на 46 години е.
Нямате ли амбициозни млади преподаватели  Tired

# 844
  • Мнения: 2 837

Румцайс, никога целта ми е не била да нападам незаслужил негативно отношение учител. Десетки пъти съм се изказвала ласкаво за учителите на моите девойки. Но всекиму според заслуженото. И за протокола, както и за ужас на Райчун, майка ми е учител, макар и бивш.
Аз напълно подкрепям казаното от теб. Ще цитирам отново поста си:
Цитат
Райчун, не знам каква е целта на постовете ти, но не правиш услуга на учителите с тях.

# 845
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 352
Райчун, не знам каква е целта на постовете ти, но не правиш услуга на учителите с тях.
Не служа на никого Peace Просто си пиша мнението в темата.

# 846
  • Мнения: X
Има качествени преподаватели. От последните мохикани са. А след тях? В училището на дъщеря ми най-младата госпожа е тази по математика- на 46 години е.
Нямате ли амбициозни млади преподаватели  Tired
С тези мършави заплати и все по-сриващ се престиж, за амбиции не остава място. Повечето амбициозни и кадърни хора намират друга работа- по-спокойна, по-добре платена. И така се отваря място за учители, които са ходещи недоразумения и позорят професията. Говоря за София. За провинцията, особено за по-малките населени места зная, че учителската професия все още е търсена. Но, като цяло се въртим с порочен кръг- все по-малко са свестните учители, все повече са родителите, които очакват учителите да им свършат тяхната работа по техните собствени деца.

# 847
  • София
  • Мнения: 18 162
Разбрах, Румцайс, още след предходния ти пост, но се почувствах някак длъжна да го  кажа, тъй като ти упомена, че си дете на учител. А не искам да ме свързват с човек, който не оценява труда на учителите, който не ги уважава и който едва ли не учи децата си да се държат непочтително с хората, чиято професия е  може би най-достойна за уважение. Но с малката голяма уговорка, че трябва да е упражнявана от хора със знания, с умения да преценят колко са дали на децата и колко в ответ могат да искат, с мотивация да им предадат натрупаните знания и опит. А такива са все по-малко. И не може да бъде оправдание само това, че невъзпитаните деца и  нахалните им родители са пречка. Не че няма такива, има, при това много.. Никой не го отрича, но все още има и достатъчно желаещи да учат деца, със заинтересовани родители, които не се дърлят просташки с учители за щяло и нещяло. И въпреки това често именно те не получават онова, за което са по правило в училище.

Уиш, напълно съм съгласна с написаното.

Последна редакция: ср, 26 апр 2017, 19:56 от пенсионирана русалка

# 848
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 352
С тези мършави заплати и все по-сриващ се престиж, за амбиции не остава място. Повечето амбициозни и кадърни хора намират друга работа- по-спокойна, по-добре платена. И така се отваря място за учители, които са ходещи недоразумения и позорят професията. Говоря за София. За провинцията, особено за по-малките населени места зная, че учителската професия все още е търсена. Но, като цяло се въртим с порочен кръг- все по-малко са свестните учители, все повече са родителите, които очакват учителите да им свършат тяхната работа по техните собствени деца.
Значи да се готвят Пловдив и Варна, а после и останалите населени места. Доколкото знам, в Пловдив стандартът е най-нисък, та може Варна да ни изпревари в това отношение и да отложим за още малко нашествието на ходещите недоразумения Thinking

# 849
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Младата и амбициозна учителка идва след обяд в къщи взема 15 лв. и си заминава.Днес 5 деца да има и си е изкарала доволна сума без да се зори.Едно дете лесно се контролира,не са 30.
В началото на годината дойде младо момче в училище,не можа да издържи и два месеца и си замина.

# 850
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 352
Младата и амбициозна учителка идва след обяд в къщи взема 15 лв. и си заминава.Днес 5 деца да има и си е изкарала доволна сума без да се зори.Едно дете лесно се контролира,не са 30.
В началото на годината дойде младо момче в училище,не можа да издържи и два месеца и си замина.
Защо не издържат младите? Кекави ли са нещо?

# 851
  • Мнения: 9 908
Райчун, айде стига пози. Темата се изопачи съвсем.

# 852
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 352
 
Райчун, айде стига пози. Темата се изопачи съвсем.
И аз те харесвам и смятам, че имаш право на мнение Hug

# 853
  • Мнения: X
Ясно е защо не издържат. И мен да ме оставят в една стая с над 20 броя деца, не малка част от които са като доведени от гората, но пък родителите им имат претенции до небесата, и аз няма да издържа и ще побегна с 200. И ето ти нашествие на ходещите недоразумения.

Между другото, в момента в темата "Да се оплачем" вървят интересни излияния на една учителка.

Последна редакция: ср, 26 апр 2017, 21:53 от Анонимен

# 854
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е фатално. Непрофесионално е. Разликата с твоята ситуация е, че в случая няма урок. Ниенте. Има само тема. Заглавие, така да се каже и толкоз. Като прибавим и факта, че в 5 клас не са най-грамотните относно достоверни и научни източници в мрежата, безценното указание "Намерете материали за Х в мрежата, научете ги и съставете план" е нелепо.

Ми, то, като ще е така да си ходи вкъщи учителката, а децата ще си учат по интернет! Мързи я да си разработи урока.

Общи условия

Активация на акаунт