Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 11

  • 93 606
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 501
Да, след като родиш. Като те настанят на  2 ет. минава една жена и ти казва какво да направиш. Хубаво е същия или на другия ден като родиш таткото да отиде. Но може и сега, стига да сте сигурни как ще се казва детето. Аз не бях Grinning Избрах името в деня преди да отида на преглед и на него да разбера, че трябва да се вади спешно...

Кити, на мен ми е 100 пъти по-спокойно след раждането. Виждам го и мога да се опитам да разбера какво не му е наред ако плаче Simple Smile В корема като беше, имаше моменти, в които се побърквах.


И аз съм на същото мнение ! Не съм родила още, но мисля че бих била 100 пъти по-спокойна ако бебето е пред мен и мога поне да се опитам да му помогна по някакъв начин, вместо да бъде в мен и да съм напълно безсилна.

# 661
  • София
  • Мнения: 520
Elektra, благодаря за инфото Hug И ние ще го направим след раждането, уж сме сигурни за името още преди да забременея, но и с каката така беше и го смених в последния момент Laughing

# 662
  • София
  • Мнения: 8 706
Здравейте, дали може да ми кажете цената на ранната фетална морфология? В 11-13г.с. Т.е. ранния скрининг.
И дали обхваща и БХС(кръвното изследване).
Всъщност предпочитам да е без него, само ехографското изследване, но ми се струва, че не ги разделят  Rolling Eyes

# 663
  • София
  • Мнения: 520
Здравейте, дали може да ми кажете цената на ранната фетална морфология? В 11-13г.с. Т.е. ранния скрининг.
И дали обхваща и БХС(кръвното изследване).
Всъщност предпочитам да е без него, само ехографското изследване, но ми се струва, че не ги разделят  Rolling Eyes
Мисля че може. Защото ме таксуваха 2 пъти, веднъж 80 лв. за ехографския преглед и веднъж 40 лв. за БХС.

# 664
  • Мнения: 3 213
Електра, като е пред теб бебето е едно, но като започне да щъка и спира да е пред теб, е друго. Wink
Разбирам всяка една бременна и притесненията. Имах ги същите. Слава Богу, бързо се забравят. Успех на всички чакащи, очакващи и опитващи момичета!

# 665
  • Мнения: 6 568
Кити, когато от 5-6-ти месец ти казват, че бебето изостава и все е на долна граница, а от 32 г.с., че може да получиш прееклампсия и те карат да мериш кръвно по 2-3 пъти на ден или че бебето/бебетата може да получи/получат интраутеринна ретардация (спиране на храната и кислорода заради лош фетален кръвоток и съответно спиране на растежа - което реално ни се случи), или друг проблем за бебето/бебетата, повярвай, 100 пъти по-добре е да го/ги виждаш пред себе си- че растат и са добре...

А БХС(биохимичен скрининг) не е реално ако се остави само прегледа. След преизчисленията с хормоналните изследвания точно от БХС ми излезе риск от тези двете, които описах по-горе и накараха лекарката (Панайотова от ФМ) в по-късните седмици да ме следи стриктно. Което пък спаси живота на детето ми Heart Eyes

# 666
  • София
  • Мнения: 30 222
Момичета, искам да ви кажа, че аз не съм имала някакви проблеми по време на бременността (освен обичайните- повръщане и т.н.) и пак се страхувах, пак се притеснявах до последно. Успях да поема въздух след 36г.с.
Сега отново си имам моите моменти на притеснение за децата. Така ще е докато очите ни гледат. Майки сме. Heart Eyes

# 667
  • Мнения: 6 568
Така е, понякога и аз лудвам от притеснение дори за нещо дребно. Имах предвид, че като ти е пред очите поне се опитваш да му помогнеш, гушкаш го ако плаче... А като е в корема бях безсилна и неизвестността какво се случва вътре ме убиваше...

# 668
  • София
  • Мнения: 30 222
Разбирам. Тя жената така е устроена- бди над децата си, притеснява се за тях още от момента, в който разбере, че носи живот и така докато е жива. Peace

Скрит текст:
Моята докторка все ме питаше: "Сега защо се притесняваш? Нямаш причина", а аз ѝ отговарях: "Не знам, просто така." Жената се усмихваше и толкова. Какво да направи?!

Желая спокойни бременности на момичетата, които очакват бебета. Peace

# 669
  • Мнения: 6 568
Присъединявам се - спокойни и прекрасни бременности Hug

# 670
  • София
  • Мнения: 8 706
Аз ще правя и БХС, просто моята гинеколожка иска да ми прави ехографа и с него и бележка ще ме праща в МД.
Но аз искам по-добър преглед с ехограф, имам си разни притеснения .   Но пък ако резултатите зависят от части от данните и от ехографа  newsm78 

Иначе, и през бременността, и след раждането има много въпросителни, дилеми и притеснения.
Имах сложна бременност, рискова. Лекарите ме гледаха като извънземно като им казвах историята на бременността. 
После пък синът ми имаше различни проблеми...сега покрай последвала неуспешна и сега уж успешна бременност, разбирам за мои здравословни проблеми, които и синът ми може да има. И се продължава.
Няма по-малка тревога, винаги ги мислим още от преди положителния тест.
 
Като звънна за феталната, мога ли да кажа при кой искам ?  Доктор Панайотова ми прави секциото, още докато работеше в Шейново и ми се иска при нея. Харесвам я, а и да си види работата  hahaha 
Всъщност, от там кой бихте препоръчали  newsm78 
Майка ми работи там, в кухнята и ми беше уговорила преглед с Михова, който в крайна сметка не се състоя по различни причини.

# 671
  • София
  • Мнения: 23 203
Михова.

# 672
  • Мнения: 19 717
И аз Михова.

# 673
  • София
  • Мнения: 628
Аз бях при Панайотова и съм страшно доволна.

# 674
  • Мнения: X
И Георгиев  Heart Eyes
Обаче всички специалисти по фетална в болницата са страхотни ❤

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт