Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №13

  • 62 644
  • 750
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 187
Здравейте всички бъдещи мамчета!
Позволявам си да се обърна към вас така, включвайки се в темата, но ние ще бъдем мамчета, защото силно го желаем.
Ще се опитам накратко да разкажа своята история. Самичка съм и преди малко повече от две години сама се впуснах в приключението асистирана репродукция. Единствено с две миомни възелчета и след лапароскопия за отстраняване на няколко кисти и хистероскопия за отстраняване на миомен възел. Мислех, че това е всичко, мъжкият фактор е елиминиран и не съм толкова стара. Тогава бях на 38 г. Живея в София и си мислех, че в клиниката в която ме изпрати личния гинеколог чудото ще се случи. В най-нашумелите се чака повече от 6 мес. за час, така че мен ме насочиха при друго светило с по-малка клиника и добра успеваемост. Пълно разочарование. Малко грубо посрещане и след споменаване на възрастта ми и обстоятелството, че съм хипертоничка доктора събра вежди, остави химикала и каза искам становище от кардиолог. Говорим за инсеминация естествено - първа стъпка без съмнения за стерилитет (имам бременност и аборт преди години). Добре, въздъхнах аз, все пак е нормално да иска да се запознае със състоянието ми и да е сигурен. Отидох при кардиолог, прегледа ме и каза, че няма да съм първата забременяла хипертоничка, така че при положение че при мен нещата са овладяни няма проблем. Това разбира се си иска внимание, но проблем няма. Описа ми състоянието, резултати от прегледа, нови лекарства съвместими с бременност и аз обратно при гинеколога. Да, ама не. Не пишело в заключението на кардиолога, изрично не било записано, че няма риск при бременност. Та така градусите на моето възмущение започнаха да се покачват, защото ми се стори, че става въпрос за сериозно презастраховане. Обратно при кардиолога, нов преглед и пак в клиниката. И с цъкане, мънкане и някак не на кеф доктора започна подготовката за инсеминация. Фемара 5 дни. Добре, но този притеснен от моето и за моето състояние (кръвното) гинеколог пропусна да ми каже, че този медикамент има хипертензивен ефект. На втория ден започнаха да ми оттичат краката. Обадих се в клиниката - не било от това. Звъня на кардиолога - според него било от медикаментите за стимулация. Никой от двамата не отчете, че са ми спрени диуретиците, а гинеколога отново не счете за нужно да спомене, че фемара влияе на кръвното. Така продължихме с инсеминацията и съответно резултат 0. Подготовка за втора - отново с фемара, стойностите на кръвното значително се повишиха от натрупването и. Нов кардиолог. Той постави нещата така - няма проблем, просто е нужно с гинеколога да работят в тясно сътрудничество, така че това, което изписва единия да не пречи на другия и да се случи това, което аз желая. Перфектна ситуация. Но чувайки молбата ми да се свържат с кардиолога и да обсъдят ситуацията, гинеколозите (присъстваше и негов колега, с който работят в екип), точно в деня определен за втората инсеминация, казаха не, ние бяхме до тук. Като се вземат предвид възрастта и екстрата с кръвното повече нищо няма да правим. Едно описание на бременна хипертоничка, направила гърчове и ми пожелаха всичко хубаво. Бях възмутена от отношението до дъното на душата си. Чувствах се като обречена. И така се озовах в Селена, при д-р Ставрев. Първо поисках да говоря с него по телефона и ако и според него случаят ми е безнадежден изобщо да не ходя в клиниката. Той ме изслуша и ме попита какво точно го питам. Определено бях много развълнувана. А той просто ми каза пий си старите медикаменти и докато не видим положителен тест никаква смяна на лекарствата.Запишете си час и ако желаете ще ви чакам. Така приключих със софийските светила и комерсиализъм. Едно от големите ми притеснения беше, че в голямата клиника ще е някак безлично. А първото с което ме спечелиха в Селена беше точно личното отношение още от първия разговор - час съобразен с възможността ми да пътувам, препоръчаха ми хотел близо до клиника и т.н. всичко, за да е комфортен първият ми преглед. Споделям мнението на някои от вас, че д-р Ставрев не говори. На моменти е много изнервящо, но с времето свикнах и просто правя каквото ми каже. С него до тук сме минали през две инсеминации и два опита инвитро/икси. С предупреждения за медикаментите, които влияят на кръвното и молба при проблем с него да се обаждам. И двата ми трансфера бяха замразени - след първата стимулация направих полипи и след пункцията правихме хистероскопия, след което се установи, че отново има миомен възел, който трябва да се отстрани. Така че решихме първо да направим стимулация, след това лапароскопия и тогава да пристъпим към трансферите. Така и се случи. За съжаление и двата бяха неуспешни. Резултат на кръвния тест - 0 - винаги. До тук финансирах всичко сама, нямаше как да се ползва фонда. С помощта на доктора подготвихме документите за фонда и след 10 м. чакане миналата седмица получих заветното обаждане на 11.04. да отида да си взема заповедта. Извинете, че поста стана твърде дълъг, но исках да кажа доста неща и да споделя малко опит за прочутите софийски доктори.

Последна редакция: пн, 27 мар 2017, 11:57 от Mapiap

# 151
  • pLOVEdiv
  • Мнения: 413
Mapiap, аз лично много ти благодаря за дългия и изчерпателен пост. Сега вече съм абсолютно сигурна, че съм попаднала на правилното място, при правилния човек.
Аз утре, по ранни зори, отивам да си пусна FSH-а и да подавам документите за фонда / с молбата за приоритетно разглеждане/. Ако някой ще ходи утре сутрин може да свирка да пием по кафе/фреш/чай/вода  Wink Усмивки на всичкииии

# 152
  • София
  • Мнения: 187
 Здравей Crowned,

При подготовката на моите документи ползваха резултат от FSH, което сме пускали при предишни изследвания и беше все още валиден. Пожелавам успех.

# 153
  • pLOVEdiv
  • Мнения: 413
Здрасти, да забелязах, че валидността му е една година, но аз никога досега не съм правила точно този  хормон Simple Smile Благодаря иначе   Peace

# 154
  • Мнения: 437
Mapiap, аз лично много ти благодаря за дългия и изчерпателен пост. Сега вече съм абсолютно сигурна, че съм попаднала на правилното място, при правилния човек.
Аз утре, по ранни зори, отивам да си пусна FSH-а и да подавам документите за фонда / с молбата за приоритетно разглеждане/. Ако някой ще ходи утре сутрин може да свирка да пием по кафе/фреш/чай/вода  Wink Усмивки на всичкииии
И аз съм там към 8

# 155
  • pLOVEdiv
  • Мнения: 413
еее, жалко, аз в 8 без 15 тръгнах, разминали сме се  Rolling Eyes Другия път  Simple Smile

# 156
  • Мнения: 504
Mapiap и аз мисля,че съм на праволното място за клиниката (и за доктора  Wink).Момичета,аз ще ходя в четвъртък,за 13-00 имам час.Ако има някои,може да се видим. bouquet

# 157
  • Мнения: 1 142
crowned, желая ти бързо да ти се обадят за заповедта и успешен старт.  Hug

# 158
  • pLOVEdiv
  • Мнения: 413
Много, много благодаря  Praynig Peace

# 159
  • София
  • Мнения: 187
Crowned, ако може да попитам за необходимостта от молба за приоритетно разглеждане на заявлението до фонда.

Пожелавам наистина приоритено разглеждане, хубав старт и най-прекрасния финал!  Simple Smile

# 160
  • Мнения: X
И на мен ми е любопитно какво се изисква, за да си с приоритетно разглеждане ? Знам, че при жените годините са фактор за такова.
И колко по-бързо излиза така заповедта ?

# 161
  • pLOVEdiv
  • Мнения: 413
Амииии аз лично страдам от множествена склероза, която се контролира с инжекции интерферон. За сигурност на бебето е необходимо да се изчистя от лекарството 6 месеца, преди да започна опити за забременяване, тъй като е имуноподтискащо, но реално всеки ден без лечение е руска рулетка. Аз си спрях лечението Декември, без да знам, че имам репродуктивен проблем и към днешна дата 4 месеца се държа на магия, но ако трябва да чакам още година до първи опит е много вероятно да нямам възможност да гледам дете от инвалидна количка, поне не пълноценно както искам аз. Ако първият опит е неуспешен - не ми се и мисли.  Когато разбрахме, че трябва да правим инвитро, понеже съм нахална, се обадих във фонда да попитам и те ми казаха, че имам право да подам за приоритетно разглеждане със становище на невролог и молба свободен текст. Засега се надявам да ми уважат молбата, защото никой не ми е обещавал. Ако я уважат, казаха, че до два месеца ще получа заповедта.
При мен е това, за други случаи не знам... на кратичко - не пожелавам на никой да му се налага да го разглеждат приоритетно. Моята идея беше да си пусна за фонда и междувременно да си самофинансираме един опит, но реших да попитам и не съжалявам- сега ще мога да се отпусна малко повече на сватбата и да се надявам на пълно щастие  Two Hearts
Ако имате още въпроси, насреща съм  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 29 мар 2017, 18:22 от crowned

# 162
  • Мнения: X
crowned, много съжалявам да науча за заболяването ти  Tired
Ако знаех, че е заради това, въобще нямаше да питам, извинявам се  Hug
И хич няма да мислиш, че опитът ще е неуспешен, няма да е такъв  Praynig , предстоят ти наистина хубави моменти, концентрирай се върху тях и мисли позитивно.
Силно стискам палци всичко да се нареди по най-добрият за теб начин  Hug

# 163
  • София
  • Мнения: 187
crowned, извинявай за проявеното любопитство. Бях чувала, че възрастта е някакъв фактор за подобна молба и това провокира въпроса. Виждам, че доста от момичетата във форума са сравнително по-млади на години, но с доста тежък стаж в областта на репродуктивните методи.
Това е наистина доста сериозно заболяване. Възхищавам се на желанието ти да предприемеш такава стъпка. Впусни се в предстоящите прекрасни събития с много позитивизъм и не мисли за неуспех. Аз, а мисля и останалите тук, ще ти стискаме палци и подкрепяме във всеки един момент. И вярвам, че в края на този опит ще гушнеш своето мъниче. 

# 164
  • pLOVEdiv
  • Мнения: 413
Жанка, Mapiap, аз нямам проблем да говоря за това, така че не се извинявайте. Благодаря ви за хубавите думи, дано наистина всичко е както трябва Simple Smile Вече 6 години съм тази диагноза + още няколко в следствие на лечението за тази, но съм благодарна, че съм добре, защото за много малък процент от хората с МС, нещата се развиват толкова добре.
Засега гледам да не се настройвам нито положително, нито отрицателно - подготвям се и за двата изхода.  Убедена съм, че за всички ни ще има хепи енд в подходящия момент, така че трябва да се усмихваме и да не губим вяра  bouquet Heart Eyes Благодаря пак за подкрепата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт