Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 115 030
  • 756
  •   2
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 1 272
По-добре си направи ехография, там се вижда по-ясно. На мен на мамографията ми казаха киста, а на ехографа се видя фиброаденом.
Докторката ме гледа и на ехограф, категорична е.

# 586
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Да се запиша и аз на бързо. При рутинен преглед през Юни ми намериха фиброаденом 9мм*8мм. Тъй като съм оперирана веднъж от интрадуктален папилом преди 10 години, си ходя на профилактика при онкохирург и съответно на ехо в КОЦ.
Хирурга каза,че ще следим 3 месеца и после ще го мислим.
Та преди две седмици пак преглед + ехо. Този път направиха и еластография. Там си е, но размера е два пъти по - малък и еластографията дава данни за доброкачествен процес. Викат ме на преглед след 6 месеца.
На въпроса:
1. Възможно ли е фиброаденомте да намаляват? (единствената разлика е, че спрях да пия Дуфастон, заради кофти цикъл през Юли. Бях на него 6 месеца)
2. Еластографията ми е ново понятие. На някого правена ли е такава по време на ехография?

# 587
  • Мнения: X
Аз си напипах образуванието случайно, но тогава бях на 17 и изобщо не ми беше минавало през ум да се самопреглеждам. Отидох на ехограф и там се видя. Дълго време диагнозата посредством образната диагностика бе фиброаденом. След като родих и кърмих - само фиброзна тъкан.
След като са се видяли калцификати задължително отиди при някой добър мамолог - тук в темата има изброени много сериозни специалисти.
Жалая ти успех !

# 588
  • София
  • Мнения: 1 272
Ходих при д-р Красимир Шопов, той също предлага операция. Незабавно. При него( оперира в александровска болница). Изглеждаше като да си знае работата, много мил и внимателен, обяснява добре. Но не намирам никаква информация за него( едно хубаво и едно лошо мнение намерих) . Сега се чудя да ходя ли да ме оперира или да търся още мнения.

# 589
  • Мнения: 57
Ходих при д-р Красимир Шопов, той също предлага операция. Незабавно. При него( оперира в александровска болница). Изглеждаше като да си знае работата, много мил и внимателен, обяснява добре. Но не намирам никаква информация за него( едно хубаво и едно лошо мнение намерих) . Сега се чудя да ходя ли да ме оперира или да търся още мнения.


Попитай в темата за момичета с РМЖ: http://m.bg-mamma.com/?topic=1055512

Там са всички с тази диагноза и ще ти дадат най- добър съвет.

# 590
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ходих при д-р Красимир Шопов, той също предлага операция. Незабавно. При него( оперира в александровска болница). Изглеждаше като да си знае работата, много мил и внимателен, обяснява добре. Но не намирам никаква информация за него( едно хубаво и едно лошо мнение намерих) . Сега се чудя да ходя ли да ме оперира или да търся още мнения.

Аз не бих се лутала и бих го махнала възможно най-скоро.

# 591
  • Мнения: 32
Момичета, здравейте! Извинете, че така ви нахлувам в темата...Вчера бях на профилактична ехография и ми е написано: "двустранно умерено изразени инволутивни промени" за гърдите. На 34 години съм.

Набързо прегледах в интернет и доколкото разбирам тези промени би трябвало да започват по-късно с напредване на възрастта. Моля пишете мнения, това нормално ли е или е необходим допълнителен преглед

# 592
  • Варна
  • Мнения: 10 493
След раждане и кърмене промените започват.

# 593
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Привет от мен Flowers Hibiscus.Последните шест месеца само ви четях, но ето че времето мина и в сряда имам час за ехография и после гинеколог,да ми даде резултатите. Усещам се как започвам да се паникьосвам. Топчето под мишницата отново ми се поду и ме наболява. Интересно е обаче, че ако не беше то едва ли щях да отида на лекар и да ми открият кистата,на която ми пратиха биопсия. Лека и спокойна вечер на всички Kissing Heart

# 594
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Няма страшно! Всичко ще бъде наред! Не се панирай! Хубава седмица на всички!

# 595
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Docsi,   благодаря ти от сърце:hugs:За мен ти си един от най-полезните и позитивни съфорумци Blush

# 596
  • Мнения: 5 300
Здравейте, откриха ми фиброаденом в дясната гърда, препоръки, за добър онколог в Пловдив, а също така и къде работят със здравната каса. Благодаря предварително.

# 597
  • София
  • Мнения: 136
Здравейте момичета, на профилактичен преглед преди 2 дни, ми откриха образувание 15 мм, в заключение най-вероятно фиброаденом. Четох доста и много се притесних, защото моя ме боли при натиск, много силна болка, която отшумява след 5-6 секунди, спонтанно без да пипам там ме боли само преди цикъл. Чета, че фиброаденомът не боли, а имаше и няколко мнения, че при злокачествено образувание при натиск се усеща болка. Лекарят който ми го откри, каза че мога или да го следя или да го махна. Та исках да попитам вас боли ли ви при натиск или паниката ми си е правилна. Между другото по време на прегледа бях 3ти ден от цикъла, но когато си записах час не го бях предвидила и затова и отидох. Сега имам час при Д-р Василев но е чак на 13.11. а дотогава ще се побъркам...
Забравих да кажа, че преди година родих третото си дете, но успях да кърмя само 5 дни, след което бях в болница дълго време, заради проблеми със секциото, цедих се през цялото време, но като се прибрах кърменето вече не се получаваше и така след месец цедене кърмата ми намаля и спря без да взимам хапчета, не знам има ли връзка, стана дълго и объркано, но напоследък са ме налегнали много черни мисли и съм много объркана..

# 598
  • Мнения: 5 380
Minesota, не се шашкай излишно. Аз също съм с диагноза “фиброаденом”. Моят е около 7мм и го следим от две години. Боли ме ужасно много преди цикъл. В долната, вътрешна част на гърдата е и ако ги натиска без са искам, болката е остра и режеща. След като ми мине цикъла всичко се успоява, до една седмица преди следващата менструация.
Споделяла съм това при всеки првглед с мамолога си. Самата болка беше основната причина да потърся лекар на първо място, защото при мен не се напипва бучка.

# 599
  • София
  • Мнения: 136
Благодаря ти за бързият отговор и при мен болката при натиск е много силна, аз вече съм след цикъл и продължава да ме боли като пипам, а сега съм фиксирана и непрекъснато я опипвам тая бучка..Много съм лабилна и лесно изпадам в паника, което не е добре, но....опитвам се да съм спокойна, но на моменти изпадам в истински ужас..

Общи условия

Активация на акаунт