Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 115 173
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 091
Здравейте момичета,
Искам да попитам какви да ви оплакванията при фиброаденом? Имам съмнения ,че имам нещо подобно. Преди месец - два бях на ехограф, но нищо не ми откриха.
От известно време преди и по време на цикъл, имам нещо като малко твърдо образование,което ме боли. На прегледа нищо не ме болеше. Няколко пъти с ехоограф гледа въпросното място. Предположи, че от банели и т.н. Обаче сега си го локализирам и усещам, но болка само по време на цикъл имам. Някоя имала ли е подобни оплаквания?

# 91
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Спокойно, не се панирайте и самопанирайте една друга! Живейте си живота, не винаги е нужна операция и не е нужно всяко нещо да се оперира, много пъти нещата се следят! Преценка на лекаря след преглед на пациента е да се реши какво да се прави. Факт е, че много доброкачествени промени обикновено се оперират без да е нужно. Липома не е страшен, фиброаденома също, кистите също, мастопатията също, просто се проследяват, ако има нужда от операция се ляга под ножа и това е. Аз лично съм против, операции които не са необходими.


Хубав ден!

# 92
  • Варна
  • Мнения: 10 493

docsi благодаря,явно сте добър доктор.Дано има повече като вас  Peace

# 93
  • Мнения: 2 461
Момичета преди време ми направиха пункция на гърдата и цитологичното зазключение е:
Има цитологични данни за интрадуктален полип.
Това притеснително ли е ?

# 94
  • Мнения: 1 078
Зизу, това е доброкачествен тумор , но е препоръчително неговото премахване, защото може да претърпи злокачествена трансформация. Тава важи особено за жените над 40 годишна възраст.
Все пак е необходимо да го обсъдиш с професионално лице, предвид конкретно твоя случай.

# 95
  • Мнения: 2 461
Зизу, това е доброкачествен тумор , но е препоръчително неговото премахване, защото може да претърпи злокачествена трансформация. Тава важи особено за жените над 40 годишна възраст.
Все пак е необходимо да го обсъдиш с професионално лице, предвид конкретно твоя случай.

Благодаря ти, тогава доктора ми каза да се проследява често, но не бях обърнала внимание на заключение.
Ще видим на таз годишния преглед какво е положение.

# 96
  • Мнения: 117
Теичка, ходи ли на преглед и какво ти казаха? За успокоение ти препоръчвам една Милгама (това е нещо като невробекс, но по-добро)
Аз във вторник мисля да скокна до д-р Василев да видя какво се случва с мен и моя лимфен възел, стига детето да е добре, че онзи ден си отвисяхме в Пирогов Simple Smile
Поздрави на всички и горе главите. Екстра сме Simple Smile

# 97
  • Мнения: X
Не, идния месец съм и веднага ще докладвам.

# 98
  • Мнения: 117
Не, идния месец съм и веднага ще докладвам.
Ще чакам, аз за утре събирам сили ако въобще ме вземе Василев без час Simple Smile Стискайте палци Simple Smile

# 99
  • Мнения: 20 172
besty, пускаха ли ти изследвания за този лимфен възел, разширена ПКК с всякаквото му там броене, CPR?
И аз имах по едно време подут възел под едната мишница, гледа ме мамолога, нищо не видя, пуснаха ми изследвания, нищо нямаше и там, и по едно време сам си спадна.

# 100
  • Мнения: 117
besty, пускаха ли ти изследвания за този лимфен възел, разширена ПКК с всякаквото му там броене, CPR?
И аз имах по едно време подут възел под едната мишница, гледа ме мамолога, нищо не видя, пуснаха ми изследвания, нищо нямаше и там, и по едно време сам си спадна.
Нищо не са ми пускали за лимфния възел ако въобще е имало проблем с него.
Днес бях при д-р Василев. Беше много спокойно в Тина Киркова, да не повярва човек Simple Smile Прегледа ме доктора много подробно и каза, че лимфните възли са си абсолютно нормални без увеличение. Гледа ме доста и нищо не видя, което да е притеснително. Дори този прословут "фиброаденом", който следя от години не можа да го намери. А ме гледа много време. Явно Спирдонов е бил прав , че това не е фиброаденом, а някаква възлеста промяна в структурата. Василев предположи, че може и киста да е било и да се е абсорбирала. Но важното е, че всичко ми е ок. Каза ми въобще да не се притеснявам и да си гледам живота е детето Simple Smile И така се успокоих, че бях пощуряла  Hug

# 101
  • Мнения: 14 966
besty, пускаха ли ти изследвания за този лимфен възел, разширена ПКК с всякаквото му там броене, CPR?
И аз имах по едно време подут възел под едната мишница, гледа ме мамолога, нищо не видя, пуснаха ми изследвания, нищо нямаше и там, и по едно време сам си спадна.
Нищо не са ми пускали за лимфния възел ако въобще е имало проблем с него.
Днес бях при д-р Василев. Беше много спокойно в Тина Киркова, да не повярва човек Simple Smile Прегледа ме доктора много подробно и каза, че лимфните възли са си абсолютно нормални без увеличение. Гледа ме доста и нищо не видя, което да е притеснително. Дори този прословут "фиброаденом", който следя от години не можа да го намери. А ме гледа много време. Явно Спирдонов е бил прав , че това не е фиброаденом, а някаква възлеста промяна в структурата. Василев предположи, че може и киста да е било и да се е абсорбирала. Но важното е, че всичко ми е ок. Каза ми въобще да не се притеснявам и да си гледам живота е детето Simple Smile И така се успокоих, че бях пощуряла  Hug
Чудесна новина ! Колко малко му трябва на човек , всъщност  bigdance2

# 102
  • Мнения: 964
Супер новина ,много се радвам за теб Simple Smile.Дано и ние чуем такава новина Simple Smile ... ама май много ми се ще Wink

П.п. Е не го проумява това и това си е!
Последно различават ли се ФА от кистите или не ??? Как така лекар можени да бърка тези неща ?

# 103
  • Мнения: 117
Супер новина ,много се радвам за теб Simple Smile.Дано и ние чуем такава новина Simple Smile ... ама май много ми се ще Wink

П.п. Е не го проумява това и това си е!
Последно различават ли се ФА от кистите или не ??? Как така лекар можени да бърка тези неща ?
Мерси Simple Smile И при вас всичко ще е ок! Simple Smile
Честно да ти кажа вече не знам кой какво различава Sad но знам, че искам всичко да е наред. Нямам сила вече да чета и да ходя по лекари.

# 104
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Не съм чела цялата тема, но да споделя моя опит. Имах фиброаденом на лявата гърда, когато бях на 14.
тогава изобщо не се разглеждаше варианта да не се оперира, защото в рамките на 2 години
загубих едната си баба от рак на гърдата, а другата едва спасихме, след като беше оперирана в 3ти стадий на същата болест. Оперираха ме в софийска болница, чието име не помня, защото беше доста отдавна.
Операцията беше с местна упойка и продължи около 15-20 мин. Преди това оплаквания не съм имала, освен че се напипваше бучка. След като го извадиха, ми го показаха - приличаше на сдъвчана, бяла дъвка. На хистологията се потвърди,че е аденом.
И с това всичко приключи. От тогава са минали 24 години и не съм имала никакви оплаквания.
Дано съм била полезна. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт