Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 115 041
  • 756
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
И аз мн се радвам!

От вчера взех и аз вечерна иглика, по 2 на ден мисля да пия.
Пише от 2 до 4 на ден.

В петък съм на преглед за ФА и лимф.в., стискайте палци. Hug

# 151
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343


В петък съм на преглед за ФА и лимф.в., стискайте палци. Hug

 newsm10

# 152
  • Мнения: 2 461
Аз също пия вечерна иглика на своя глава. Пия го заради ПМС и най-вече болезнени гърди. Помага ми. Прочетох някъде, че повлиява растежа на миоми - надявам се това да не е вярно. Скоро ще трябва да запиша и час за преглед, дано всичко ни е наред. Peace

# 153
  • Мнения: X
Браво за хубавите новини !
Стискаме палци за останалите момичета, на които им предстои преглед !  Hug

# 154
  • Мнения: 964
Момичета, беше киста! Такова душевно облекчение получих. Понеже никога не съм ходила в болница и персонала веднага разбра и бяха много мили. Дано да не се появи пак, че доста честно се случвало!
Благодаря ви за подкрепата!
Здраве, здраве и пак здраве да имаме! Другото не е важно.

как я махна с операция или пункция?
или е изчезнала от самосебе си
извинявай но не разбрах Simple Smile

# 155
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Пункция, без упойка и за 10 Мин. Нищо не усетих. Но докторката през цялото време обясняваше какво става, шегуваше се и много ме предразположи. Иначе не търпя болка, но мамографа го издържах (стиснах зъби, защото не си е супер приятно)! След това минах през хирург, който отново прегледа всичко (лимфни възли, щитовидна) и единствено каза, че често заради хормоните и на тази възраст се появят отново кисти. Превантивно нищо няма да ми дадат тук, а и дали препарат от Иглика действа превантивно или друго да търся.

# 156
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пункция, без упойка и за 10 Мин. Нищо не усетих. Но докторката през цялото време обясняваше какво става, шегуваше се и много ме предразположи. Иначе не търпя болка, но мамографа го издържах (стиснах зъби, защото не си е супер приятно)! След това минах през хирург, който отново прегледа всичко (лимфни възли, щитовидна) и единствено каза, че често заради хормоните и на тази възраст се появят отново кисти. Превантивно нищо няма да ми дадат тук, а и дали препарат от Иглика действа превантивно или друго да търся.

Браво  Simple Smile
Значи все пак трябва да се примирим, че явно кисти ще има  Confused
Ама това да е Simple Smile

# 157
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За съжаление, хормоните след 40 почват да се променят като количество и това е основната причина за кистите. Аз имам случай на баба с рак на гърдата и за това ...паника. Много сме уязвими ние жените....
Ако някой знае някакви бабешки неща...да се запасявам от България, когато си дойда.

# 158
  • Мнения: X
Маслото от вечерна иглика е добре да приемаш, щом имаш кисти. По 2 или 4 хапченца дневно.

# 159
  • в Низината
  • Мнения: 705
Здравейте! Имате ли идея дали д-р Балева в Пловдив прави ехографии в кабинета си? Ако някоя от вас е ходила при нея, моля да сподели как протича прегледът! Каква е цената? Чувала съм само положителни отзиви за нея, но се колебая, защото досега съм ходила само при д-р Иванов. Благодаря!

# 160
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Здравейте! Имате ли идея дали д-р Балева в Пловдив прави ехографии в кабинета си? Ако някоя от вас е ходила при нея, моля да сподели как протича прегледът! Каква е цената? Чувала съм само положителни отзиви за нея, но се колебая, защото досега съм ходила само при д-р Иванов. Благодаря!

Има страхотен ехограф, почти новичък е, много добър. По тези дни бях при нея, много съм доволна.

# 161
  • Мнения: X
Здравейте, ходих на преглед в петък.
Според доктора лимф.възли могат от мн неща да се увеличат, не са притеснителни щом не са с променена структура.
Относно ФА, той каза, че не можем да твърдим, че е ФА без да се оперира и изследва, но тъй като не расте и е по - малко от 1-2см няма нужда от операция, а само от наблюдение. Ако прогресира или си мени структурата - тогава.
Даже каза, че може да не е ФА, а мастна тъкан. Shocked
Дано! Praynig
Предишната ми консултация с др специалист мина по подобен начин, но той заяви, че е ФА.
Здраве да е, дано не расте.
Поуспокоих се малко, особено за л.възли се бях шашнала.
Здраве и успех на всички! И си знаете, профилактика през 6м.  bouquet

# 162
  • Мнения: X
Браво, Сиси, все такива добри новини да получаваме !

# 163
  • в Низината
  • Мнения: 705

Има страхотен ехограф, почти новичък е, много добър. По тези дни бях при нея, много съм доволна.

_Мishel_, каква е цената на прегледа?

# 164
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Има страхотен ехограф, почти новичък е, много добър. По тези дни бях при нея, много съм доволна.

_Мishel_, каква е цената на прегледа?


40 лева.

Общи условия

Активация на акаунт