Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 115 288
  • 756
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 401
Аз съм същата паника, мога да се психясам от 0 до 100 за секунди, Simple Smile
Ако много те притеснява и ако лекаря смята за подходящо, можеш да го отстраниш оперативно. Моя приятелка мина през такава процедура и забрави, че са и правили нещо за седмица. При нея беше 2см фоброаденом и го махнаха, защото планираше бременност.

# 601
  • София
  • Мнения: 136
Да, мисля да се консултирам, но май клоня към операция, не мога да го мисля и да се психясвам непрекъснато, 2 дена съм като зомби и все лоши неща мисля... а и като чета си е големичък и май си е за махане..

# 602
  • Мнения: 2 721
Моето беше 4см на 4,5см( нещо огромно за такова образувание) .
Изпитвах болка със и без натиск, а при натиск беше ужасно неприятна. Оказа се , че е имало възпалително огнище в образуванието и от там е идвала болката. Не се шашкай, при мен се оказа доброкачествено . Фиброаденом + мастопатия + мастопатична плака..чудно!
На 1ви ноември става 1година от операциата , до преди няколко месеца изпитвах болка в гърдата , но отшумя, оказа се , че докато заздравее наболява. А 2-3дни след операцията  си вдигах свободно сина ми , въпреки забраната(т.е нямах болки), в момента само белега напомня .🙃
ПП Аз реших да премахна моето , на 23г съм и някак не си представях да си го отглеждам, а и беше доста голямо и не се знаеше какво ще излезе до последно(злокачествено или доброкачествено),

# 603
  • София
  • Мнения: 136
Благодаря ви момичета, давате ми кураж Simple Smile Надявам се и при мен да се окаже доброкачествено, днес бях на преглед за второ мнение, но честно казано хич не ми вдъхна доверие въпросната лекарка, която каза, че не вижда нищо подобно и ми даде разни мазила, но аз имам доверие на доктора, който ми го откри, та ще видя и при Д-р Василев какво ще стане. Още повече, че имам идеално изображение на "нещото" от ехограф а тя как не го откри не знам... да не говорим, че аз го напипвам, имам малки гърди и е лесно да се усети.

# 604
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Minesota, не се шашкай излишно. Аз също съм с диагноза “фиброаденом”. Моят е около 7мм и го следим от две години. Боли ме ужасно много преди цикъл. В долната, вътрешна част на гърдата е и ако ги натиска без са искам, болката е остра и режеща. След като ми мине цикъла всичко се успоява, до една седмица преди следващата менструация.
Споделяла съм това при всеки првглед с мамолога си. Самата болка беше основната причина да потърся лекар на първо място, защото при мен не се напипва бучка.

7мм ?!? 😲 И още го следиш и не го махат?? Wow! И това доживях да прочета 🙈

# 605
  • Мнения: 5 401
Liorena, мисля, че не си прочела добре какво пиша. 7мм са по-малко от 1см.
Малко по-голямо от грахово зърно, както го определи мамолога.

# 606
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На Liorena явно и се спи  Joy

# 607
  • София
  • Мнения: 63
Благодаря ви момичета, давате ми кураж Simple Smile Надявам се и при мен да се окаже доброкачествено, днес бях на преглед за второ мнение, но честно казано хич не ми вдъхна доверие въпросната лекарка, която каза, че не вижда нищо подобно и ми даде разни мазила, но аз имам доверие на доктора, който ми го откри, та ще видя и при Д-р Василев какво ще стане. Още повече, че имам идеално изображение на "нещото" от ехограф а тя как не го откри не знам... да не говорим, че аз го напипвам, имам малки гърди и е лесно да се усети.


Ако не е тайна, кой е докторът, който те гледа първи и е видял фиброаденома? Понеже и аз имах подобен случай. Иначе съветът ми е да не се притесняваш излишно, изчакай прегледа при Василев, ако си платено, се обади в частния му кабинет, там мисля, че става доста по-бързо с часовете, и виж какво ще те посъветва той Simple Smile

Иначе не виждам кое му е странното на ФА 0.7 мм да се следи...

# 608
  • София
  • Мнения: 136
Докторът е  Стоянов и ходя в Полимед, не знам на друго място работи ли, аз досега съм била само на профилактични годишни прегледи и като цяло съм доволна. Сега бях пропуснала и 3 години не ходих, едната ремонти, после бременност, раждане и добре, че скоро се сетих и отидох.   Вчера една приятелка ме заведе при Дойчева, но аз нещо не я харесах като че ли. Странно че не го видя, после каза има едно 3 мм ама не е нищо. Да ви питам по време на цикъл дали има вероятност да е било по-голямо въпросното образувание и сега да е поспаднало или си се надявам напразно?

# 609
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837

Явно😂😂😂

# 610
  • София
  • Мнения: 7 064
minesota, ако си с платен прием отиди при д-р Василев в болницата Тина Киркова, но още към 8:30, може би ще се наложи да изчакаш по-дълго, но ще те прегледа, просто да не се притесняваш до 13,11,18 напразно.

# 611
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Liorena, мисля, че не си прочела добре какво пиша. 7мм са по-малко от 1см.
Малко по-голямо от грахово зърно, както го определи мамолога.

Извинявайте, явно ми се е спяло Wink

# 612
  • София
  • Мнения: 136
minesota, ако си с платен прием отиди при д-р Василев в болницата Тина Киркова, но още към 8:30, може би ще се наложи да изчакаш по-дълго, но ще те прегледа, просто да не се притесняваш до 13,11,18 напразно.

Ами аз звънях в Тина Киркова и оттам ми казаха, че няма никакви часове до ноември, но още не записват защото нямат график, а в частния му кабинет ми записаха за 13, платен съм така или иначе ЛЛ няма направления! А пък нищо не ми каза за платен че може да отида..

# 613
  • Мнения: 132
Ако имаш личния му телефон се обади и му обясни, че искаш по-ранен час, защото си много притеснена. Аз така направих и д-р Василев ме прие по-рано.

# 614
  • София
  • Мнения: 63
minesota, ако си с платен прием отиди при д-р Василев в болницата Тина Киркова, но още към 8:30, може би ще се наложи да изчакаш по-дълго, но ще те прегледа, просто да не се притесняваш до 13,11,18 напразно.

Ами аз звънях в Тина Киркова и оттам ми казаха, че няма никакви часове до ноември, но още не записват защото нямат график, а в частния му кабинет ми записаха за 13, платен съм така или иначе ЛЛ няма направления! А пък нищо не ми каза за платен че може да отида..

Обади се в МЦ "Света София - Санте" и кажи че искаш платен преглед при него. Лятото записваха часове за същата или следващата седмица. В Тина Киркова и Вита се чака много.

Общи условия

Активация на акаунт