Жената Дева/8/

  • 52 485
  • 403
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 9 152
О, по магазини и ние не ходим....поръчва се все повече по интернет.
А аз обичам да отида и да позяпам витрините.Blush

На моята половинка Сатурн му е в Риби. А на детето - СЛВ.
При мен в Навамша Юпитер ми идва в Риби.
Вихрогонче, чудесно описание си дала, осъзнато. Когато се подвизаваме в призванието си, е така - светло и хубаво, кривнем ли, нещата стават сложни.

# 196
  • Мнения: 22 867
nana77, срам ме е да си призная, ама у нас аз съм на мястото на ТМ. А на ММ му дай по магазини да ходи, аз точно гледам като наказана в такива случаии съм една крива. Е, не винаги, де, ама в повечето случаи. Не обичам да ходя по магазини, основно по нета пазарувам, ама няма как, понякога ходя. Лидл, Кауфланд, Лайф и други, като трябва да се зареждат хладилника, фризера и килера......няма как.

# 197
  • София
  • Мнения: 12 554
Лабрексче, по интернет обувки няма как. Така ги шият, че си купува от 42 до 44. Освен това както казах е супер претенциозен. Днес хареса само един модел. А не може да ходи бос през зимата.

# 198
  • Мнения: 22 867
nana77, става, от сто години купувам обувки от нета. Права си за номерата, аз имам от 36 до 42 номер. Номерата са ми ориентировъчни, само уточнявам с кореспонденция дължината на стелката, ако не е дадена. Нямам върнат чифт, дори синовете ми се чудят как ги оцелвам, че и ги харесвам. От гуменетки и кецове за разходки с лабчо, през ежедневни, боти, ботуши до официални обувки. Е, щом е супер претенциозен човекът, най-добре на място да си ги харесва. Ами, имат си кусурчета половинките, то и ние не сме без, така че аз поне изтърпявам някак тез културни особености, като гледам да не се впрягам, което не винаги ми се получава, де. Peace

# 199
  • Мнения: 603
Майка ми е Лъвче и тя е човека, който ме кара да пазарувам от интернет, защото имало големи намаление примерно на два суетиена за един, но аз съм малко особена откъм бюст и не мога така на сляпо да поръчвам. Същото се отнася за дрехи и обувки. Фигурата ми е пясъчен часовник и рокли една си намирам от магазините в града, а по магазините всичко ми е почти винаги малко или нещо ми убива. Аз съм много бавна с пазаруването на дрехи и обувки, но пък имам друга мания - да купувам един път, но нещо скъпо.

# 200
  • Мнения: 730
Преди години, не бих могла да заспя, ако имам за пране дори едно парцалче. Ставала съм посред нощ за да изпера нещо, защото не мога да заспя, ако не го направя. Гости си тръгваха към 2-3 часа след полунощ, аз почиствах, измивах, пусках прахосмукачка и тогава си лягах. При простиране, дрехите не само са по цветове и дължина, но и на един ред щипките трябва да са с еднакъв цвят. Слагала съм и с различен нарочно и след 5 минути, излизам и слагам еднакви. Имах и много други откачени навици и изисквания, най-вече към себе си. Същински Монк съм в подредбата, не може нещо да не е под права линия. Sick Знам , че само тук няма да ме сметнете за луда, за това го споделям. Joy Сега си налагам да не съм така педантична и къде успявам, къде не , но все  е малко по-добре.
И тревожността я има в изобилие, за всичко и за всички. Sad
Ама какво да се прави - природа. Не се оплаквам, това е живота ми и  си го харесвам, но като гледам хората колко са безгрижни и оптимисти или дори повърхностни, признавам си - и аз искам така, ама не мога  Embarassed.
С тази наша тревожност - има ли дълголетници в зодията?
Flushed Това все едно аз съм го писала....
Приятели и роднини много обичат да се събираме вкъщи. То вече няма нужда и от покани, знае се, че празнуваме у дома. Сега имам съдомиялна, но преди и аз до 2-3 ч съм висяла на мивката. След гостуване, не мога да си легна, ако домът не е в обичайното си състояние. Сутрин също затова все бързам. Най-мразя да бързам и да закъснявам, но с тая мания всичко да си е на мястото, все така става.
Имам си правилни начини за повечето неща. И аз съм се връщала така да разменям щипки. Даже на моменти съм си мислела да си купя само от един цвят, ама тея, които харесвам са три цвята в опаковка.
Понякога обичам да седя и да гледам как пере пералнята FlushedRelaxed
Ами обръщате ли тоалетната хартия? Де що видя наобратно и я обръщам така, че да се развива от външната страна, а не към стената. И обожавам изпънати студени чаршафи. И възглавницата ми да е студена, не някой да ми я е стоплил...  Имам и още странности, но сега не се сещам.
А всъщност не съм зодия Дева! Зодия Лъв съм, с асцендент Дева. Но съвсем не приличам на Лъв.

# 201
  • Мнения: 9 152
Аз доста овреме се сбогувах с перфекционизма в чистене, подреждане и битовизми. Имах някои такива залитания, като бях тийн. Сега имам още малко да се боря с тревожността и страховете, но и на тях им се вижда края.

# 202
  • Мнения: 22 867
И аз го позарязах перфекционизма, не че нямам още изблици от време на време, ама се усещам и се засрамвам!  Simple Smile Катерица, подскажи с тая тревожност как се оправяш, щом виждаш край? Изпоизпих де що има валериян, глог и мента, сега съм на магне В6 стоп стрес! Ама никакъв край не виждам! Joy

# 203
  • Мнения: 9 152

labrex
,  справям се с молитви. Също, много ми помага астрологията, благодарение на която си анализирам енергията на планетите, която ми влияе, която формира до голяма степен "моят" свят. Прилагам  прецизността на Девата, за да анализирам. Меркурий ми е много силен, вместо да влагам енергията му в тревожни и хаотични  мисли, аз ги пренасочвам в задълбочено изучаване на духовните науки, а също и в креативност (различни хобита) и се старая всяка нехармонична мисъл да заменям с хармонична, светла мисъл. Малко е сложно, защото на ден ми се е случвало това 'заменяне' да бъде десетки, дори стотици пъти. Получват се вътрешни борби, понякога доста силно пламтящи.  Още повече, че реалността винаги дава поводи семената на тревожност да пускат коренчета.
Казвам си, че силата е в Бог и Той ми помага, Той ми вижда мислите, страховете и Го моля да ги неутрализира и премахне.Innocent
Имам няколко любими молитви, които са като балсам за душата ми. Дълбоко в мен съм дала прошка на всеки, който ми е причинявал страдание.
Ходя отвреме на време на Църква, там си поплаквам, моля се, благодаря и паля свещи. За съжаление си нямам изповедник.
Помагат ми процедури като : масаж, плуване, колоездене, пиене на чай, слушане на музика, даряване на обич.
Понякога като съвсем съм яхнала метлата чистя, гладя, пера.

# 204
  • Мнения: 22 867
Катерица, добре звучи, но ми се вижда сложно. Хванала съм се сигурно в най-лесното - йога. Да видим ще го бъде или не.
Благодаря ти много за подробния отговор, има над какво да се замисля! bouquet

# 205
  • 1st floor
  • Мнения: 9 115
Маниите и мен ме преследват. Може да съм ужасно изморена и недоспала след гости, но ще се пусне миялната, ще се съберат масите и ще се проветри къщата. Ако не се налагаше да пазя тишина, защото околните спят, и прахосмукачка щях да пусна. Mr. Green
С щипките и простирането е същото. Простира се по точно определен начин и еднакви дрехи на едно въже, ако е възможно. Laughing Чорапите един до друг с другарчето си.  Laughing Даже ми доставя удоволствие да го правя и да го гледам. Пералнята също обожавам да гледам как се върти.  Joy  Отстрани, ако някой ме гледа, ще каже, че нещо не ми е наред, но ми действа много успокояващо.
Боря тревожността си с мисълта "и това ще мине, нали не е умрял човек, всичко е поправимо". Понякога се получава.

# 206
  • София
  • Мнения: 12 554
Лабрекс, за тревожността аз пия "АЛора" - това е екстракт от пасифлора. По-добро е от мента, глог и валериан. А за спане взимам "Сладки сънища". Комбинация от мелатонин и маточина. Помага ми. Иначе спя малко - максимум 5-6 часа, мноооого рядко повече. Ако заспя преди полунощ е сигнал, че батерията ми е не на червено ми на изключване.
Лошо е това неспане, сто кила станах от тоз стрес и болести, ама това е положението. Гледам да не задълбавам.

# 207
  • Мнения: 22 867
Това с простирането го изживях. Бях почти като НеПоКоРнА, и да, също ми доставяше удоволствие да го правя. Може би с увеличаването на задълженията, липсата на време, знам ли, взех да го карам както дойде и сега хич не подреждам дрехите. След гости, а и след вечеря, също мия по нощите, предпочитам го. Сутрин съм жива умряла и за нищо не ставам. И, обичам да мия чинии, не знам кВа е тЪз лИбоф, но и миялна отказвам да купим по тая причина. После подреждането по шкафовете ми е по-досадно, ама....правя го, де ще ходя. Simple Smile

nana77, в момента пия Магне В6 стоп стрес по съвет на приятелка аптекарка и, да чукна на дърво, добре се чувствам. 15 дена вече го пия, дозата е за месец, спя, денем не ми е напрегнато както съм свикнала, някак по-леко се чувствам и най-интересното - вечер ми се доспива. Нощна птица съм и лягам късно, мога и в 3 през нощта да го направя, после спя до 9-10 сутринта, когато мога, а сега ми се приспива след разходката с лабчо, към 11 ч вечерта и в 12 съм легнала. Бързо заспивам. Иначе Алора-та и Сладките сънища са ми в списъка, по едно време рових, рових из нета, четох мнения и отзиви и си ги записах. Нито едното не съм използвала за сега, но може да им дойде времето. Гледам да е нещо по-леко, най-често валериан, глог, мента, също имат добро въздействие при мен. Но от време на време сменям, МЕЛАТОНИН ПЛЮС пих преди, също спях добре. Че понякога се въртя в леглото от лягане до разсъмване и не мога да заспя. Някъде четох за композитори или писатели, известни хора бяха, съжалявам, не помня точно за кого, че спял по 2-3 часа, и като не може човек да спи, просто го приема. Т.е. не се нерви, а пуска телевизор, взема книга, нещо работи, аз и на компа съм сядала по нощите при не спане и някак по-лесно се понася. Но, да, не е добре недоспиването, хубаво е човек да се е наспал. Особено, ако е поспалан, като мен, поне на млади години бях такава. И сега обичам сутрин да си поспивам и не пропускам възможност. Mr. Green

# 208
  • Мнения: 2 211
За тревожността - преодолях я. Към днешна дата не мога да дам конкретна причина за справянето, променяйки отношението си към определени ситуации, си реших и здравословния проблем. Да започна отначало - облекчението започна след прием на лекарство, предписано от невролог (Atarax), но съветът ми е лекарствата да се използват само в краен, належащ случай! Хич не съм им фен. Просто исках напрежението да изчезне, имаше моменти, в които прерастваше в болка в стомаха... Мислех си, че ако продължавам да игнорирам проблема, след време ще се разболея, нещо лошо ще се "образува" в тялото ми.. сещате се. Абсурдно е да мислиш, че си здрав и да имаш проблем с "един единствен орган", всичко е свързано чрез сложна система. "Натискът" върху определен орган, неминуемо дава отражение и на съседните. В такава ситуация цялото тяло боледува.
Последният път, когато изпитах вътрешно безпокойство, придружено с нервност, беше близо преди 6 месеца, като преди това
година и половина симптомите не се бяха появявали. В действителност беше се случило нещо неприятно. Бях преодоляла веднъж този проблем и си казах, че няма да се предам. Купих си хранителна добавка - корен от валериана, като след време реших, че съм прекалено свободолюбива и независима, че спокойствието ми да зависи от някакви хапченца. В такива ситуации сядам и се замислям какво е провокирало симптома и какво мога да променя за себе си в създалата се ситуация, за да се чувствам спокойна. Отговорът почти винаги е един и същ - да съм подготвена. Simple Smile Ние, Девите, си мислим, че ако не сме ние едва ли не, вкъщи някой ще забрави да изключи котлона, да забрави някоя лампа включена, кранчето на чешмата да не е добре затворено... примери колкото щеш и все неща, отключващи леко треножността в нас. Smiley Забравяме за срещуположния ни знак - Рибите, които биха ни казали, че много се впрягаме и трябва да се успокоим. На Девата никога няма да й е все едно. За да се успокои, тя има нужда да прехвърли отговорността на някой друг, по-висшестоящ, на когото има доверие. В такива моменти, когато съм далеч от семейството си най-вече, си казвам, че Животът има добър план за мен. Просто трябва да се отпусна и да му се наслаждавам! А аз наистина обичам живота! Smiley Моята максима е, че каквато и игра да Ми предложи да играем, няма шанс да загубя. Или ще победя директно, или урокът, който ми е предал при загубата, ще ме направи по-добра и по-силна "утре" - с една крачка по-близо до съвършенството:)
Вярвам и в Бог. Спокойствието, радостта, липсата на страх, увереността са знак, че той бди над теб, просто трябва да се отпуснеш и да (му) се довериш.

# 209
  • варна
  • Мнения: 53
Ехеее. Аа аз си мислех,че имам странности 😂
На мен също често ми се случва да се разтревожа за нещо,но пък после си казвам че каквото трябва ще стане и спирам да го мисля. Не ме свърта на едно място,постоянно нещо правя,човъркам,планирам или мисля. Обичам да е подредено по определен начин и никак не харесвам промените. Но пък като са наложащи се примирявам.Като цяло като усетя,че нещо почва да ме тревожи - насилвам се и правя точно обратното.

Общи условия

Активация на акаунт