Перилни препарати и омекотители – 45

  • 56 323
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 742
Привършва ми прахът за цветно, ще съм благодарна, ако споделите за качествен Персил някъде.
В ДМ е на промоция до 5.04 - 20 пранета за 6.99 лв.

# 616
  • Мнения: 520
Гес, смяташ ли, че въпросният Ариел, който са заредили в ДМ е по-качествен от официалния внос? В Омо и Ариел има ли целулаза и по принцип липсата й съществена ли е за вида на дрехите?

# 617
  • Мнения: 5 207
Гес, смяташ ли, че въпросният Ариел, който са заредили в ДМ е по-качествен от официалния внос?
Не, не смятам. Споменах само го като интересен факт, защото ще се появи навсякъде и ще има въпроси. Ако го пуснат много евтин, си заслужава да се вземе заради цената, но не мисля, че е по-качествен.
Има разлики между нашия и този за Централна Европа: първо, нашия mountain spring има 15-30% избелители, а този за ЦЕ - 5-15% избелители, второ, парфюмът е друг, трето, дозировката е различна, но последните две са несъществени. Само заради първата разлика бих избрала нашия.

В Омо и Ариел има ли целулаза и по принцип липсата й съществена ли е за вида на дрехите?
Нито в Ариел, нито в ОМО има целулаза. За вида на дрехите съществени са много неща в цялостната рецептура. Както писах, целулазата "изяжда" или, ако предпочиташ, "избръсва" накъсаните нишки, които стърчат и придават убит тон на цветовете, вкл. и на бялото, като така заглажда тъканите (само целулозните - памук и лен) и подобрява цвета и вида им.
Всъщност обаче, може да ползваш прах без целулаза и дрехите да не се "завалят". Зависи от рецептурата: количеството неразтворими съставки, има "изродени" ензими, които може да действат и като целулаза, има полимери, които изглаждат тъканите; зависи от пералнята, какви и колко дрехи переш, триенето между дрехите и т.н. и т.н.
Така че отговорът на въпроса ти е, че не, целулазата не е съществена за вида на дрехите (не може да се каже, че прах без целулаза съсипва вида им), но го подобрява.

# 618
  • Мнения: 520
Отново благодаря за компетентните и обстойни отговори на въпросите ми! bouquet

# 619
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
Пу, първа! Grinning Сега се върнах с две торби прах Персил...
За цветно и бяло... За бялото е производство от януари,
 а цветният е от 17 октомври 2016, тъй че трябва да са с двойната целулаза...
На мен ли така ми се струва, или от Хенкел са вложили вече повечко парфюм...
Вървейки усещах аромата от торбата...

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 13:40 от Butterfly_Lovehunter

# 620
  • Мнения: 7 062
От dm ли е Персила? Чакам да обадиш и за качество на изпирането, че и аз му се каня.

# 621
  • Мнения: 2 742
От dm ли е Персила? Чакам да обадиш и за качество на изпирането, че и аз му се каня.
Аз да се обадя, нищо, че не питаш мен  Laughing

Привършвам един Персил за цветно от предишната промоция на ДМ, от октомври 2016 г. е, пере добре, само едно мазно петно не махна от първия път, третирано с обезмаслител. Други оплаквания нямам. Сега подхващам големия пакет от Кауфланд,той е от лятото на 2016г.

# 622
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
От dm ли е Персила? Чакам да обадиш и за качество на изпирането, че и аз му се каня.
Да от dm, не се уточних от вълнение...  Blush
Ще докладвам...
Даже вече пуснах една пералня цветни дрехи на 40 градуса и дълга програма...
Има доста замърсени от детската площадка...  все клинчета с черни колена и дупета...
Нарочно не ги натърках предварително със сапун, за да видя резултатите...

Ако ми хареса представянето до края на промоцията,
ще си взема и цветни капсули за пълните перални,
 и бебешки прах също за чаршафите,
че аман от тия нашите чувствителни кожи вкъщи... ooooh!

# 623
  • Мнения: 267
На мен Персил не само мазни петна не ми е изпирал, ами и други. От първо пране, имам предвид. Мазните изчезваха след 2 до 3 пранета, а някои като соев сос, например, така си стояха. Затова го смених с Ариел, с който нямах такива грижи. Но пък се сдобих с други.  Laughing
Може би само аз имам такива проблеми, не знам. Други потребители май не са се оплаквали от Ариел.

# 624
  • София
  • Мнения: 1 641
При мен Персил сензитив маха всичко, но пък пера на 60 градуса и на 3,5 часа програма  Crazy

Я да попитам, ДенкМит сензитив ако реша да пробвам вместо персил сензитив, как да го тествам при детето?

Аз също не харесвам Ариел как влияе на прането ми. Примерно икейските ми чаршафи много посърната от него, докато с персила не съм имала такова захабяване.

Сега пък ММ ми домъкна две кутии капсули Ариел колор 3в1. Освен да му пера фитнеса с тях, пък веднъж седмично да го пускам и с прах, не знам за какво да ги ползвам тези пусти капсули. С тях не се слага омекотител, нали? И някакви туби огромни с Ариел ми е донесъл. За разтрел е, за какво са ми тези гелове  #2gunfire

# 625
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
...смених с Ариел, с който нямах такива грижи. Но пък се сдобих с други.  Laughing
Може би само аз имам такива проблеми, не знам. Други потребители май не са се оплаквали от Ариел.
А, има,има...
Аз например, вече гледам да не се оплаквам от праховете, че ме е срам... Grinning
Не мога да си намеря прах напоследък, дето да ми харесва...
Сменям ги като носни кърпи последните месеци...  Embarassed
Ариел, за мен, може би е най-доброто за бяло.
Много харесвам как изпира,
но ако да мога използвам точно това определение, е груб към прането...
Ариел за цветно пробвах само веднъж и не повторих...
Съсипва ми дрехите... боята им сваля...
Стават все едно са носени, не първа не втора, ами трета ръка...

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 16:20 от Butterfly_Lovehunter

# 626
  • Мнения: 7 062
Благодаря за мненията за Персила, дами! Ще му обърна внимание тези дни.

# 627
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
...
Сега пък ММ ми домъкна две кутии капсули Ариел колор 3в1. Освен да му пера фитнеса с тях, пък веднъж седмично да го пускам и с прах, не знам за какво да ги ползвам тези пусти капсули. С тях не се слага омекотител, нали? И някакви туби огромни с Ариел ми е донесъл. За разтрел е, за какво са ми тези гелове  #2gunfire
Ее, недей така, де! Ще си ги изразходиш полека лека. Важното е да редуваш с прах за бяло и високи градуси, да не си затлачиш пералнята. Ей ме мен, ползвам си Ариел блек, преди това Персил гел, течен за вълнени, но пък гледам да не прекалявам. И омекотители си ползвам, макар и в 1/2 доза. Но, като си имам и две - три перални седмично с прах, нямам дертове.

# 628
  • София
  • Мнения: 3 846
И каква стана тя? Едно време Ариел ми беше фаворит за качество. Сега, първо ме отказа безумният му аромат. После, махнаха му съставката за пренос на цвят. Сега пък - ензими нямал...  Е, на какво разчитат тези от P&G?

# 629
  • София
  • Мнения: 9 850
Важното е да редуваш с прах за бяло и високи градуси, да не си затлачиш пералнята. Ей ме мен, ползвам си Ариел блек, преди това Персил гел, течен за вълнени, но пък гледам да не прекалявам. И омекотители си ползвам, макар и в 1/2 доза. Но като си имам и две - три перални седмично с прах, нямам дертове.
Защо точно с прах за бяло? Ако пере цветни дрехи с прах за цветно, пак ли ще се затлачи пералнята?
Доколкото знам, въпросът е да е прахообразен препарата за пране, а не какъв е. Освен ако не се пуска почистване на пералнята (макар че и за там не знам дали е задължителен праха за бяло пране).

Общи условия

Активация на акаунт