Перилни препарати и омекотители – 45

  • 56 311
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 3 846
Момичета, снощи извадих филтъра и двете цветоулавящи кърпички бяха там. Sunglasses Много ви благодаря за съвета! Голям екшън беше с попиването на водата, която бликна, но успях да се справя (пералнята ми е и вградена). Дано няма поражения върху ламината.
Щастлива съм, че кърпичките се намериха и не са задръстили помпата!  Grinning

# 601
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Момичета, снощи извадих филтъра и двете цветоулавящи кърпички бяха там. Sunglasses Много ви благодаря за съвета! Голям екшън беше с попиването на водата, която бликна, но успях да се справя (пералнята ми е и вградена). Дано няма поражения върху ламината.
Щастлива съм, че кърпичките се намериха и не са задръстили помпата!  Grinning
От един път няма страшно. На моята Баухнехт, филтъра е така много ниско долу и освен кърпа, друго не мога да подложа. Гледам рядко да я отварям просто, за да почиствам филтъра - 1-2 пъти годишно, но за сега ламината е добре. Канди-то ми е с такова маркуче за източване, за каквото писаха по-горе, освен това мога да пъхна и някакъв плитък съд и е по-лесно. Отварям я поне веднъж в месеца. След мизериите от наемателите съм като параноик Laughing Постоянно изтичат парченца варовик.

# 602
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
Аз пък не си научих урока, момичета...  Embarassed
Преди малко изпрах едни дрехи на ръка
и понеже имах едно старо шишенце с Ленор (рубин и жасмин),
викам си, що пък да не сложа малко от него... обожавам аромата му...
И пак се подредих с обрив... Tired

Още един омекотител за подарък...


# 603
  • София
  • Мнения: 3 846
Аз пък не си научих урока, момичета...  Embarassed
Преди малко изпрах едни дрехи на ръка
и понеже имах едно старо шишенце с Ленор (рубин и жасмин),
викам си, що пък да не сложа малко от него... обожавам аромата му...
И пак се подредих с обрив... Tired

Още един омекотител за подарък...

Недей, просто слагай ръкавици като переш на ръка.

# 604
  • Мнения: X
Не знам дали сте си купували,но аз сега съм с един течен препарат за пране за цветно АВС,турски е и е хубав,харесва ми повече от Первол,Медикс,Лекс,Рекс,Ариел...

# 605
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 817
От един път няма страшно. На моята Баухнехт, филтъра е така много ниско долу и освен кърпа, друго не мога да подложа. Гледам рядко да я отварям просто, за да почиствам филтъра - 1-2 пъти годишно, но за сега ламината е добре. Канди-то ми е с такова маркуче за източване, за каквото писаха по-горе, освен това мога да пъхна и някакъв плитък съд и е по-лесно. Отварям я поне веднъж в месеца. След мизериите от наемателите съм като параноик Laughing Постоянно изтичат парченца варовик.
Скрит текст:
И моята е с такова маркуче за оттичане на водата, но го открих след 3 години ползване.
Досега само стотинки съм намирала във филтъра, а уж все проверявам джобовете.  ooooh!

# 606
  • Мнения: 5 207
А пък в DM наредили прах Ариел в пликове за бяло и цветно, произведен за Централна Европа, внесен от самия DM България. Цената му - същата като на официалния - 10,59 лв. Rolling Eyes Вместо да вкарат нещо от Германия или Австрия - я мегаперли, а Ариел компакт, те намерили какво и то на такава цена.
Имаше и течен Ариел за цветно от Русия, но цена не помня.

# 607
  • Мнения: 68 668
Опаковката му друга ли е?

# 608
  • Мнения: 5 207
В плик е и няма на него дума на български, освен на допълнително залепения етикет. Първо реших, че ще ни спират Ариела в кутии, опакован специално за нас, но после видях кой е вносител.

# 609
  • Мнения: 68 668
Аха...ясно. Да си знам де Simple Smile

# 610
  • Мнения: 267
Днес влязох в два магазина на dm (в София), но Ариел в пликове не видях. Имаше само в картонени кутии.
От близо година пера предимно с Ариел за цветно (прахообразен) от официалния внос и италиански течен Dash за цветно и впечатленията ми са, че изпират много добре, особено прахът, обаче направо разказват играта на материите. Повечето дрехи изглеждат така, сякаш ги е влачил пороят - завласявяне, пилинг, избеляване на цветовете... Определено зле. Не мисля, че се дължи просто на некачествени материи или на обичайното износване. Даже чаршафите от памучен сатен с наистина високо качество позагубиха блясъка си и видимо се завласиха. Преди перях цветните с Персил и такива поражения не съм забелязвала. Някои от дрехите успях да пооправя с Perwoll Care&Repair и в тази връзка се замислих дали липсата на целулаза не е основната причина за този резулат? Или е комбинация от причини?

# 611
  • Мнения: 5 207
Нали знаеш, че в Бургас сме винаги първи - примерно цветното ОМО, сега и този Ариел. Mr. Green

Дали наблюденията ти се дължат изцяло на липсата на целулаза в Ариел, не знам, но целулазата определено запазва вида на тъканите и ги изглажда и е хубаво да я има в праховете.

Первол е с два вида целулаза. Течните на Персил - също. Отскоро и праховете Персил са с два вида целулаза (произведените от октомври 2016 г. насам).

# 612
  • Мнения: 267
Вече се върнах на Персил; онзи ден купих един пакет за цветно. Не ми се става да погледна кога точно е произведен, но и с един вид целулаза да е, съм ОК. Важното е да пере и да не ми съсипва дрехите.

# 613
  • Мнения: 7 062
Привършва ми прахът за цветно, ще съм благодарна, ако споделите за качествен Персил някъде.

# 614
  • Мнения: 5 207
В DM е на промоция до 5 април - 6,99 лв.

Общи условия

Активация на акаунт