как избрахте име на детето си

  • 3 507
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 315
Големи мъки бяха докато измислим хубаво име ooooh!, е поне такова, което на нас да ни харесва. Mr. Green
Тъй като направихме бебето в Италия, редно беше да има италианско име Crazy, а самото име ни хареса, след като за пореден път обикаляхме Градините на Мирабел и се любувахме на страхотната гледка. Heart Eyes
А Йоана... ами искахме си нещо познато в България, защото не се знае един ден дали няма да се върнем там, а като не е с тире името, малкото може да си избира с кое от двете имена да бъде назовавано.
Само да не и се смеят после в училище, че била джанка (нали така им викат на немски). Това беше и мотива на мъжа ми да не кръстим щерката така и остана галения вариант Мирел. Виж за сина беше по-лесно.

# 61
  • Мнения: 514
Александър/Александра.......да се радва свекъра, че ми харесва името му  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 2 804
Ами аз парвата ми дъщеря сам я крастила на зълва ми с много голямо желание/Samira/,за втората имахме спорове със съпруга .
Той след първата каза: " като дойде второто името щяла да го избере свекарва ми!"
Да ама нейните деца са всичките с хубави имена - Samira , Youssef , Nawel , Ahied , Jamila , Anwar
Да ама аз не харесах името - Fatim-Zahra , пък явно и на него не му се е понравило , или за да ми угоди повече на мен избрахме по взаимно съгласие - Fatima.

# 63
  • гр.София
  • Мнения: 199
Аз избрах името на бебо ВАЛЕНТИН.На никой не е кръстен ,а мъжа ми го хареса.Българи сме.

# 64
  • Мнения: 5 183
Бяхме си решили, ако е моми4е, да е Мария / на свеки/. Хубаво интернационално име. За мом4е искахме да е нещо с буквата на баща ми, защото свекър ми ве4е има кръстено дете на него. Много мъдрихме, накрая от Темелко избрахме Томас Simple Smile Сега на татко ми в квартала му казват Дядо Томас  Hug Wink

# 65
  • Мнения: 649
ние пък сме много умешени... аз от БГ, а мъжът ми е германец, но с италианска фамилия... избрахме име, което да пасва на фамилията и да не се повтаря в семейството и да не е кръстен на никой- Лоренцо  Hug обаче сега прабабите в БГ не могат да го запомнят и трябва да го превеждаме на български- Стефан  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 804
Не мога да си обясня защо в Балгария , превеждат имена !!!
По този повод сега не нося нито фамилията на татко нито тази на сапруга ми.

# 67
  • Мнения: 1 909
Не беше лесно да изберем имена на децата. За сина ни исках да е име, за което е сигурно че няма да го  пишат и произнасят погрешно и естествено, се спряхме последно на Александър, както виждам и много други смесени двойки.
Виж, за дъщерята бях решила че трябва да е нещо по-оригинално и интересно, а таткото настояваше да е българско. Бях изготвила един дълъг списък и си го четяхме. Проблема с българските имена е, че някои се произнасят трудно на френски, или пък имат някакви неочаквани конотации (Калина например). Но понеже, както казват по-горе другите мами от Франция, в момента тук има мода за много по-трудно произносими и невероятни имена, се спряхме на това, което ни хареса - а пък да се научат да го произнасят Grinning 
Научиха се, макар да не го произнасят с "я" като на български, а и ударението го слагат на последната сричка, но какво пък - Миряна си ни харесва. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт