RYANAIR - 7

  • 78 783
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
Благодря за новата тема.
В края на месеца ще пътувам с Р. на гости на дъщеря ми.
Тя иска от София да и купя скъпа, професионална ножица Солинген.
Как бих могла да я превозя? В чекиран багаж отпада, защото струва над 1000 Е.
Да не изкушавам товарачите на летище София. Питах  за застраховка, не покриват цената.
Има ли някакъв начин с допълнително заплащане и предаване на екипажа и да ми я върнат при кацане.
Преди години имаше подобен  начин за превоз на опасни неща, но то беше преди 30 год.



Най-добре ги питайте направо, имат си чат и даже отговарят, за разлика от Уиз. Но силно се съмнявам да може, те непридружени деца не возят, нито домашни любимци...
Най-добре като пратка по куриер мисля. Освен това не вярвам, че някой от товарачите ще може да разпознае професионална ножица за 1000 евро (аз със сигурност не мога), но си е риск, да.

# 16
  • Мнения: 1 377
Щом е платен преди чек-ин, нищо повече не трябва да правите, просто го връчвате на гишето. Не се плаща допълнително. Мисля, че а картата на английски го пише с малки букви.
Багажът не се чекира отделно.

Много благодаря, от часове се ровя и така и не можах да намеря категоричен отговор досега!  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 590
Благодарности за новата тема.
Много полети на всички и хубави емоции Simple Smile

# 18
  • Мнения: 964
Момичета, нямам време да чета, че летим сутринта в 6,3 за Барселона.Сина ми иска да вземем селфи стика, може ли като сме само с ръчен багаж?
Селфи стик не е проблем в ръчния багаж.
Лек полет!

# 19
  • Мнения: 73
Здравейте,
Извинявям се, ако вече е коментирано, но на 1 стр. прочетох, че ако по-късно се добавя багаж - след закупуване на билетите, е по-скъпо. Знаете ли каква е разликата в цената, защото още не сме решили с какъв размер чекиран багаж ще пътуваме.

# 20
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Когато пътувах януари реших да добавя багаж в деня на прибирането ми. Направих гопрез апликациятаи платих около15 евро.

# 21
  • Мнения: 134
Благодаря за новата пролетна тема  Laughing Предстои първи полет с Раян, затова ще следя новините изкъсо  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 122
Може би това за багажа, че не излиза на бг версията на бордните карти, трябва да го боднете и него в 1-ви пост. А не е лошо да го адресираме и до Райън да го оправят.

И предложение към Aisha- дъщеря Ви не може ли да си поръча ножицата по интернет и да не мислите как да я превозвате? Дори съм сигурна, че ще я намери и по- евтино.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 042
Галета, благодаря за предложението.
За прословутата ножица - проверено е и в нета, и в реални магазини.
Цената на проф. уреди Солинген там е двойна.
Явно тук продават за престиж, не гонят печалба.
В понеделник ще питам в чата и ще пиша после.

# 24
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аиша а къде е това там. Аз също мисля, че все някъдв ще се намери ножицата.
Сподели модел да потърсим всички Simple Smile

# 25
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 030
Привет , момичета и момчета  Grinning
Може ли да ми помогнете - пътуваме другата седмица до Кьолн , как да стигнем до центъра на града , освен с кола под наем?
Нещо се оплетох и изобщо не мога да се оправя  Blush
Предварително ви благодаря!  bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Някой бил ли е обезщетен при закъснение над 3 часа? Като гледам как върви, ще минем 3-те часа. Дали е реално и какво следва да направим след пристигането?

# 27
  • Мнения: 1 122
Привет , момичета и момчета  Grinning
Може ли да ми помогнете - пътуваме другата седмица до Кьолн , как да стигнем до центъра на града , освен с кола под наем?
Нещо се оплетох и изобщо не мога да се оправя  Blush
Предварително ви благодаря!  bouquet
Гледам, че има влакчета до Центрлна гара и ще стигнете там за около 15 мин. - S13, S19.
Със сигурност има и автобуси.
Отворете Google maps, напишете летището и дайте посока Централна гара Кьолн (Cologne Central station) и вижте с градски транспорт.

# 28
  • Мнения: 11 097
Тая ножица по-добре я изпрати със спедиторска фирма, има си тарифи за ценни вещи, с обявена стойност и т.н.
Никоя авиокомпания няма да те пусне на борда с нея.

# 29
  • Мнения: 964
Привет , момичета и момчета  Grinning
Може ли да ми помогнете - пътуваме другата седмица до Кьолн , как да стигнем до центъра на града , освен с кола под наем?
Нещо се оплетох и изобщо не мога да се оправя  Blush
Предварително ви благодаря!  bouquet
Транспортът е перфектно уреден, от летището до централна гара се стига с влак за 10-12 мин., като влакове има през 20-30 мин.
Автобус не е за препоръчване, тъй като се налага прекачване и отнема около час до центъра.
От автоматите за билети трябва да изберете зона 1b. Единичен билет струва 2.80 €, а 4 билета са 11 €.
Гарата се намира на приземния етаж на летището между двата терминала.

Последна редакция: сб, 04 мар 2017, 13:14 от Nedy Ivanov

Общи условия

Активация на акаунт