ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 12

  • 68 143
  • 748
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 748
На 28 дена. Като ти я поставят и това ти е 1-я ден. Ако ти я поставят на 1.04. следващата трябва да е на 28.04., а не на 29.04 Wink
Не се притеснявай, ако закъснееш с 1 ден. Аз съм слагала дори на 30 дена Wink

# 106
  • Мнения: 2 843
Да се запиша, малко ви поизгубих дирите, но съм се отдала на инжекции и оптимистично мислене  Mr. Green
Имам още един Золадекс и съм приключила с това, надявам се бързо да се наместят хормоните и след летния сезон да захващаме ин витрото  Simple Smile

# 107
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Да се запиша, малко ви поизгубих дирите, но съм се отдала на инжекции и оптимистично мислене  Mr. Green
Имам още един Золадекс и съм приключила с това, надявам се бързо да се наместят хормоните и след летния сезон да захващаме ин витрото  Simple Smile

С теб съм ! И аз другата седмица последна инжекция , идва оново нещо дето цикъл му викаха и почваме опити за бебе Grinning

# 108
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
На 28 дена. Като ти я поставят и това ти е 1-я ден. Ако ти я поставят на 1.04. следващата трябва да е на 28.04., а не на 29.04 Wink
Не се притеснявай, ако закъснееш с 1 ден. Аз съм слагала дори на 30 дена Wink
Благодаря! Разбрах.И аз така си мислех, но не бях сигурна.Сега я поставих на 22 март в сряда.Втората трябва да е на 18 април във вторник.
Lauryn B, значи твоите си ги поставяла на 29 ден.Обаче като помислиш например менструацията на жената трябва да дойде на 28 ден, така че е редно инжекцията да се бие също на 28 ден, а не на 29.За това целта на инжекцията е да спре цикъла в момента, точно преди да й дойде на жената.

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 23:06 от rusalka1

# 109
  • Мнения: 63
Здравейте момичета, предлагам инжекция РЕСЕЛИГО инплант 3.6 мг. * 1 (RESELIGO implant 3.6 mg. * 1), който проявява интерес за повече информация пишете на лични!

# 110
  • Мнения: 2 571
Здравейте Simple Smile
Приятно съм изненадана от моя Ц (първи след лапарото ) чак не ми се вярва  Whistling дойде си точно но датата  (по календар) В началото имаше странен оранжево червен цвят  newsm78 , но вчера се нормализира , днес също и Ок. Като изключим неразположението от Ц ...усещам същата болка от страната от която е била кистата. ГолямО къркорене там , все едно правиш балончета със сламка в чаша ...е така "ври" (това в първи ден от Ц) Притеснява ме  ooooh!
Обаждах се да запазя час за четвъртък /петък, но явно нямат график още ...казаха във вторник ...до тогава ще съм в чуденка все още за резултат от хистологията.
 Успех на всички  Hug

# 111
  • Мнения: 7
Здравейте!
Нова съм във форума.
Ще се радвам ако дадете вашите мнения и по моят проблем.
Преди два месеца ходих на профилактичен преглед и се оказа, че имам 6 см. киста. Доктора каза, че според него е лутеинизирала /или нещо такова, от неспукан фоликул/, но за всеки случай ме изпрати да изследвам туморни маркери - СЕА 125 и НЕ 4. И двата бяха в норма СЕА 125  е 19 при норма от 0-35, а НЕ 4 е 45 при норма 0-70. Изписа ми два месеца да пия контрацептив, аз си взех Ясмин /той каза да си взема които искам/ тъй като преди съм го пила и съм се чувствала добре от него. След двата месеца прием отидох на преглед, той погледна на ехографа и каза, че според него кистата е ендометриозна. Беше вече около 3 см. Каза, че щом до сега не се е пукнала- няма да се пукне. Попитах дали да пия още месец контрацептива, той каза че било все едно, както съм си преценяла. Освен това каза, че е необходима лапароскопска операция, за да я махнат и да огледат всичко останало. След лапароскопията трябвало или да започна лекарства, които спирали цикъла или веднага да забременея /не зная как мога да забременея веднага...../
Аз реших, че ще поискам и друго мнение.
Можете ли да ми кажете вашите мнения по моя казус? И можете ли да ми препоръчате лекар във Варна?
Благодаря ви! Успех на всички!

# 112
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Искай второ мнение на гинеколог.Според мен тоя ти говори врели некипели.

# 113
  • Мнения: 7
Препоръчайте някой  Sad

# 114
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
И аз бях в дълго търсене за Плевен.От препоръчани лекари също попаднах на некадърници.Извинете ме....Подследно реших да следвам съветите на д-р Бързашки в Плевен.Има една доц. Хинкова в Плевен.Въобще не я препоръчвам, въпреки че някои са били много доволни от нея.За мен е по-добре да си скъса дипломата на лекар.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Здравейте!
Нова съм във форума.
Ще се радвам ако дадете вашите мнения и по моят проблем.
Преди два месеца ходих на профилактичен преглед и се оказа, че имам 6 см. киста. Доктора каза, че според него е лутеинизирала /или нещо такова, от неспукан фоликул/, но за всеки случай ме изпрати да изследвам туморни маркери - СЕА 125 и НЕ 4. И двата бяха в норма СЕА 125  е 19 при норма от 0-35, а НЕ 4 е 45 при норма 0-70. Изписа ми два месеца да пия контрацептив, аз си взех Ясмин /той каза да си взема които искам/ тъй като преди съм го пила и съм се чувствала добре от него. След двата месеца прием отидох на преглед, той погледна на ехографа и каза, че според него кистата е ендометриозна. Беше вече около 3 см. Каза, че щом до сега не се е пукнала- няма да се пукне. Попитах дали да пия още месец контрацептива, той каза че било все едно, както съм си преценяла. Освен това каза, че е необходима лапароскопска операция, за да я махнат и да огледат всичко останало. След лапароскопията трябвало или да започна лекарства, които спирали цикъла или веднага да забременея /не зная как мога да забременея веднага...../
Аз реших, че ще поискам и друго мнение.
Можете ли да ми кажете вашите мнения по моя казус? И можете ли да ми препоръчате лекар във Варна?
Благодаря ви! Успех на всички!

Напомня ми на моята история това с първата лекарка, която видя кистата .

Препоръчвам ти др. Желязкова , която работи при др. Петинка Цветкова.
Ето тук има координати и за двете места , където преглежда http://zdravencatalog.com/d-r-petinka-borisova-cvetkova-akusher-ginekolog/

Работи и с направления и има опит с кисти и ендометриоза.

# 116
  • Мнения: 7
Много ти благодаря! Ще запазя час и при нея! Направо вече много се шашнах.На теб къде ти правиха лапарото?

# 117
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Много ти благодаря! Ще запазя час и при нея! Направо вече много се шашнах.На теб къде ти правиха лапарото?

Аз направих лапарото  е Плевен.
Бъди спокойна и запиши час при Цветкова, тя ще те насочи и ще ти даде съвети .

# 118
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета Wink Днес ми поставиха втория золадекс, и лекарката го постави толкова повърхностно, че направо усещам импланта и ми седи подутина, като топче. Първият път ми го сложи друга лекарка и нито виждах нито усещах топчето. Кой е правилният начин? След първата инжекция ми дойде цикъла и днес при прегледа се видя фуликул, който не би трябвало да го има. Случвало ли ви се е?Ох, тъкмо мислех, че нещата се поуспокоиха и сега пак се притесних...  #Crazy

# 119
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Какъв имплант??? Shocked За съдържанието на спринцовката ли пишеш?
За Лукрин Депо пише, че се слага мускулно или подкожно.На мен Лукрина ми го сложиха мускулно.

Общи условия

Активация на акаунт