ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 12

  • 68 149
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 252
Здравейте момичета, искам да задам един доста странен въпрос. Нямам доказана ендометриоза, не ми е правена лапароскопия. От три години не мога да забременея. Имам болезнена и обилна менструация. Това в общи линии. И сега на въпроса. Имам едно къркорене на яйчниците, ниско долу, особенно изразено преди цикъл. Къркоренето е много силно и усещам нещо кото бълбукане ниско долу. Не са червата сигурна съм. Моля ако някой е имал такива симптоми да сподели. Това може ли да е ендомитриоза.  Благодаря предварително.           

# 76
  • Мнения: 2 571
Абсолютно същотооо!  Точно преди цикъл ! Не е болезнено , но е неприятно. Дори може да се заблудиш, че имаш проблем с червата.   Но Ц ми намаля на 2 дни и половина. ..г/д 3 . Преди имах и други екстри , сега Ц почти липсва. Ще видим как ще е сега след операцията.

# 77
  • Мнения: 252
Абсолютно същотооо!  Точно преди цикъл ! Не е болезнено , но е неприятно. Дори може да се заблудиш, че имаш проблем с червата.   Но Ц ми намаля на 2 дни и половина. ..г/д 3 . Преди имах и други екстри , сега Ц почти липсва. Ще видим как ще е сега след операцията.
Значи да разбирам че съм с ендометриоза. Знаех си че нещо не е наред със това бълбукане, коркорене и шумотене в яйчниците.
Благодаря за отговора. А можеш ли да ми  кажеш при теб как остановиха ендометриозата. Единственния вариант ли е лапаро, защото на ехографски преглед всички казват нищо ти няма. Да ама не.

# 78
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
На мен трима лекари ми казаха само с преглед и ехограф, че почти са сигурни за ендометриоза.Аз такова бълбукане не съм имала, но проблем с яйчниците нямам за сега.

# 79
  • Мнения: 2 571
И на мен трима ми казаха . Всъщност първата не го каза директно ..Но каза че съм за лапароскопия  (защото исках цветна снимка ) Каза че няма смисъл. ..И Последваха още 3 прегледа на които двама различни док си казана ЕМ.
Хистологията само ще потвърди , според мен. Диск не са ми дали ...сигурно ясно ще се види шоколадовата киста.
Ти не се настройвай сега за тази диагноза. Дано да е някакво краткотрайно неразположение това с къркоренето  Praynig

# 80
  • Мнения: 252
И на мен трима ми казаха . Всъщност първата не го каза директно ..Но каза че съм за лапароскопия  (защото исках цветна снимка ) Каза че няма смисъл. ..И Последваха още 3 прегледа на които двама различни док си казана ЕМ.
Хистологията само ще потвърди , според мен. Диск не са ми дали ...сигурно ясно ще се види шоколадовата киста.
Ти не се настройвай сега за тази диагноза. Дано да е някакво краткотрайно неразположение това с къркоренето  Praynig
Благодаря ти за отговора. Мисля че и аз ще съм с тази диагноза. Решила съм се на лапаро вече. Моля кажете ми колко време се стои в болница и колко време е възстановяването, за да зная колко време ще трябва да отсъствам от работа.

# 81
  • Мнения: 2 571
Бъди спокойна  Hug Два дни е максимално престоя .  Днес ми е 10ти ден от операцията и все още имам леки болки. Индивидуално е , някой са добре и на 5ти ден .

# 82
  • Мнения: 252
Live_Love, благодаря за успокоението, щом е само два дни ще се преживеят.
Аз съм  от Варна, така че ако някой от форума знае къде в града и при кой е най добре да се направи лапароскопия ще съм благодарна да сподели.

# 83
  • Мнения: 2 571
Много момичета от Варна се ориентират към Тутракан.  Ако искаш погледни темата (в новата няма инфо, но съм пуснала линк към старата ) Има някой неприятни моменти, но нали имаш крайна цел   Peace мислиш за нея и всичко се преодолява.

# 84
  • In transit
  • Мнения: 11 832
Live_Love, благодаря за успокоението, щом е само два дни ще се преживеят.
Аз съм  от Варна, така че ако някой от форума знае къде в града и при кой е най добре да се направи лапароскопия ще съм благодарна да сподели.
Плевен, във Варна не!  Peace

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Live_Love, благодаря за успокоението, щом е само два дни ще се преживеят.
Аз съм  от Варна, така че ако някой от форума знае къде в града и при кой е най добре да се направи лапароскопия ще съм благодарна да сподели.
Варна ходим във Плевен Wink

# 86
  • Мнения: 2 571
Все още имам болки 🤔 В началото в десен яйчник  (където беше проблема) там всичко затихна, но от 3 дни болката се премести в ляво  newsm78 Не е кой знае  какво и като лежа не усещам , но стоя ли повече време изправена се усеща. ..нещо като тежест и скованост, не знам как да го опиша . Whistling На някой да му се е случвало ? 11 ден е от операцията и още съм като буренце  hahaha (аз си имах коремче де)
Утре ще махаме конци  Crazy Гдано ли е ?

# 87
  • Мнения: 4
Live_Love, благодаря за успокоението, щом е само два дни ще се преживеят.
Аз съм  от Варна, така че ако някой от форума знае къде в града и при кой е най добре да се направи лапароскопия ще съм благодарна да сподели.
Варна ходим във Плевен Wink

Здравейте момичета!Наскоро ми откриха и на мене ''ендометриоза'' на десният яйчник,6 см(приличащо на формата  на две топки сладолед).Казаха ми,че е неоходима операция за да се отстрани,имам ужастни болки.Моля за мнение за добър специалист на когото да се доверя.Препоръчаха ми доктор Янчо Делчев от МБАЛ Доверие София.Той ми каза 2 варианта:
Отворена операция-1000 лв.Роботизирана 1800 лв.Като ще отида и с направление защото имам здравни.За огромно съжаление нямам тази финансова възможност.Моля Ви за помощ.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Live_Love, благодаря за успокоението, щом е само два дни ще се преживеят.
Аз съм  от Варна, така че ако някой от форума знае къде в града и при кой е най добре да се направи лапароскопия ще съм благодарна да сподели.
Варна ходим във Плевен Wink

Здравейте момичета!Наскоро ми откриха и на мене ''ендометриоза'' на десният яйчник,6 см(приличащо на формата  на две топки сладолед).Казаха ми,че е неоходима операция за да се отстрани,имам ужастни болки.Моля за мнение за добър специалист на когото да се доверя.Препоръчаха ми доктор Янчо Делчев от МБАЛ Доверие София.Той ми каза 2 варианта:
Отворена операция-1000 лв.Роботизирана 1800 лв.Като ще отида и с направление защото имам здравни.За огромно съжаление нямам тази финансова възможност.Моля Ви за помощ.

От къде си ?
В Плевен, където ме оперираха само аз от всички жени за деня планувани за лапароскопии бях с избор на екип и си доплащах (600 лв). Другите бяха само по здравна каса и нищо не доплащаха доколкото ми е известно Wink

# 89
  • Мнения: 4
Live_Love, благодаря за успокоението, щом е само два дни ще се преживеят.
Аз съм  от Варна, така че ако някой от форума знае къде в града и при кой е най добре да се направи лапароскопия ще съм благодарна да сподели.
Варна ходим във Плевен Wink

Здравейте момичета!Наскоро ми откриха и на мене ''ендометриоза'' на десният яйчник,6 см(приличащо на формата  на две топки сладолед).Казаха ми,че е неоходима операция за да се отстрани,имам ужастни болки.Моля за мнение за добър специалист на когото да се доверя.Препоръчаха ми доктор Янчо Делчев от МБАЛ Доверие София.Той ми каза 2 варианта:
Отворена операция-1000 лв.Роботизирана 1800 лв.Като ще отида и с направление защото имам здравни.За огромно съжаление нямам тази финансова възможност.Моля Ви за помощ.

От къде си ?
В Плевен, където ме оперираха само аз от всички жени за деня планувани за лапароскопии бях с избор на екип и си доплащах (600 лв). Другите бяха само по здравна каса и нищо не доплащаха доколкото ми е известно Wink
Благодаря Live_Love.Аз съм от Бургас.Моля за малко повече информация..Аз съм от Бургас.В коя болница си била оперирана и кой лекар би ми препоръчала.Предварително благодаря.


Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 04:35 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт