С какво ви дразнят свекървите- 78

  • 59 267
  • 775
  •   1
Отговори
# 720
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Така е, права си.  Peace

# 721
  • при късмета
  • Мнения: 24 059
Права си Уиш, обаче как да ги очертае тези граници, като свеки не контактува директно с нея, а с мъжа ѝ? В нейния случай тази задача се пада на мъжа ѝ. Не, че в другите се пада по право на снахата, но в този е абсолютно наложително.
Rois, според мен с мъжа ти трябва много ясно да ги обсъждаш тези неща. Хубаво е, че на първо четене плановете ви съвпадат, но има нещо недоизказано и уточнено. До този извод ме води, че каза, че не знаеш дали той е продължил разговора с майка си, а само се надяваш да го направи. С нго го обсъждай, той ще се оправи с майка си

# 722
  • Мнения: 25 716
Трябва да разясня, че предложението ММ да продължи да пътува, а свекървата да живее при мен и децата, докато го няма, не беше казано на мен, а на него. Когато ММ ми го каза, аз категорично отказах и заявих, че не искам подобно нещо. Той повече не е повдигал въпроса, надявам се, че и на нея е обяснил, че това не ни устройва. истината е, обаче, че аз от тогава не съм говорила с нея, може и да е просто съвпадение(не се чуваме всеки ден), може и да се е обидила, не знам.


А вариант идеята да е била негова или поне да е дал сигнали на майка си, че очаква такъв жест от нейна страна – дали с цел помощ, дали с цел "да те пази", докато го няма (особено ако е по-ревнив)? Сигурна съм, че ще отречеш, но все пак си помисли. Сама казваш, че отскоро сте заедно – нормално е да не се познавате много добре.
Но дори и свекървата да е била инициатор, не виждам защо продължаваш да го мислиш. Предложила на сина си, подчертавам – на сина си, той отказал, въпросът е приключен. Теб това изобщо не те засяга и няма какво да си го слагаш на сърце. Още повече че самата ти си майка и би трябвало вече да знаеш как майките често се изцепват с необмислени предложения и съвети. Пускай си ги край ушите и не се вторачвай в такива дреболии, още повече, когато не присъстваш лично.
Съвет само. Не ти го натрапвам – ако искаш ги приемай, ако искаш – недей.

# 723
  • Мнения: X
Права си Уиш, обаче как да ги очертае тези граници, като свеки не контактува директно с нея, а с мъжа ѝ? В нейния случай тази задача се пада на мъжа ѝ. Не, че в другите се пада по право на снахата, но в този е абсолютно наложително.
Rois, според мен с мъжа ти трябва много ясно да ги обсъждаш тези неща. Хубаво е, че на първо четене плановете ви съвпадат, но има нещо недоизказано и уточнено. До този извод ме води, че каза, че не знаеш дали той е продължил разговора с майка си, а само се надяваш да го направи. С нго го обсъждай, той ще се оправи с майка си
Значи ще очертава границите чрез ясни разговори с мъжа си. За да бъде яснотата пълна, задължително е по време на разговора да държи чугунен тиган в ръка и да има готовност да го употреби.

# 724
  • при късмета
  • Мнения: 24 059
Права си Уиш, обаче как да ги очертае тези граници, като свеки не контактува директно с нея, а с мъжа ѝ? В нейния случай тази задача се пада на мъжа ѝ. Не, че в другите се пада по право на снахата, но в този е абсолютно наложително.
Rois, според мен с мъжа ти трябва много ясно да ги обсъждаш тези неща. Хубаво е, че на първо четене плановете ви съвпадат, но има нещо недоизказано и уточнено. До този извод ме води, че каза, че не знаеш дали той е продължил разговора с майка си, а само се надяваш да го направи. С нго го обсъждай, той ще се оправи с майка си
Значи ще очертава границите чрез ясни разговори с мъжа си. За да бъде яснотата пълна, задължително е по време на разговора да държи чугунен тиган в ръка и да има готовност да го употреби.
И нещо за резерва на тигана  Mr. Green

# 725
  • Варна
  • Мнения: 36 737
Аз също ще изкажа мнение, че трябва сериозен разговор с мъжа за да се очертаят ясно граници, а оттам вече е негова работа да се разбере с майка си. Не си права да не се интересуваш дали той е говорил с нея и дали е разяснил категоричното ти несъгласие тя да идва при теб да живее за някакви периоди от време. Питай го за да знаеш, че да не ти звънне някой ден свеки на вратата с куфара и да те изненада неприятно. Тогава вече няма да ти се разминат разправиите и то яки. А описаният случай хич не е изключение.

# 726
  • Мнения: 1 701
Действително все още не изказвам открито и ясно несъгласието си с нея, именно защото твърде малко се познаваме и не знам каква би била реакцията й, и не искам още от самото начало нещата да започват със спорове и караници. Може би и там ми е грешката. Трябва да разясня, че предложението ММ да продължи да пътува, а свекървата да живее при мен и децата, докато го няма, не беше казано на мен, а на него. Когато ММ ми го каза, аз категорично отказах и заявих, че не искам подобно нещо. Той повече не е повдигал въпроса, надявам се, че и на нея е обяснил, че това не ни устройва. истината е, обаче, че аз от тогава не съм говорила с нея, може и да е просто съвпадение(не се чуваме всеки ден), може и да се е обидила, не знам.

Няма да се местим в града на ММ, засега ще живеем в моя роден град. А идеята е ММ да спре да пътува навън и да си остане вече в БГ.
Ето едно друго мнение за ситуацията.

Свекървата си е предложила услугите да ти помага, докато мъжът ти е в чужбина. Знае жената, че помага на дъщеря си. И е решила и на теб да предложи, за да не се почувстваш така, все едно се скатава. Да не мислиш, че и на нея много и се живее с чужд човек, това е съобразяване, не си си вкъщи и т.н.
Можеш да кажеш на мъжът ти, че да не се притеснява, и сама ще се справиш с двете деца, а свекърва ти е добре дошла по всяко време на гости.
Опитай се да не и интерпретираш думите с лошо. Ти само веднъж си говорила с нея. Вие не се познавате. Но и това ще стане, и може дори и много да се харесате, така че недей да се навиваш в момента безпричинно.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 36 737

Ето едно друго мнение за ситуацията.

Свекървата си е предложила услугите да ти помага, докато мъжът ти е в чужбина. Знае жената, че помага на дъщеря си. И е решила и на теб да предложи, за да не се почувстваш така, все едно се скатава. Да не мислиш, че и на нея много и се живее с чужд човек, това е съобразяване, не си си вкъщи и т.н.
Можеш да кажеш на мъжът ти, че да не се притеснява, и сама ще се справиш с двете деца, а свекърва ти е добре дошла по всяко време на гости.
Опитай се да не и интерпретираш думите с лошо. Ти само веднъж си говорила с нея. Вие не се познавате. Но и това ще стане, и може дори и много да се харесате, така че недей да се навиваш в момента безпричинно.


Е, точно такъв автогол пък да си вкара... С "добре дошла на гости" съм съгласна. Ама не и по всяко време.

# 728
  • Мнения: 14 966
И аз предполагам нещо подобно , както в последното мнение / на Пеперуд/- тук не виждам намеса . Не вярвам някоя свекърва да хукне по други градове да се натриса , при положение , че и синът и отсъства от картинката. Вероятно мъжът ти е споделил , че ще ти е трудно и тя е подхвърлила нещо в смисъл " ако се налага , мога да отида да помагам". Това изобщо не е вмешателство. Просто предложение. И като е отказано категорично-драма няма.

# 729
  • Мнения: 1 701
Скрит текст:

Ето едно друго мнение за ситуацията.

Свекървата си е предложила услугите да ти помага, докато мъжът ти е в чужбина. Знае жената, че помага на дъщеря си. И е решила и на теб да предложи, за да не се почувстваш така, все едно се скатава. Да не мислиш, че и на нея много и се живее с чужд човек, това е съобразяване, не си си вкъщи и т.н.
Можеш да кажеш на мъжът ти, че да не се притеснява, и сама ще се справиш с двете деца, а свекърва ти е добре дошла по всяко време на гости.
Опитай се да не и интерпретираш думите с лошо. Ти само веднъж си говорила с нея. Вие не се познавате. Но и това ще стане, и може дори и много да се харесате, така че недей да се навиваш в момента безпричинно.


Е, точно такъв автогол пък да си вкара... С "добре дошла на гости" съм съгласна. Ама не и по всяко време.
Добре, съгласна съм, изразих се неточно.
Права си, добре дошла на гости, да се уговорят, когато и на двете е удобно.

И аз като децата ми бяха малки, всичко беше с уговорка, защото кърмех, операцията от секциото ме болеше месеци наред и не можех да приемам гости. По рядко се виждахме със свекърите.
Сега децата са поотраснали, не са бебета и мога да приемам гости и по-спонтанно.

# 730
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Как Сийка, не мога да го отреча със сигурност. Но тъй като преди това на мен бяха правени намеци, че трябва да се преместим при тях(ма ко, и аз контактувам с нея по телефон, но все пак със сина си контактува много повече, отколкот осм ен, което намирам за нормално), съм склонна да вярвам, че идеята е нейна. Още повече, когато той ми каза за тази идея, първоначално реших, че точно той го е измислил и му се скарах, че вече е разговарял с майка си, за нещо толкова важно, без първо да го е обсъдил с мен и че сега ме поставя в неудобна ситуация. Той каза, че няма нужда да се притеснявам за това и предложението е било нейно. На 100% не мога да съм сигурна, дали е истина, разбира се. Вероятно и вторачването е грешка, да.

Може би трябва да го питам дали е обяснил нешата на майка си, но сигурно и тук правя грешката да се водя по себе си, ако той не приема предложение от моите родители, направено чрез мен, ще им обясня, че не сме съгласни или не ни устройва. И затова приемам по дефолт, че отношенията му с майка му са си между тях и няма нужда да му давам насоки там.

Много бързо пишете, докато отговоря, има още много нови отговори и не смогвам. Simple Smile

Както казах, имам леки съмнения, относно това предложение да се живее с мен и децата, но самата аз не съм сигурна дали е така, така че засега не мисля да го споделям.

# 731
  • Мнения: 25 716
В такава ситуация – сама жена с деца, мъжа го няма дълго време – е нормално да ти предложат да отидеш при тях или някой да дойде при теб да помага. Човещина е. И да не им се иска, може да се чувстват длъжни да предложат, за да не останеш с впечатление пък, че са те зарязали като куче и никой не го е грижа за теб.
А ти като не искаш такава помощ – го заявяваш твърдо и категорично и то веднъж завинаги, така че да не оставяш вратички за повече обсъждане и кандърми. Не е нужно да си груба, просто твърда. И не си мисли, че ще обидиш свекървата с отказа си. Може пък да ѝ е олекнало на жената, че няма нужда да зарязва дома си.  Laughing
Не вярвам жена с всичкия си да се разсърди, че снахата предпочита помощта на собствената си майка, отколкото тази на свекървата. Стига да не го правиш съвсем грубо и по обиден начин, естествено.
Така че не се крий гузно, ами си общувай спокойно с жената. Ако стане въпрос, благодари за загрижеността, увери я, че ще се оправиш сама и нямаш нужда от помощ и смени темата.  Simple Smile

# 732
  • Мнения: 13 799
И аз не мисля, че се е затърчала да виси у вас, да те следи или контролира. Предложила е помощ, знаейки, че не е лесно сама жена с две деца, едното бебе, отказала си, сигурна съм, че и тя е доволна Peace
Военни съпруги ли сте всичките?

# 733
  • Варна
  • Мнения: 36 737
Мен ми се струва, че наистина има нещо недоизказано в цялата ситуация, аз женския инстинкт не го подценявам никак. Но времето ще покаже.

# 734
  • Мнения: 25 716
А, увери я също, че ако изпиташ нужда, ще я повикаш на помощ. Хем да не си отрязваш пътеките, че не се знае дали наистина няма да ти се наложи (не ти го пожелавам, но всичко се случва), хем и тя да е спокойна, че няма за какво да я гризе съвестта от факта, че е зарязала горката си снаха без помощ в чужд град.  Grinning

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт