МАРТенските мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- тема 14

  • 54 180
  • 744
  •   1
Отговори
# 405
  • Бургас
  • Мнения: 6 494
  Mimittoy,  честито детенце!

Sis, казаха ми само, че били под монималния праг на жизненост. Като това по тел. Няма черно на бяло нищо. По договор ако е едната проба е неуспешна, си заплащаме само другата, като разликата е едва 1000 лв. Ама който не си е прочел договора като хората, така е. Здраве да е!

При Марти коликите или го подминават,или са много леки. Два дни не е и акал, но това хич не му е нарушило спокойствието Simple Smile

С каката нямах никакви проблеми след ваксина. Винаги обаче имам Панадол вкъщи. А за тези лепенки и не знаех. Имам една от рекламен комплект от болницата.

# 406
  • Мнения: 509


Sis, казаха ми само, че били под монималния праг на жизненост. Като това по тел. Няма черно на бяло нищо. По договор ако е едната проба е неуспешна, си заплащаме само другата, като разликата е едва 1000 лв. Ама който не си е прочел договора като хората, така е. Здраве да е!


Да, разликата при съхраняване само на едната проба не е мн голяма. Но искаш да кажеш, че не можете да се откажете изобщо от съхраняване (ако това искате де)? При положение, че тази част е все още на експериментално ниво? Коя банка бяхте избрали? Питай пак, ще съм мн изненадана ако ви задължат нещо в тази ситуация...

Синеока, ако все пак ти се иска да пробваш летицина - има един от 1200мг. на Валмарк, който е 15лв, за 30капс, но майка ми онзи ден ми взе на Фито фарма (или нещо такова), 1000мг. за 6,30лв. Пак 30 капс. са  Peace

И ние още не излизаме,  като изключим неприятното ходене за изкарване на паспорт на малкия вчера. Голям цирк, не питайте как го снимахме! Не можехме да го събудим с щипане, подвикване, бутане, стискане за нослето... Shocked Днес го хванехме с отворени очи и тичаме на пожар пак, той гладен, ще си изяде ръцете, но направихме някаква снимка Grinning

И аз почнах да си нося стягащите гащи и се чувствам мн добре, дебеличка, но с талия  smile3534
Почнаха ни коликите, малкия спи спокойно само върху мен, ще ми излезе през носа като свикне само така, хм..

Честито на мама Mimittoy bouquet

# 407
  • Мнения: 796
Мими, честито рожба  bouquet
 Електра, радвам се , че ви се получава с кърменето, много , много течности трябва да пием, вчера АГ каза също, че най - големият стимулант за кърма е бебчо. Ние се кърмим , но с изкуствено зърно, та тук нали държат всичко да е натурална работа, и ни предложиха от април да посещаваме курс по кърмене , за да махнем силиконката, било възможно казват, макар че аз с това зърно се съмнявам, но нищо не пречи да пробваме.
 За корема се радвам, че се прибра сам, и ММ мн се кефе, че и стрии не ми излезнаха. Blush  но пък за сметка на това си имам "линия негра", АГ каза, че с времето се махала, аз за сега не усещам да намалява пигментацията , при някоя мама от по - рано родилите, които я имат наблюдава ли се промяна или трябва повече време да мине  newsm78
 На бебе много се бели кожата, и вчера на прегледа АГ каза вместо Мустела да го мажа с бадемово олио, та използвам още от моето , с което се мазах през бременността, а и сега от време на време.

# 408
  • Мнения: 509
Жеран, изчезването на линията отнема повече време, няколко месеца при някои. Не се притеснявай, няма да остане Wink

# 409
  • Мнения: 308
Аз съм 20 дена след раждането и линията още си я има. И нашият бебо е с много чувствителна кожа и от болницата ни препоръчаха една серия на биодерма, та се поправи малко.
Нас тези секрети в нослето ни побъркаха - гъсти, жълти, пречат му на горкото да диша. Вчера пуснахме изследване и утре ще е готов резултата, да видим да няма някоя бактерия.

# 410
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Jeran, и аз си я имам линиятаи все още е много тъмна, някъде май бях чела че до към 6 месеца й трябват за да избледнее. Но тя пък мен хич не ме притеснява. На мен стриите също ми се разминаха! Не знам дали защото се мазах, или защото нямам предразположение за стрии, но важното е че нямам.

Аз обаче явно много лошо се храня, защото съм качила 2 кг! Знам аз от какво са, трябва да се взема в ръце, така не става!!!

Днес бяхме на преглед, малката е 55 см (+3) и 4670 г (+700 г), за сега всичко е наред.

# 411
  • Мнения: 366
Лецитина не разбрах защо го пиете.  За повече кърма или за отпушване?

# 412
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
И при мен негърската линия и след четирите раждания се махаше към шестия месец.

При нас баткото и каката от училище донесоха някакъв вирус и естествено аз, ММ и бебка го лепнахме Sad На големите им мина за ден-два, ама при нас дъртите и при бебето е страшно, едни сополи текат, тя миличката едвам диша, аз капя физиологичен разтвор, смуча с приспособлението за сополи, ужас е  Crazy Водихме я на лекар, дробчето е чисто, но секретите от носа я давят постоянно, помага само лежане на голата гръд на мама, сигурно от топлината се повлиява добре, но отделя ли я от мен, и почва...Еми ще си стоим така скачени, докато оздравее Crazy

Иначе след доктора я изведох малко в една градинка, ама то хем топло, хем духа, та от шубе я прибрах. Много се радвам на пролетта, едно леко ми става, като пече слънчице Grinning Само да оздравеем и няма да се прибираме от парка  Simple Smile

# 413
  • Мнения: 509
Лецитина не разбрах защо го пиете.  За повече кърма или за отпушване?
Мисля, че помага и за двете. Като цяло подобрявал общото състояние. четох някъде, че регулира кърмата според нуждите. Но най-важното в нашия случай - помага мастните/млечните клетки да не се слепват, оттам се избягват запушванията. Примерно имало летицин в майонезата (май от яйцата идва) и затова стояла така гладка... някакви такива неща. Дано съм внесла малко яснота, без да говоря глупости Grinning каквото съм запомнила Peace

# 414
  • Мнения: 899
Момичета нас утре ни изписват и е голяма галимация... както не исках нищо на изписването така бабата върти организация цял ден...  Laughing нищо радват се хората и това е..  моя корем е драстично по малък но не бих се похвалила и аз че изчезна... още е 3ти ден така че не очаквам да е същия като преди... в момента корем няма ами съм като в цикъл подута. Матката ми е до пъпа. Обачеее все още и помен няма от предишните ми 6 плочки  Laughing един такъв мек е на пипане като желе все едно няма мускол все едно е празен... не е твърд още

# 415
  • Мнения: 6 539
И ние бяхме днес на консултация. Малко сме смешни на фона на наборите ама - 2700 (+600) и 49 см (+3), миличкия ми бузанчо ❤ ( може да е мъничък, но бузи има!)

Лецитинът е и за двете, изобщо много полезен Wink

Жеран, аз също си я имам линията. За съжаление корема също - около 3-4-ти месец както бях. Без упражнения едва ли ще се прибере щом досега стои Tired
Навивам мм да ми подари за рд колан за стягане, той вика, че нямало да има нужда. Съмнявам се Crazy

# 416
  • Мнения: 231
Отчет от днес: Бях на тонове-нормални; контракции-никакви. После на преглед за разкритие- НИКАКВО! Бебето расте със скоростта на светлината, а аз едвам се движа вече и май май отивам към пренасяне

# 417
  • Бургас
  • Мнения: 6 494
Отчет и от нашата консултация: 4 кг /+1.100/ и 53см /+3/. За консултацията се беше наакал доволно, та трябваше там и да го почиствам, но поне даде реално тегло Simple Smile

 Гледам сега и на мен ми се чернее някаква линия. Поне пък да я бях виждала като бременна.

Ако бебето е с напишкани дрехи посред нощите, преобличате ли го? Аз не го оставям мокър,но пък се разсънва и откарвам по един час в приспиване. През деня заспива докато яде, обаче ей това нощно преобличане винаги ни отнема по час.

Бебетата тръгнаха по консултации, а мамите минахте ли контролен преглед след раждане?

# 418
  • София
  • Мнения: 1 408
И мойта линийка си стои..
Ох, момичета нещо при нас и знак няма за падане на пъпчетата - и на двете. А днес ставаме на 10 дни. Понеже педиатърката ми е казала при всяко нещо, което ме притеснява да ѝ звъня - та доста често си ѝ звънкам, все има за какво да се притеснявам Embarassed , та тя ми каза, че просто имат много дебела пъпна връв и ще си откарат повече.. Дано наистина да не е проблем.

А с килограмите -имам още 2 да свалям, ама докато ям като прасенце по цял ден ще си ми седят за красота:) Сигурно ако продължавам така пак ще си върна свалените до момента 9кг Rolling Eyes

А утре съм за махане на конци.

Селесте, правилно правиш според мен. И аз винаги си ги преобличам навреме ако има свършена работа- било то дори и посред нощ (само 2 пъти досега се е случвало). За да се чувстват добре все пак. Simple Smile
 
Момичета, вашите мъже страх ли ги е да държат бебчовците? Нашия татко скача като петле и го е страх да ги гушка и да ги вдига... След някой друг ден мама като няма да е вече в София - той ще трябва да ми помага с бебките. С всичко друго помага вкъщи, но е голям бъзльо. Радва им се много, гали ги, говори им, но без вдигане.. Дайте съвет, как да го накарам да се престраши ;/..

# 419
  • Бургас
  • Мнения: 6 494
И нашият татко е бъзльо, нищо че ни е второ. Че даже и на мен прави забележки, че не съм му придържала вратлето добре.

И на двете деца пъпчетата паднаха в болницата, в нощта, преди да ни изпишат.  Но 10 дни не мисля, че са много време.

Утре ще ходя да подавам за детските. То бумаги, то чудо. Най омразно ми е изписването с думи на дохода 13 пъти.


Общи условия

Активация на акаунт