Добротата е жива

  • 49 278
  • 186
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 304
Абе на мен малко не ми вдъхна доверие цялата история, госпожата -съпруга игра доста изкуствено. Но репортерите са за бой, може ли да не проверят информацията.

# 76
  • Мнения: X
Страхотна тема, толкова нужда имам от нея...пожелавам ѝ да надживее темата "Да се оплачем..."  bouquet
Не е нещо важно, но за мен е голямо-миналото лято една абсолютно непозната за мен потребителка тук от форума се отзова на моя молба за поръчка на едни витамини от сайт, с който не мога да се разбера. И се занимава толкова дълго време с тъпата ми поръчка, просто не мога да повярвам. Нито ме е виждала, нито ме е чувала. Жива и здрава да е и да ѝ се връща добрината, която прави за другите.
Също от тук съм получавала толкова много съвети и координати на специалисти на лични съобщения, които много са ми помагали, пак от непознати жени! Благодаря им!

# 77
  • София
  • Мнения: 6 374
Абе на мен малко не ми вдъхна доверие цялата история, госпожата -съпруга игра доста изкуствено. Но репортерите са за бой, може ли да не проверят информацията.

в съобщението на ИАТ се казва, че информацията е била предоставена на медиите преди публикуването на апелите.
има нещо странно в тая работа. в разказа си, цитиран от медиите, Ахмед много точно казва името на тогавашния директор на ИАТ - д-р Джалева. откъде ще знае той това име, ако са си измислили историята?

# 78
  • Мнения: 2 596
Днес една баба ме пусна да мина преди нея на касата, защото бях само с вода  bowuu За първи път ми се случва  Mr. Green И касиерката веднага ми погази приповдигнатото настроение с едно сърдито и троснато "Дай"  hahaha

# 79
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Преди няколко години пътувах към България със самолет. След проверката на ръчния багаж бързам да си събера партакешите и не съм забелязала, че съм си изпуснала личната карта. Много бързо една жена ме настигна и ми я върна. Тогава тя ми спести страшно много грижи, защото летях с прекачване и липсващата ЛК щеше да е голям проблем.

# 80
  • Мнения: 21 650
Дано не против правилата на форума:

https://nova.bg/news/view/2017/03/14/176469/%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D … 0%B4%D0%B5%D0%BE/

Ахмед Мустафов Моллов
Общинска банка.

BIC: SOMBBGSF
IBAN: BG81SOMB91301030455701

Съжалявам, че развалям темата, но е важно да се знае:

"Изпълнителната агенция по трансплантациите (ИАТ) опроверга напълно трогателната история, излъчена в телевизионни репортажи и предизвикала вълна от възхищение в социалните мрежи за възрастен мъж, който отстъпил реда си за трансплантация на дете.

На 14 март в новинарските емисии беше излъчен репортаж за Ахмед Моллов, отстъпил реда си за бъбречна трансплантация на дете и нуждаещ се от спешна помощ в момента. Чрез медиите беше отправена молба за събиране на средства за бъбречната трансплантация на Моллов в чужбина.

Проверка в Служебния регистър на Изпълнителната агенция по трансплантация показал, че Ахмед Моллов не е получавал ред за трансплантация на бъбрек. Освен това, в ИАТ не били открити данни за извършена трансплантация на 14- годишно дете през цитирания в медиите период."

 http://www.mediapool.bg/resornata-agentsiya-oproverga-mazh-da-e- … a-news261451.html

Направо не мога да повярвам.

Всъщност е аз се учудих, децата не са ли с предимство...

# 81
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Следващият път, когато възрастен човек наистина има нужда от помощ, вече никой няма да му обърне внимание и все ще има съмнения.
Няма нищо, той Бог си знае работата, рано или късно ще си получи заслуженото.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 700
Страхотна темичка момичета Simple Smile Много благодаря за нея!
Преди време кандидатствах за работа на едно място, за което нямах подходящо образование и  умения. На интервюто се притесних, зачервих се, разтреперих се и  казах на жената която ме интервюираше, че ужасно се притеснявам и знам, че съм далеч като образование за предложената позиция, но имам огромен интерес и много искам да работя точно това. Жената ме хвана за ръка и ми каза: "Спокойно, бе дете, всички сме тръгнали от някъде" и нарисува усмивка на автобиографията ми (беше принтирана на лист). Като си тръгнах от интервюто бях с чувството за огромен провал и дори се разплаках, за това че съм толкова притеснителна и със сигурност с нищо не съм впечатлила жената. Оказа се, че още същия ден е отпратила останалите кандидати и се е обадила в представителството на фирмата, да каже, че аз съм човекът, който им трябва. След няколко дена ми звъннаха и се държаха с мен като с най-ценния си кадър и ме извикаха направо да започна работа! Не мога да ви опиша щастието си и как започнах да подскачам от радост из къщи Simple Smile

# 83
  • Мнения: 21 650
По дкоро недоразумение някакво стана. Не ми се иска да вярвам, че съзнателно са заблудили хората.

Аз друго се питах също - как така жена му ще му даде бъбрек, че те съвместими ли са?

Както и да е, да не разваляме темата.

# 84
  • София
  • Мнения: 14 802
Преди близо 10 години един печалбар от "Шейново" ме притисна за амиоцентеза заради възрастта ми. Колко страх брах и накрая ми подхвърли листа с резултатите, без да ми обясни нищо.
Споделих в друг форум за случая и проф. Кременски от Националната генетична лаборатория ме покани при него на ЛС. Половин час ми отдели човека да ми обяснява резултатите и като бонус ми каза пола на бебето  Laughing/ шейновци искаха допълнително пари за това/. Без заплащане, без ходатайства....ей така, от добро сърце и висок професионализъм.
Да е жив и здрав още дълги години  bouquet

# 85
  • София
  • Мнения: 1 593
Тъкмо днес споделях възхитата си от проф. Кременски пред съфорумка и тя ми изпрати темата, защото току що е споменат.
Изключителен човек наистина. Преди няколко дни откриха аномалия при първата фетална морфология на бебенцето ми и го потърсих за второ мнение, изпращайки му документите от изследванията на мейла, който открих в нета. Днес ТОЙ ме потърси по телефона, който бях оставила в мейла. Говорихме близо половин час. Успокои ме и дори ми предложи да ми запише час за преглед някъде за второ мнение след като му споделих, че навсякъде графиците при специалистите по фетална морфология са запълнени и не съм успяла сама, а след три дни вече влизам в 14 седмица и е късно да се направят нужните замервания. Записа ми час (той не преглежда и не взема пари за консултациите си) и ме помоли да му се обадя след прегледа, за да му кажа как е минало.
И двамата със съпруга ми сме изумени все още, че напълно непознат е взел притесненията ни така присърце, че да ни потърси и да предложи напълно безвъзмездна помощ. И то при положение, че му пишат стотици бременни, а той явно отделя време за всяка.

Да е жив и здрав и дано и други вземат пример от него. Светът би бил много по-хубаво място.

# 86
  • Мнения: 22 036
Адри, не знаех, че очаквате второ детенце. Дано всичко е наред  Hug.

# 87
  • Мнения: 6 627
Адри́, страхотен човек наистина. и аз съм му много благодарна. вдъхна ми много кураж след като загубихме бебе с увреждане, а след това ми съдейства за лекар за раждането на дъщеря ми (проследяващият бременността ми ме “изостави“ заради служебни ангажименти в 34 г.с. и бях пълна паника). преди да попадна в мд с увредено бебе в утробата не го бях виждала, но той така сърцато се зае с моя случай, дойде два пъти да ме види в отделението и при няколкото посещения при него каза, че консултациите му са безплатни и отказа каквото и да било заплащане.
Ирис, в турция правят кръстосани трансплантации - пациентът води желаещ да стане донор и се търсят съвместими двойки, на принципа “аз на тебе, ти на мене“.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Взех си дозата човечност от коментарите ви и се сетих за една случка скоро с мен. На касата съм на супермаркета и торбите пълни, а съм взела и едни малки пакетчета нес кафе. Едното се изсухлило някъде из касата и касиерката ме гони чак до входа да ми го даде.
Благодарих и, и си помислих да и се върне и на нея жеста когато има нужда.

# 89
  • София
  • Мнения: 6 011
Пффф, много неприятно за човека с бъбречната трансплантация.

Общи условия

Активация на акаунт