Септемврийче шава,а на мама коремчето все по-голямо става

  • 46 064
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 470
aplesito, благодаря  Hug
Аз сега съм в 12г.с., в понеделник ще го коментираме това още не съм правила. Обаче при първата бременност го правих много късно, защото докторката не ми каза нищо и трябваше аз да разбера от другаде и да я пита и като видях реакцията й изобщо не е имала намерение да ми пуска  Close Колко рев изревах тогава, но сега съм спокойна.  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 320
aplesito, благодаря  Hug
Аз сега съм в 12г.с., в понеделник ще го коментираме това още не съм правила. Обаче при първата бременност го правих много късно, защото докторката не ми каза нищо и трябваше аз да разбера от другаде и да я пита и като видях реакцията й изобщо не е имала намерение да ми пуска  Close Колко рев изревах тогава, но сега съм спокойна.  Heart Eyes
Добре да пишеш какво е казала, че аз чак на 7 април съм при мойта АГ и забравих да я питам на последния преглед, а вече съм в 16г.с...

# 32
  • Мнения: 340
Момичета вие как броите седмиците? Аз сега съм 13+3 и за мен това е 14-та нали така?  Следващ преглед началото на Април, дано да ни кажат дали сме с розови или сини гащи  Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 300
Адри  Hug
Bebe87 поздравления за добрите резултати на TSH, този резултат е много добър за бременността!
Добре дошли на новите ни попълнения  Hug

# 34
  • Мнения: 320
Момичета вие как броите седмиците? Аз сега съм 13+3 и за мен това е 14-та нали така?  Следващ преглед началото на Април, дано да ни кажат дали сме с розови или сини гащи  Grinning
Имам календар на телефона който ми ги изчислява, аз съм 16+1 което по твоята лагика е 17г.с което не е правилно...16та си е 16та... не ти ли казаха вече какъв ще е пола или не си правила ФМ...

# 35
  • Мнения: 340
Ами лекарите го смятат по този начин, защото когато бях примерно 7+5 ми казваха 8 г.с, 7 са завършени и караш 8 г.с. Та реално ти си в седмицата, която караш, а не в тази, която си подминала/навършила. Виж си в календара, че терминът ти е при навършени точно 40 сед, а не 40+7 например. Бях на ФМ, но лекарката не гледаше за пол/според нея е рано.../, тогава само си отбеляза размери на носна кост, нухална г и др показатели които си измерват.

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 07:16 от Lilince123

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Момичета,имам ужасно главоболие от 4ч сутринта,вече ще изпия един аналгин каквото ще да стаа Sick

# 37
  • гр. Бургас
  • Мнения: 139
Това със смятането ми е като с годините.  Август ще навърша 29,  ноо дотогава съм си на 28... много моля  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 340
Това със смятането само ме обърква  Laughing Все едно да си във 2-ри клас, но да казваш, че си първи докато не завършиш втория  hahaha Както и да е не е толкова важно и без това, разликата е 1 седмица пък те бебета не вървят по часовник Wink  Днес се навивах, че много ще спя, защото цяла седмица на работа дремя, а станах в 6:30 ...

# 39
  • Мнения: 3 500
Ами лекарите го смятат по този начин, защото когато бях примерно 7+5 ми казваха 8 г.с, 7 са завършени и караш 8 г.с. Та реално ти си в седмицата, която караш, а не в тази, която си подминала/навършила. Виж си в календара, че терминът ти е при навършени точно 40 сед, а не 40+7 например. Бях на ФМ, но лекарката не гледаше за пол/според нея е рано.../, тогава само си отбеляза размери на носна кост, нухална г и др показатели които си измерват.
  Peace Това е правилното изчисление. 7 са навършени и затова влизаш в 8-ма и до навършване на 8, си в 8 г.с. Не може да си в 7-ма след като 7 вече са навършени. За пола - не всички лекари познават толкова рано, защото още няма оформени полови органи, но някои познават по вътрешните органи - яйчници например. На мен Марков ми каза в 12 г.с. - момиче. Да видим. Около 15-16 г.с. вече се вижда със сигурност по половите органи.

Момичета,имам ужасно главоболие от 4ч сутринта,вече ще изпия един аналгин каквото ще да стаа Sick
Можеш да пиеш Парацетамол /Панадол/.

Ние довечера ще правим парти вкъщи. Аз освен, че не мога да пия, не мога и да ям, но все пак ..., дано не ми се доспи рано.

# 40
  • София
  • Мнения: 25
 Wink Здравейте, приемате ли още една бъдеща мама сред вас. В 14 г.с. съм, първа бременност. Stop

# 41
  • Мнения: 564
Добро съботно утро,  newsm51,

skabiela, за главоболие може да пробваш първо и айрян със сол. На мен ми помага кафе сутрин. Докторът от предишната ми бременност препоръчваше чаша кола или шоколад. Ако нищо не помогне можеш да пиеш един парацетамол.

Моят доктор брой седмиците само като навършени. Ако например съм 8г.с.+3, казва че съм 8ма седмица. В нета пък четох, че седмиците се отброяват, както е казала  Lilince123 - ако си 8г.с.+3 значи си 9та седмица. Това отброяване повече ми харесва и съм възприела него  newsm47.  Както сте казали разликата е само една седмица, не е кой знае какво.

Хубав съботен ден!

# 42
  • Мнения: 112
Добро утро,момичета. Както винаги,темичката ни е страхотна. Аз в понеделник съм на БХС,та се надявам да разберем и пола. С първата бременност,ми казаха в 12-та седмица.

# 43
  • Мнения: 355
Йей, нова тема, страхотни сте, благодаря!  bouquet

На мен треньорката в залата вече започна да ми забранява да правя някои от упражненията, явно шкембето вече е пораснало много  Embarassed Сега излизам навън да наваксам с разходка

# 44
  • Мнения: 320
Момичета,имам ужасно главоболие от 4ч сутринта,вече ще изпия един аналгин каквото ще да стаа Sick
Когато казах на лекарката ми, че от настинката и кашлицата ужасно ме боли глава и я питах за парацетамола, тя ми каза че може да пия аналгин, нооо съответно да не прекалявам...на мен обаче от парацетамола ми минаваше и не пих аналгин... Wink

Общи условия

Активация на акаунт