за бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 66 325
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Много благодаря bouquet

# 631
  • Мнения: 241
Благодаря на всички, включели се за сладките с щоколад! Помогнахте ми. bouquet

# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Имам налични 500 грама маскарпоне, 2 опаковки по 200 милилитра течна млечна сметана и пакет бишкоти. Смятах да правя тирамису, но трябва да променя плана и да измисля десерт, който е подходящ и за деца. Моля за идеи!
О, имам и около килограм ягоди. Simple Smile Нещо като ягодово "тирамису"? Или друго?

# 633
  • Мнения: 22 867
Имам налични 500 грама маскарпоне, 2 опаковки по 200 милилитра течна млечна сметана и пакет бишкоти. Смятах да правя тирамису, но трябва да променя плана и да измисля десерт, който е подходящ и за деца. Моля за идеи!
О, имам и около килограм ягоди. Simple Smile Нещо като ягодово "тирамису"? Или друго?

Тирамису за деца

Рецептата на Танита

Ягодово тирамису

# 634
  • Мнения: 10 277
Не съм сигурна въпроса ми дали е за тук, но не знам къде да попитам newsm78. В рецептите като поствате температурата на печене на дадено ястие, например 180 градуса във фурна, отгоре и отдолу ли трябва да се пече?


Май не стана ясно какво питам Blush – майка ми има печка Раховец и съм решила да ѝ сготвя нещо, но не знам примерно като ми е писано 180грaдуса, и горе и долу ли трябва да врътна и да следя градусите? Не живея в БГ и при нас печките са на газ и отвсякъде еднакво се пече, т.е. едно копче въртя винаги само. Та се зачудих, ако трябва една баница да направя, как да я изпека...Иначе си знам температурите на това което ще правя, но на такава печка с реотани не ми е ясно кое как се пече Embarassed.

# 635
  • Мнения: 22 867
На майка в Раховеца отгоре и отдолу се включва, само че аз никога не мога да се ориентирам, защото има някакво термопластина, на тя май не показва точно температурата, стара е печицата. Но пък майка си ѝ разбира, тя пече, ако аз нещо направя. Та няма да съм много в помощ.  Но за хляб, баници, сладкиши, пък и за меса,  включва и отгоре, и отдолу реотаните. Peace

# 636
  • Мнения: 10 277
EE благодаря все пак, то и в нас е така майка си ѝ разбира. Ама нали уж ще се представям и аз с нещо. Ще видим какво ще скопосам  hahaha

# 637
  • Мнения: 9 123
почти всичко се пече на горен и долен реотан заедно. Има кексове, които се пекат първо на долен реотан само, но това изрично се упоменава в рецептата. Или ако е нещо за допичане/запичане-зачервяване на коричка - само отгоре.

# 638
  • Мнения: 10 277
Ясно, благодаря отново bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet. Значи въртя и двете копчета за горе и долу и евентуално си следя температурата. Ако ще хваща коричка, засилвам отгоре или оставям на горен.

# 639
  • Мнения: 9 123
точно така. А градуси няма ли?

# 640
  • Мнения: 22 867
точно така. А градуси няма ли?


пеп-4о, те са на степени - 1, 2, 3 и 4 най-силната, а на вратичката на фурната има термопластинка с написани градуси, но с времето не показва вярно. Поне на майка е такъв Раховецът. Peace

# 641
  • Мнения: 9 123
сетих се,  една приятелка до скоро имаше такава, но никога не ползваше градусите за сверяване.  Peace

# 642
  • София
  • Мнения: 11 732
Ясно, благодаря отново bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet. Значи въртя и двете копчета за горе и долу и евентуално си следя температурата. Ако ще хваща коричка, засилвам отгоре или оставям на горен.
Не зная дали си тук или си някъде далеч, но ако си тук в Лидл се продават термометри за фурна , а и не само там, струват около 7 лв само и вършат най-прекрасната работа. Закрепя се отвътре някъде където може да виси и ще се следи температурата. Предлагам, а иначе ще и бъде по-трудно на степени 1,2,3... Peace

# 643
  • Мнения: 10 277
Еее страхотни сте  Grinning bouquet Heart Eyes Така присърце ми взехте въпроса.

Да точно така е 1,2,3,4 и на вратата на фурната има нещо като термометър с градусите. Имаше май врътка за отгоре и врътка за отдолу. Ще видя на място дали отчита, понеже тя си е свикнала и всичко на око прави, като всички майки  Simple Smile

# 644
  • Мнения: 6 799
Аз съм имала Раховец, сега ми е подобна печката. Винаги първо печа само на долен реотана, после горен и долен и тогава нагласявам на 180 градуса (само на долен няма възможност за нагласяване на градуси). Peace

Общи условия

Активация на акаунт