Бюджет за ремонт при нанасяне

  • 9 477
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 877
- шпакловане стени
- замазка на голямата стая - там всичко е изкъртено, миришеше на котки, ужас. Изкъртено и по стените, на височина към 1 метър.
- прокарване на Вик от банята към голямата стая, за кухня
- плочки в банята, и донагласяне малко на тръби и прочие, за да се наместят мебелите в банята. Закачане на мебелите.
- изкъртване на 1 комин, по-скоро някакъв придатък, непотребен.
- изнасяне и изхвърляне на всичко.
- боядисване
- лепене на плочки в кухнята и коридора.
В общ линии - всичко, но само основно, без екстри.

за банята - сложил е цена за лепене на обикновени плочки. Сега го помолих да сложи фриз, и някоя луничка, каза че ще ни таксува допълнително. Не знам колко.
Отделно - някои специфични неща, ги плащаме допълнително. Защото търси друг човек, който да г прави. Едно такова нещо е махането на старата лира в банята. ТАм било под налягане, и трябвало заварчик - специалист. Не знам дали е така, но ..
 
Аз мисля, че е добре. Защото взехме оферта от фирма - искаха ни 3 пъти повече за труд.
Hug

Последна редакция: пт, 14 апр 2017, 00:25 от rumka833

# 31
  • Мнения: X
Rumka, лирата само да не е на топлофикация, че там има солидни глоби за сваляне на радиатори.
Иначе аз последно боядисвах тристаен мин. година,София,700 лв. за целия апартамент ми взеха- три стаи+коридор, първо ги белосаха и после 2 ръце боя отгоре, общо 3. Материалите бяха към 150 лв. Много експедитивно- в събота ги посрещнах, в понеделник бяха готови.
Иначе за мебелите - взех супер спалня за 800 лв. От Еником, с огромен гардероб, подматрачна рамка и много място за багаж.Матрак 160/200-300лв.
От Комо взех гардероб за 200 или 299 лева, но не е сполучлив, не препоръчвам бюджетните им решения.
Уреди-пералня 500 лв. Електролукс, абсорбатор 150 на Тека, сензорен котлон самсунг за 300, фурна Бош за 600 - всички са супер. Хладилник и холова си имах, както и скринове и една спалня.
Маси взех от Виденов за 50-60 лв./брой.
Кухнята поръчах на модули, тъй като имах ниша точно 3м. С монтажа излезе към 650 лв., заедно с плота.
Платих и 360 лв. превоз на моите мебели от прпвинцията и за хамали-звучи много за услуга, но както ги взеха сглобени от едното жилище, така си ги сглобиха в другото.
Та с 5000лв. се оправих за около 2 седмици с всичко.

# 32
  • Мнения: 1 354
Здравейте,
ние сме свалили всички радиатори от Топлофикация. Става с протокол. За лирата мисля, че е скрита с гипсокартон, не знам дали са я махнали.

Ето с какво може да направим компромис или да отложим:

-Детската стая от-до - засега децата са при нас
-Втора баня или тоалетна
-Тераса/и настилките
- ел.уредите за кухня може да са среден клас. в момента сме с малко по-скъпи(АЕГ, Сименс) и не виждам нещо кой знае какво
- Окачените тавани също могат да почакат(може би без банята)
- Стените може да са с латекс, а по-натам с някоя готина мазилка, която излиза цифри.

Какво не бих направила компромис при нанасяне:
- Читави настилки - това е супер важно, защото смяната е трудна - в момента имаме кофти коридор и едвам го издържам
- Баня и вана пак с нормални материали и без компромиси;
- Пералня и сушилня - това също ми е супер важно, защото пералните се развалят. Бих взела 2ра ръка Миеле или нова пералня, дори и да е цифра.
- Кухненските шкафове - това не ни мърда 10-15 години смяна и ако са кофти - започват да се разпадат.
- Поне една читава стая - спалнята - легло по поръчка и някой гардероб и комод
- Коридор - хубаво портмано по поръчка - и това не ми се сменя 10-15 год.
- Разбира се ако има за смяна тръби.

# 33
  • Мнения: 199
Здравейте,
ние сме свалили всички радиатори от Топлофикация. Става с протокол. За лирата мисля, че е скрита с гипсокартон, не знам дали са я махнали.

Ето с какво може да направим компромис или да отложим:

-Детската стая от-до - засега децата са при нас
-Втора баня или тоалетна
-Тераса/и настилките
- ел.уредите за кухня може да са среден клас. в момента сме с малко по-скъпи(АЕГ, Сименс) и не виждам нещо кой знае какво
- Окачените тавани също могат да почакат(може би без банята)
- Стените може да са с латекс, а по-натам с някоя готина мазилка, която излиза цифри.

Какво не бих направила компромис при нанасяне:
- Читави настилки - това е супер важно, защото смяната е трудна - в момента имаме кофти коридор и едвам го издържам
- Баня и вана пак с нормални материали и без компромиси;
- Пералня и сушилня - това също ми е супер важно, защото пералните се развалят. Бих взела 2ра ръка Миеле или нова пералня, дори и да е цифра.
- Кухненските шкафове - това не ни мърда 10-15 години смяна и ако са кофти - започват да се разпадат.
- Поне една читава стая - спалнята - легло по поръчка и някой гардероб и комод
- Коридор - хубаво портмано по поръчка - и това не ми се сменя 10-15 год.
- Разбира се ако има за смяна тръби.
Много съм съгласна с пералня и сушилня и за настилките. ПРоблем обаче е че хич не съм в час с настилките. Някой със съвети? Предстои ни обзавеждане на тристаен апартамент. Има време, пари няма. Laughing  И ако някой може да даде съвет за мебели!? Купихме спалня с идея да я вземем в новото жилище, на една година е много дебело пдч, ами разпада се вече отвсякъде...

# 34
  • Мнения: 9 877
сложи си ламинат и да ти е мирна главата. Ние като имахме супер паркет и кво? Почна да скърца и му се вадят паркетчетата. Ай мерси! Махнахме го и сложихме ламината-чиста работа. В голямата стая сме с дюшеме. Много ми харесва, много - обачеее - колко се цапа това дърво ... падне някоя боровинка - или трий веднага, или гаранция има петно. Търкам тея ми ти дъски периодично, щото уж лакирани  с нам-си-къв лак, пък все едно не са. Почерняват с времето и само търкане ги оправя.

След някоя годинка ще ми писне, и ще го сменя и него с ламинат.  Hug

# 35
  • Мнения: 199
Много благодаря. Аз натам съм се насочила уж, ама то хиляда неща - някакви цифрички и класове на износване чудо. Иначе виждам тенденция коридора да е с плочки.. ама аз мисля да се удря ламинат на всякъде. Ще сгреша ли?

# 36
  • Мнения: 25 750
Иначе виждам тенденция коридора да е с плочки.. ама аз мисля да се удря ламинат на всякъде. Ще сгреша ли?
Ако е качествен ламинат, не! Peace

# 37
  • Мнения: 199
Ее бъдете здрави! Благодаря ви за съвените. Извън темата са въпросите, защото нямаме бюджет. Ама виждам, че има обсъждане, затжва си позволих. 🤗

# 38
  • Мнения: 1 354
Ами за коридор аз не бих сложила ламинат, а дори и да е 40 лв/кв.м. - гледах такъв, уж издържал. Поне при нас има много чистене в коридора. А някои слагат и пътеки Grinning Явно е до хора и как е комфортно. Но наистина поне ламината трябва да е в някакви нормални порядъци 15-20 лв/кв.м., не мога да преценя.

# 39
  • Мнения: 9 877
Живяли сме под наем - в кухнята до мивката беше мокет. Много го вардех, и нямаше проблеми. Отгоре върху него имаше поставена подложка - от Икеа - прозрачна, нещо като пластмасова. Вършеше чудесна работа. Подобни такива могат да се поставят и в коридора, ако е ламиниран паркета на пода. Издържат. И са прозрачни. Буршат се лесно. Евтини са. Аз за такова се замислям, защото поставянето на плочки е 3 пъти по-скъпо от ламината. Но пак, вие си кажете мнението.

Общи условия

Активация на акаунт