Задължени ли са да уведомяват за карантина?

  • 7 408
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 614
То аз не съм бременна, сестрата така си е помислила, но ако не си беше помисляла така, аз нямаше и да подозирам, че групата е в карантина. Т.е., уведомяват ме случайно, а не задължително, след като вече са приели детето ми в групата с карантината. А, карантината е уж за да се спазва, за да не се заразяват още деца. Абе, много се подразних от тази безотговорност.  ooooh!
Според вас, да пускам ли утре детето пак? (то все някога трябва да изкара варицелата, знам, ама кога е по-добре, сега или кога? детето е на 2 г. и 2 м.)

# 16
  • Мнения: X
Спокойно го пускай, по-добре сега да я изкара, отколкото в зряла възраст. Аз самата я карах в последната година в гимназията и не бях никак приятна гледка, при това почти през цялото време с много висока температура.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Мисля, че е абсолютно недопустимо неконтактно дете да бъде допуснато в група в карантина. Особено без да бъдете уведомени. В голямо нарушение са и аз бих фучала много и бих искала обяснение дори и без да съм бременна.

# 18
  • Мнения: 68 710
Също съм на мнение, че разговор с директорката трябва да проведеш Naughty За да знае за друг поне. Иначе, ако си траеш, ще си разиграва коня както й е удобно. А така ще има едно наум Wink

# 19
  • Мнения: 11 569
Аз бих пуснала детето.
При нас освен че е имало бележка на вратата на групата, сестрата предупреждаваше, а след нея и учителката, да не би да има някой невидял.

# 20
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Щом няма бебе на път, и моят съвет е детето да посещава яслата. По-ранното изкарване е за предпочитане. Моят син кара варицела на 7 месеца. Зарази се от баща си, когото като дете са пазили да няма контакт с болни - ами, разликата в боледуването им беше от небето до земята.
По отношение на известяването и контакта в групите - има много какво да се желае от всички звена по веригата. В нашата градина бележка за карантина се поставя на таблото за обявления, където висят още 4589764576 бележчици, разписания, телефонни номера и т.н. Таблото е в антрето, откъдето минават родителите, децата и персоналът на цялата градина. И понеже на всичкото отгоре антрето е метър и 50 на метър и 50, може родителят изобщо да не фиксира информацията, че има карантина.

# 21
  • shumen
  • Мнения: 18 066
При нас в яслата бяха сложили бележка на таблото и на вратата,че групата е в карантина.Сега в ДГ не съм видяла такава и не знам дали въобще е имало.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 609
При нас слагат бележки винаги - на вратата на групата и долу на таблото на входа. Написани са с червено и привличат вниманието; обновяват се с всеки нов регистриран случай и удължаване на карантината. Отделно аз лично съм чувала нашите учителки да предупреждават родители на неконтактни деца за карантината. Мисля, че не съществува възможност неконтактните да се отделят и да са в отделна група - или го пускат на своя отговорност, или си го гледат вкъщи. Което също не е никак редно, според мен.

В този случай мисля като Месечинка - в нарушение са си отвсякъде и трябва да им се обърне внимание.

# 23
  • Мнения: 3 548
Моето дете изкара варицела в най-голямата горещина миналото лято. Беше много тежко. Все още стоят белези без изобщо да ги е разчесвала.
Все си мисля, че през зимата, пролет или есен е по-добрият вариант да се боледува

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 11:01 от laurentin

# 24
  • Мнения: 12 110
В градината на дъщерята на два пъти имаше епидемия от варицела. Първият път ни се размина, но миналата година я хвана. Две седмици след нея се разболя и брат й. Изкараха леко, особено каката. Последните два-три дни преди да му избият пъпките бяхме на гости на семейство, чиито деца не бяха карали варицела в градината, но и този път не се заразиха. (Майката беше предупредена, че едното дете току-що е изкарало шарката, а другото е било контактно). Карантината в градината продължи около 5-6 месеца. На вратите на групите и на входните врати имаше бележки от ХЕИ. По време на учебната година съм виждала да връщат деца, което не са били контактни, а по време на сборните групи ги разделиха в различни сгради, тези, които са в карантина и тези, които в групите си не са имали още.

# 25
  • Мнения: 10 614
Ако на 17 март в групата ви е имало дете което е изявило варицела, то това същото дете е ходило поне 2-3 дни в групата и е било заразно . Ако е ходило в тези 2-3 дни преди да избият пъпките newsm78
т.е.ако детето ти е било контактно с това дете 2-3 дни преди датата 17 сти, тогава има голям шанс да се разболее и излиза , че е късно да го спираш от градина.
Ако обаче детето ти миналата седмица не е било в групата и не е било контактно със заразеното дете, шанса да се разболее от друго дете в групата ( което вече се е заразило) от вчера до днес е много малък, защото симптомите се проявяват след 7- мия ден най - рано. Тогава има смисъл да спреш детето.

Или поне аз така знам newsm78
Важно е,  ти дали си карала варицелата? Ако си я карала и си бременна няма риск, ако не си карала вече е друго Thinking


Много изчетох по темата... Не знам вече какво да си мисля - и без това бях скептична за пускането на ясла... Ходи 5 дни, на 6-тия се разболя и после 2 седмици го спрях, докато не изчезнаха всички симптоми. Вчера половин ден стоя там, днеска пак е с обилни сополи - за капак и изненадата с карантината... Не исках да вярвам, като четях коментари от сорта на "развъдник на болести" за яслите, ама то от трън на глог...

Да се надяваме, че изчислено така, наистина шансът да не се е заразило е шанс!  Praynig Днес не го пуснах на ясла. В петък ще се обадя, да разбера дали са уведомили за някое друго дете... Дай Боже всичко да е наред след две седмици, за да мога да го ваксинирам, понеже разполагам с такава възможност, здраве и живот само.  Praynig

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 10:32 от amy_nka

# 26
  • Мнения: X
Когато имаше варицела в нашата ДГ, пуснах детето чак две седмици след изтичане на последната карантина. Около два месеца продължи общо. Не е гаранция, обаче, засичала съм майки, извеждащи деца с варицела по площадките, защото на детето му се излизало  #Cussing out

# 27
  • София
  • Мнения: 23 165
може даим е минал заразния период  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: X
На тази, която реши да ми каже чак след като се заиграха децата, не беше. Нямало било по това време деца на площадките, а и моето било по-голямо и мислела, че е карал. Липсва ми едно време, когато лепваха на вратата на апартамента бележка за карантина и не си позволяваха да я нарушават.

# 29
  • Мнения: X
Бележката залепена на вратата на жилището и тогава не е спирала майките да си извеждат децата. Аз на времето така се заразих с морбили. На майката й било писнало да си държи детето в къщи и го беше пуснала да кара колело пред блока.  И аз покрай колелото на комшийчето лепнах морбили.

Общи условия

Активация на акаунт