Задължени ли са да уведомяват за карантина?

  • 7 408
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
В нашите градини винаги слагат бележки по-големи от вратата, дебело подчертани с името на болното детенце и карантинния период. В момента в групата на дъщеря ми има едно болно дете и бележка съответно.

# 31
  • Мнения: 4 708
за да мога да го ваксинирам
В България ли сте намерили някъде ваксината?

# 32
  • София
  • Мнения: 3 710
При нас от вчера има дете с варицела в групата. Сутринта си го заведох на градина, също така е в контакт с малкото братче; все някога ще изкарат шарката; не смятам да се зазиждаме у дома Peace

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 14:26 от Beeps

# 33
  • Мнения: 779
Всъщност дали детето е контактно се брой не от деня на установяването на шарката, а 2 седмици преди това. Смята се че толкова е инкубационният период на варицелата. В групата на моите деца 2 пъти се случва да обявяват карантина докато те отсъстват. Първия път беше отсъствал 1 месец и го заведоха в друга група, понеже не се води контактен. Вторият път беше отсъствал 2 седмици преди установяването на варицелата и след като медицинската сестра специално свери датите на отсъствието му и обявяването на варицелата го сложи в същата група, защото се води контактен - т.е бил е в контакт с болното дете по време на инкубационният период на шарката.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 609
При нас има ново 200 с карантината. Забранили са им да имат покривки на масите и децата да играят с плюшени играчки или такива от плат, без значение дали са от общите градински или лични, донесени от вкъщи (при нас е позволено и всяко дете си носи всеки ден играчка от вкъщи). Не е краят на света, разбира се, но ми е чудно каква им е логиката. Ако текстилът спомага за разпространяване на заразата, то тогава е логично и дрехите на децата да съблекат и в градината да носят нарочни стерилизирани или де да знам и аз какви. Преди го нямаше това по време на карантина; само забраняваха ползването на бутилки и се пиеше от еднократни чаши. При вас има ли такива забрани?

# 35
  • Мнения: X
И със секретите се разпространява, плат няма как да дезинфекцират всеки ден. Дрехите се предполага, че все пак переш у дома, а и не са толкова интересни за пипане от останалите.

# 36
  • Мнения: 4 708
При нас има ново 200 с карантината. Забранили са им да имат покривки на масите и децата да играят с плюшени играчки или такива от плат, без значение дали са от общите градински или лични, донесени от вкъщи (при нас е позволено и всяко дете си носи всеки ден играчка от вкъщи). Не е краят на света, разбира се, но ми е чудно каква им е логиката. Ако текстилът спомага за разпространяване на заразата, то тогава е логично и дрехите на децата да съблекат и в градината да носят нарочни стерилизирани или де да знам и аз какви. Преди го нямаше това по време на карантина; само забраняваха ползването на бутилки и се пиеше от еднократни чаши. При вас има ли такива забрани?
Не, няма забрани, бутилките винаги са били пластмасови за еднократна употреба. Не са казали нищо за играчките, но пък вчера официално бяха навън, на 1 ръка разстояние от децата от другата група, а в понеделник всички от градината, включително и нашта група с автобус ги водиха на куклен театър  Laughing Явно не ги пазят изобщо, и за да не се притесняват родителите, просто не им казват за случаите на варицела  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 10 614
за да мога да го ваксинирам
В България ли сте намерили някъде ваксината?
Не, ще трябва да пътуваме. Добре би било сега покрай случаите на карантини и предстоящите избори да се повдигне въпроса за ваксините. Срамота - само в България да няма ваксини!  ooooh!  #2gunfire

# 38
  • Мнения: 16
В групата на детето ми слагат бележка пред самата врата с имената на децата под карантина както и срок до кога.В момента имат варицела.Тъй като  моето дете беше със стандартните сополи и кашлица в продължение на седмица отсъстваше и водейки го днес съответно,очаквах,да го върнат,но уви взимат ги и ако не бях прочела,нямаше и да разбера.

# 39
  • Мнения: 10 614
Всъщност дали детето е контактно се брой не от деня на установяването на шарката, а 2 седмици преди това. Смята се че толкова е инкубационният период на варицелата. В групата на моите деца 2 пъти се случва да обявяват карантина докато те отсъстват. Първия път беше отсъствал 1 месец и го заведоха в друга група, понеже не се води контактен. Вторият път беше отсъствал 2 седмици преди установяването на варицелата и след като медицинската сестра специално свери датите на отсъствието му и обявяването на варицелата го сложи в същата група, защото се води контактен - т.е бил е в контакт с болното дете по време на инкубационният период на шарката.
До колкото аз разбрах, инкубационният период е, да, 2 седмици, но заразеното дете става заразно 2-3 дни преди да избият пъпките. Т.е., не е заразно през целия инкубационен период.  Thinking

# 40
  • Мнения: X
Пъпките могат да се появят и на третата седмица, при повечето се появяват до 14ти ден, няма как предвидиш кога точно ще избият и е заразно.

Последна редакция: чт, 23 мар 2017, 09:07 от Анонимен

# 41
  • Мнения: 10 614
Пъпките могат да се появят и на третата седмица, при повечето се появяват до 14ти ден, затова е толкова инкубационния, няма как предвидиш кога точно ще избият и е заразно.
Значи, ако сметнем, че детето последно е било на ясла на 03.03, излизат точно 14 дена до 17.03. Не би трябвало да се води контактно на 21.03 (за този срок няма и налична проява на варицела). Питах на 21.03 дали има други деца с варицела от групата, казаха, че няма. За това, мисля да изчакам до петък и да питам пак каква е ситуацията с децата.

# 42
  • Мнения: X
Да, ако и тази седмица няма новозаболели, няма да има заразени от посетилото на 3ти март.
На 3ти работеха ли изобщо яслите и градините? Ако е избило в неделята на 5ти, може в последния работен - четвъртък - за седмицата да не е било изобщо заразно.

Последна редакция: чт, 23 мар 2017, 09:07 от Анонимен

# 43
  • Мнения: X
Карантината на Варицелата е 21 дни. При малката ми дъщеря пъпките избиха на 21-я ден.

# 44
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
На позната майка от градината на дъщеря ми, детенцето се разболя от варицела дори няколко дена след края на инкубационния период. Мисля на 23-я или 24-я ден беше.

По темата, в градината, която посещава дъщеря ми на вратите на групите се поставят бележки със заболяването, карантината и съответно имената на болното дете. С всеки нов заболял, датите се удължават.
Има варицела в групата от началото на февруари и дъщеря ми я изкара, и аз я изкарах и половината група.

Общи условия

Активация на акаунт