Близнашки майки не се майте, а по-скоро с нас се запознайте!

  • 17 623
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 78
ЧЕСТОТО И НА АЙЛА И НА МЕРТЦИ!
ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ,МНОГО ,МНОГО ДА ГИ РАДВАТ
newsm51 newsm44
Тъкмо днес ми се искаше да си напиша някой ред с тях понеже ние с тях си пишем в кю-то Simple Smile
Толкова се радвам за тях че чак  smile3521 се смея и ми текът сълзите

твисти подействаха ли тези инжекции(на мен ми казаха че се бият 3 поредни дни по една,не знам как се казват,нещо като дексаметазол),дишаха ли сами бебчетата ти,седяха ли в кувйоз и ако да колко,колко тежаха(извинявай за многото въпроси Embarassed  )
поларфокс твоите съкровища дишаха ли самостоятелно,как беше при вас?,
А по принцип ако бързо ли качват килограми в кувйозите?
МОМИЧЕТА ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА МНОГОТО ВЪПРОСИ И МОЖЕБИ СА И БАНАЛНИ ,НО...ПРИТЕСНЯВАМ СЕ ,А И ОТ ЧЕТИРИТЕ ПРИЯТЕЛКИ С БЛИЗКИ ТЕРМИНИ ОСТАНАХ САМО АЗ......
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО smile3525
АЙА стискам палци всичко да е наред
ЕСМА желая и на теб всичко най-най хубаво
 ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙЧЕТА НА БЛИЗНАЦИ ВСИЧКО НАЙ-НАЙ-НАЙ-ХУБАВО  newsm51

# 256
  • Мнения: 7 640
пак повтарям, че по неясен напълно механизъм, бебетата близнаци узряват много по-рано, в сравнение с двугите.
След 32г.с. започва образуването на сърфактатнт- в-вото, което отговаря за отварянето на алвеолите на белия дроб. През 34г.с. близнеците са напълно готови да дишат самостоятелно, а другите бебета едва към 36г.с.
Моите дишаха самостоятелно и реално не бяха в кувьози, а в термолегла, което е нещо съвсем различно.
Правили са ти дексаметазон, т.е. кортизон, също по неясен механизъм се смята, че отключва отделянето на въпросния сърфактант, което напоследък се приема за неточно Rolling Eyes, дори в някои клиники не се практикува. Прави се при жени със заплашващо преждевременно раждане, с изтекли води или при много рано по мед.показания индицирано секцио.
Дишай и ти спокойно Hug
Колко големи ги мерят сега?

# 257
  • Мнения: 228
Моийте бебки се родиха точно 50 дни преди(33г.с) термина Ники 2100г Емо -2150г ,докторите като ги премериха казаха че не е възможно да са толкова малка седмица,Емо беше в кувиоз за 4 дни ,Ники седя там 8 дни но имаше проблем със стомахчето  и затова поседя по дълго,после ги преместиха на легла и седяха още 20 дни докато  се научат да хапват,така че мисля че са им подействали  newsm78 Rolling Eyes

# 258
  • Мнения: 844
Либра и аз си пишех с Айла по кюто и ако искаш по някога можеш да ми пишеш и да задаваш въпроси колкото си искаш минали са пет години но всичко ми е пред очите  от моета  проблемна донякъде бременност....... Grinning

# 259
  • Мнения: 50
Здравейте от мен!
Моите момиченца се родиха на 23.07 и всичко беше като по книга. Никакви усложнения, нормално раждане, бебчетата се родиха 2.685 и 2.690. ИЗписаха ни на 2-рия ден след раждането. Пиша чак сега, че все не ми остава време...тъкмо започна да пиша и някоя от красавиците почва да плаче. Изморително си е с две бебчета, но пък щастието е несравнимо!
Либра, защо се тревожиш!? Както се вижда от лентичката ти дори и сега да се родят бебетата няма опасност за тях Simple SmileВсе пак Пожелавам ти да ги износиш максимално дълго
Честито на Айла и на Мертци! Да са ви живи и здрави бебенцата!

# 260
  • Мнения: 1 744
Честито на Мертзи и Пепинка! Да са им живи и здрави бебчетата и само щастливи мигове покрай тях!  bouquet
Ние днес заминаваме за около месец в провинцията- ще бъде нещо като Сървайвър. Laughing
Вече сме: Христо 7100, а Юлиан 6800.
Целувки на всички и весело лято!
Heart Eyes

# 261
  • София
  • Мнения: 137
 Hug Hug Hug Боже боже боже, какви страхотни новини!!!!! Честито на мама Аила (този път виртуално)  Grinning , на мама Мерци и на мама Пепинка!!!!   bouquet Да са ви живи и здрави бебчетата, много да слушкат и да папкат и да пораснат голееееееееееми голеееееееееееми!!!  baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Либра, дано всичко мине добре тези дни и скоро да честитим и на теб  Heart Eyes Не се притеснявай за дробчетата, Поларфокс е напълно права - близнаците се развиват по-бързо от самостоятелните бебета. Ние също не сме имали проблеми с дишането, нищо че едвам влязохме в 35 г.с. и се родихме.

# 262
  • Мнения: 1 419
Честито за бебоците на Пепинка   bouquet

Да направя малък отчет и да ви питам - вчера по принуда бях на лекар, защото ми се появиха в няколко дни еднократни розови зацапвания - много белезникакви, но ги имаше. Оказа се, че имам частично отлепване на едното сакче и заради това е зацапването. Видяхме обаче едното ембрионче (в сакчето с отлепвания  Embarassed) и имаше вече сърдечна дейност  Heart Eyes. Другото сакче имаше също удебеление, но не се виждаше добре дали е ембрионче - надявам се да е  Praynig

Понеже отлепването ми се стори доста (примерно 10%  newsm78),
Въпрос 1: дали има връзка между зацапването и силата на отлепването?
Впрос 2: колко мами от вас са имали такова и колко бързо отмина?

Естествено взехме допълнителни мерки и сега пия още повече хапове, но малко се притеснявам. Другата седмица пак съм на преглед и се надявам да са си двечки живи и здрави  Praynig

Благодаря ви предварително за отговорите   bouquet

# 263
  • София
  • Мнения: 137
Aya, в 7 г.с. и аз прокървих малко. И после отново в 14-та. Но в 7-ма си полежах 4-5 дни в болница. Бях на Папаверин, а като излязох пиех Дуфастон за няколко седмици. Тогава лекарката ме предупреди, че ме чакат 7 месеца лежане, но аз не повярвах  Embarassed Две бебета видяха чак в 10 г.с.
Надявам се всичко да е наред и с двете бебчета  Praynig Почивай си максимално и си пий хаповете   bouquet

# 264
  • Канада
  • Мнения: 264
Честито и на мама Пепинка, Мертци и Аила.Много радост, щастие и здраве.
Пепинка, как се казват красавиците?

 Поздрави и целувки от нас
Heart Eyes  bouquet Hug

 baby_neutral baby_neutral

# 265
  • Мнения: 78
Айя аз процапах кафяво в 10-та г.с.,обадих се на лекарката ми (събота)и тя ми каза да изпия наведнъж 4 дуфастона и да лежа ,до толкова че легнала да ям даже и само до тоалетнта,всеки ден по 3 пъти дуфастон + 3 пъти но-шпа,и каза да и се обадя веднага ако се обърне на кръв  или ако спре и така лежах нонстоп 10 дни и после отидох на преглед,а зачапванеето изчезна на 3тия ден майче.Когато на прегледа я питах закрепили ли са се защото мислех че има отлепване тя каза "те не са се отлепяли"и не ми обясни,но понеже нямах никакви болки я питах защо да пия но-шпа и тя обясни че ако не го пия може пак да прокървя понеже и най малката и незабележима болка за мен е силен спазъм за тях.И така лежане нерви ,екстри,и до към 19-та г.с. иех дуфастон но постепенно ми го беше намаляла на2 и на 1 на ден и в 19 го спря и ми изписа магнрич+но-шпа за контракции.Просто евала на лекарката ми че бързо реагира понеже доста мои приятелки бяха прокървявали и направо ги пращаха в болницата или  кофти лечение ,но за късмет няколко от тях вече си имат живи и здрави деца,някой все още сме в очакване,но понеже е опасно слушай си лекарката пий си хаповете и се опитай да мислиш позитивно до колкото ти е възможно.
Аз до към 6-тия мес.бях под домашен арест само разходки в къщи,после малко почнах да излизам,но наистина малко и от доста време пак съм арестант в къщи Simple Smile НО ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТАТА ПЪК ЩЕ СТИСКАМЕ ЗЪБИ Simple Smile
пожелавам ти късмет Hug

# 266
  • Мнения: 1 419
Благодаря ви за отговорите - много  Hug

# 267
  • Мнения: 355
Честито за новите малко сладури във форума и на мамите Пепинка, Мерци и Айла!
Страшно се радвам за всички ви!!!
Хайде радвайте ни с новини за малките бонбонки!
Целувки!

# 268
  • Мнения: 964
Честито на всички нови майчета,да са ви живи и здрави бебоците  bouquet
Ние сме добре,дълго време ни беше развален компа за това не сме писали.Вече сме на 5 месеца съответно 6500-6600г и 64см.Вече ядем каши и зелнчукови пюрета,ама с биба че лъжицата е голям зор още Mr. Green

# 269
  • Мнения: 228
zhana ама твоите принцеси много са пораснали и ще бъдат височки ми се струва Laughing да са ти живи и здрави ,вие вече  BG ли сте? аз пък да се похваля днес моите ги подстригах много жега и само се потят милите ама такива прически сам им докарала  hahaha уж хората да ги различат вече ама те :ей сега още повече си приличат ooooh! Joy

Общи условия

Активация на акаунт