Близнашки майки не се майте, а по-скоро с нас се запознайте!

  • 17 629
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 037
Aya, аз пак ще ти кажа, че в началото от тревожност ходех на преглед всяка седмица- първо в 5-та (тогава видяха само удебелена лиганица), после в 6-та (тогава видяха един плоден сак) после в началото на 7-ма (тогава видяха един плоден сак с жълтъчно мехурче) и след това в края на 7-ма (тогава видяха два ембриона с две сърдечни дейности). Тъй като овулацията ми беше следена, знам, че е била точно на 14-ти ден - т.е. не е станало по-късно от нормата (ако при теб е по-късно, тогава сърдечната дейност може да се види още по-късно). И аз бях доста разтревожена, когато в началото на 7-ма седмица не се видя ембрион, пък да не говорим за сърдечна дейност.  Така че, съдейки по това, което беше при мен, края на 7-ма седмица е разумно време да те викат на преглед.
Аспирин от 100 мг. ми дадоха и на мен. Лекарката ми обясни, че го дава профилактично, защото намалява риска от запушвания на малките кръвоносни съдове, което пък може да попречи на храненето на ембриона и съответно той/те да не развие (при мен мислеха, че е един в началото).

Искрено ти желая всичко да е наред и тревогите ти да са напразни (поне при мен беше така).

Е, сега разбира се, продължавам да се тревожа, защото съм с контракции и се моля да устискам до 9-тия или поне до 34-та седмица...

Успех и пиши!  Hug

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 18:45 от esma

# 241
  • Мнения: 1 419
Благодаря ти за успокоителните думи и разяснения, Есма. Това ме кара да вярвам, че може би напразно се тревожа - явно като са две сакчета малко по-късно вървят. Аз знам точно кога е станало оплождането, защато съм с инсе, така че поне броенето на седмиците би трябвало да е точно  Laughing

На теб ти давам кураж и вярвам, че всичко ще приключи добре накрая   bouquet

# 242
  • Мнения: 1 744
Честито на Aila! Да са й живи и здрави момиченцата и много щастливи мигове им пожелавам!А на мама бързо възстановяване! Поздрави и много целувки!
 newsm51

# 243
  • Мнения: 137
ЧЕСТИТО НА АЙЛА!!! Кога успя?! Така се изненадах, като го прочетох! Да са живи и здрави малките красавици! Айла, на теб бързо възстановяване и много сили!!!   bouquet Heart Eyes Hug

# 244
  • Мнения: 78
Здравейте момичета1
Първо
ЧЕСТИТО НА АЙЛА ДА СА И ЖИВИ И ЗДРАВИ КУКЛИТЕ,И САМО ДА Я РАДВАТ,И ЛЕКО ВЪСТАНОВЯВАНЕ
newsm44 newsm51
Благодаря ви за виртуалната подкрепа smile3525
Мертци мерси мила че си информирала,майчетата за положението ми newsm51
Изписаха ме,казаха че съм със скъсена  и изгладена шийка+контракциите които си имах(сега имам чуството че даже са повече)
Биха ми 3 дена подред по 1 инжекция за дробовете им,надявам се да са подействали newsm17
Някоя от вас била ли е в моето положение и на вас такива инжекции били ли са ви?
Лекаря който по принцип си избрах за секциото ,каза че ще чакат поне да вляза в 9-тия тоетс 15-ти август(знам че е 1 седмица но нали с тези тревоги броя всеки ден  Sad     ),а ако съм била устискала до тогава щял да чака до края на август...
Много съм притеснена smile3518
МНОГО ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ ВАС  Simple Smile
 ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ НА КАНДИДАТ МАЙКИТЕ Simple Smile

# 245
  • Мнения: 2 022
Честити ви щерки, Айла!!!
Да са живи и здрави и много да ви радват!
Simple Smile

# 246
  • Мнения: 1 419
Либбра, надявам се да устискаш и да си по-спокойна  Hug - представям си какво ти е  Embarassed

Вижте какво ми пратиха:
--------------------------------------------------------------------
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=920467


Гласуваха 9 месеца платено майчинство - най-дългият срок в ЕС

По желание майката може да бъде подпомогната от детегледачка, осигурена от държавата, обясни председателят на социалната парламентарна комисия Хасан Адемов

09.08.2006

Отпускът за бременност и майчинство се увеличава от 135 на 315 дни, реши Народното събрание с приетите на второ четене промени в Кодекса за социалното осигуряване.

От 1 януари 2007 г. майките ще получават обезщетение в размер на 90% от трудовото си възнаграждение до навършване на деветмесечна възраст на детето.

Редът и начинът за ползването на майчинството ще се уреждат с наредба на Министерския съвет, записа още парламентът.

"Даваме възможност, при желание от страна на майката, да се възползва от услугите на детегледачка в рамките на програмата "Подкрепа на майчинството", като за отглеждането на детето ще се грижи жена до навършването на двегодишната му възраст ", обясни председателят на социалната парламентарна комисия Хасан Адемов.

Паричното обезщетение за майчинство е най-дългият срок в ЕС, подчерта той.

Парите няма да се изплащат при смърт на детето, ако то се даде за осиновяване или бъда настанено в детско заведение за отглеждане.

--------------------------------------------------------------------

Огря малко повече слънце и на майчинската улица  Grinning

# 247
  • Мнения: 2 123
МОМИЧЕТА МЕРЦИ СИ РОДИ БЕБЕНЦАТА!!!!ТОКУ ЩО ПОЛУЧИХ СМС
"ИМАМЕ СИ МОМИЧЕНЦЕ - НИЯ - 2650,47СМ И МОМЧЕНЦЕ АЛЕКСАНДЪР - 2300,46СМ "Родиха се секцио днес в 12.17 и в 12.18 минути

Да са й живи и здрави и дано мама бързо се възстанови!!!!!   bouquet

# 248
  • Мнения: 1 419
Супеееер!
Да са им живи и здрави   bouquet

# 249
  • Мнения: 228
Честито на всички нови майчета да са ви живи и здрави бебчовците да ви слушкат и да ви радват  bouquet LIBBRA  радвам се за теб че са овладяли положението почивай повечко и сабираи сили за малките ,на мен също ми биха тези инжекции за дробчетата още като постъпих в болницата( 29г.с -беби се родиха 33г.с)по 2 инжекции на бебе общо 4

# 250
  • София
  • Мнения: 1 037
ЧЕСТИТО  на МЕРЦИ и от нас. С най-искрени пожелания мъниците да живи, здрави и цялото семийство да е много щастливо!!!   bouquet   bouquet   bouquet

Либра, всичко ще е наред, ще видиш- ами те са вече големи  Grinning . Все пак... моля се вас  Praynig и чакам добри новини, когато им дойде времето!

Чакаме Айла да разказва.

Aya, като се видиш с лекаря и веднага да пишеш, че те мисля  Praynig

Поздрави на всички!

# 251
  • Мнения: 1 419
Мерси, Есма - май още днес ще ходя, че за трети път ми се случва да ми се оцветява теченито в блудкаво розово/лилав цвят  Embarassed - веднъж в неделя, вчера пак, и днес отново. То е еднократно и съвсем слабо, не остава по хартията дори, а го виждам на еж. превръзка, но искам да съм спокойна  Tired

# 252
  • Мнения: 844
Ето че и аз се включвам с поздрави за мама  Аila и мама Merci! Така сме ние близначковите мами трябва да се подържаме.Моите малчугани са вече на 5 и половина, но толкова се вълнувам защото пак изживявам момента. Нека всички бебета са живи и здрави а и мамите и татковците защото всички ги очаква двойна грижа и двойна радост. Grinning

# 253
  • Мнения: 7 640
Либра, аз родих в 34 г.с., близнаците узряват по-рано от самичките бебета, от тук нататак, когато и да стане, все ще е добре.
Успех и дано устискаш до дататаа, която си си набелязала Hug

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 580
             Честито на мама Aila и на мама Merci! Да са им живи издрави бебчетата. На мамите бързо възстановяване. newsm51 smile3525 smile3525

Общи условия

Активация на акаунт