Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София II

  • 142 152
  • 1 202
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 587
О, не изобщо нямам желание да си чатя, но ти явно държиш да ми отговаряш с фермани от страница и половина. Прочетох достстъчно още в предната тема, няма нужда да ми обясняваш.
Ето критериите за детските градини, макар че не е от съществено значение и достатъчно досадихме на съфорумките  Tired

http://kg.sofia.bg/isodz/sdoc/prot19.html
Това е супер старо и така подвеждате хората. Точно прословутия К4 падна в съда!!!
След това, родители, включително и аз, подкрепихме предложенията на СНБМ да има предимство за децата на учителите и това беше оформено и прието като допълнителен критерий от работната група,.

ПС. Това ми прилича на яко тролене... Само се чудя кой има ползва от цялата работа...

# 76
  • София
  • Мнения: 4 035
Хабите твърде много излишна енергия да обяснявате нещо на човек, на който очевидно му куца четенето с разбиране. Доста по-напред изяснихме, че що се касае до педагогическия персонал на дадено училище, то е асболютно нормално децата на този педагогигически персонал да се приемат с предимство в конкретното училище. Всичко друго извън това е излишно.

# 77
  • Мнения: 796
Тези критерии ги добавиха след като масово засипахте с мейли РИО, начело с теб,  да махнат критерия за деца на учители. Мисля, че ясно се изразявам, разбира се и от предния коментар.
Да те цитирам освен и аз от предната тема, ако не помниш какво си писала.
................... 
Сега видях, че потребителя троли и няма смисъл да се отговаря.  ignore2

Последна редакция: чт, 30 мар 2017, 10:09 от unterdenlinden

# 78
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Къде мога да проверя и някой имали инфо колко първи класа ще ас в 55то и 8мо СОУ?


тО ТОВА Е ВАЖНО, ЗА ДА СЕ ПРЕЦЕНЯТ РЕАЛНО ВЪЗМОЖНОСТИТЕ

Ако само 2 и с максимумам 43 няма шанс.
55-то миналата година направиха 7 паралелки. На първо класиране беше сеч, но на второ се освободиха много места. 8-мо направиха 3 паралелки, но имаха готовност и за 4. Обади се направо в уЧилището. Ако не се получи, пиши ми на личната поща.

От родителската среща, която организираха в ОДЗ-то на детето с представители на 8-мо и 55-то училище, стана ясно следното: В 8-мо училище ще има прием за 4 паралелки в първи клас, 3-целодневно обучение и 1 полудневно. В момента имат една подготвителна група, която ще продължи в първи клас с полудневно обучение. Остават за запълване 3 паралелки целодневно обучение.
В 55-то училище вече са публикували приема. В момента има 3 подготвителни групи, които е логично да продължат и в първи клас. За свободен прием остават 4 паралелки по 24 деца.
пак ми се вижда "мисията трудна"

# 79
  • София
  • Мнения: 2 328
Цитат
пак ми се вижда "мисията трудна"
Може би няма да е толкова трудно. Все пак имат 3 ПГ, това са деца от квартала, обхванати една година по-рано и сега за първи клас остават по-малко за кандидатстване.
А и както въздухарка беше писала, за второ класиране се освобождават места. Миналата година следях 3 училища при нас, обявяваха свободни места даже и за трето класиране, по няколко, но ги имаше. Къде ходят тези деца наляво-надясно, не знам, но има движение, така че трябва да се следи.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 271
1. Някой писал ли е на РУО относно критериите, които Обществените съвети към училищата трябва да предложат при равен брой точки?

В наредбата няма упоменат срок кога да се обявяват, но според мен трябва да се обявят преди да почне подаване на заявления в училищата, за да е ясно.

Освен на 73то, аз не знам за друго училище, което да ги е обявило. Ако някой сложи критерий време на подаване на документи. Или пък не обявят никакви, как ще се решава кое дете да влиза.


Бях писала в предната тема - директорката на нашето училище ни възложи (член съм на Обществения съвет) да мислим за критериите при равен брой точки - нямаме поставен срок.

Може ли да сложите линк къде точно Общественият съвет на 73 СУ са обявили критерийте си - никъде не ги намерих в сайта на учлището.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 328

Предполагам, че става въпрос  за забележката в допълнителните критерии.

http://sou73.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bc/1-%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d1%81/
Какъв е приемът във вашето училище, смятате ли, че ще се стигне до равенство, защото камбинациите от точки не са малко?

# 82
  • София
  • Мнения: 5 884
О, не изобщо нямам желание да си чатя, но ти явно държиш да ми отговаряш с фермани от страница и половина. Прочетох достстъчно още в предната тема, няма нужда да ми обясняваш.
Ето критериите за детските градини, макар че не е от съществено значение и достатъчно досадихме на съфорумките  Tired

http://kg.sofia.bg/isodz/sdoc/prot19.html
Това е супер старо и така подвеждате хората. Точно прословутия К4 падна в съда!!!
След това, родители, включително и аз, подкрепихме предложенията на СНБМ да има предимство за децата на учителите и това беше оформено и прието като допълнителен критерий от работната група,.

ПС. Това ми прилича на яко тролене... Само се чудя кой има ползва от цялата работа...


Дала съм линк към сайта на ИСОДЗ, не съм си го измислила аз. Към тях се обърнете, да си го актуализират.
Какво значи троли, на какъв език е?  Tired

Има ли предимство все пак за децата на персонала в градините? Защото за училищата няма да има, благодарение на потребителката sali, цитирала съм я по-напред, която половин тема призовава и дава напътствия къде и как да се пише, за да отпадне въпросният критерий. И той отпадна, прецакахте ги хората. Ето за това ставаше въпрос, за отношението към учителите. Не зная защо трябва да го обяснявам три страници на съфорумки, които уж четат с разбиране.

# 83
  • София
  • Мнения: 4 035
Ти или си кон с капаци, или имаш личен проблем със Сали или по някаква причина категорично отказваш да приемеш повече от очевидното.
Масово училищата имат допълнителен критерий за предимство на децата на педагогическия персонал. Какъв точно ти е казуса?

# 84
  • София
  • Мнения: 2 328
Бубчето, не се ядосвай, явно това е целта.
Jujka, замислих се за предложенията на Обществения съвет. Каквото и да предложите, все ще има недоволни. Има нещо, което така или иначе се прави от директорите - например, ако става въпрос за по няколко деца за паралелка, да се изиска разрешение за увеличаване на броя деца във всяка една паралелка. Може и по критерий поредност на подаване на заявленията. Не знам до колко са подходящи, на прима виста ги пиша.

# 85
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Четох 3 страници и не разбрах какъв е проблема с това че когато един критерий облагодетелства определени групи, дискриминира други или води до корупция.
Елица, защо само педагогическия персонал да получава преференция, защо не може и хората с диплома за педагози да имат?
Масово в момента се сменят адресни регистрации, хора се запознават в общината и регистрират непознати на адресите си - това какво е - среща с непознат за кафе ли е?

# 86
  • Мнения: 1 827
За критери на прием,при равен брой точки до сега стещнах : класира се кандидата, който живее по-близо до училището и класира се кандидата , чието заявление е с по-малък пореден номер. И двата варинта са ми доста омразни , да не говорим ,че вторият ще предизвика отново осъмване пред у-щето в първия ден на подаване на документите. В район като Студентски,където всички с пост. адр. в административния район,ще имат по 43т( 4 квартала) , всички деца, без други доп. критерии ще се състезават само с тези си 43т, които може да се окажат дори недостатъчни за прием. За мен най -справедливият начин на класиране, в този случай ,си остава томболата ...не е голяма философия да се напишат едни номерца и да се изтеглят 😀😀😀

# 87
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз да се присъединя към възмутените от допълнителните last minute критерии за прием в I клас.
В сайта на едно от двете училища, за които смятам да кандидатства детето ми намерих следното бодро съобщение:

"СЪОБЩЕНИЕ

На 13.03.2017г. бе проведено заседание на Педагогическия съвет в 38 ОУ и се взе решение към задължителните критерии за прием в І клас да се добави един допълнителен критерий:
" Деца в родствена връзка с педагогическия персонал в 38 ОУ - 22 точки."
Допълнителният критерий е съгласуван с Обществения съвет на 38 ОУ"

То хубаво, че има допълнителни критерии, но пък толкова очевиден допълнителен точно за децата на педагогическия персонал на училището  ми е в повече, колкото и да съм либерална към критерии, критерийчета и вратички за получаване на допълнителни точки. Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 8
Вие не ходихте ли миналата седмица в район Оборище да си сменяте адреса, защото не ви харесвал района, който ви се паднал и да обяснявате на служителките как ще вземете бележка, че работите от вкъщи?

# 89
  • София
  • Мнения: 972
Линдичка,има съобщение на сайта от 19.03.,че този критерий отпада. Аз, честно казано,нямам против децата на учителите в училището да са с предимство,  но не с неясната формулировка "родствена връзка" и да не са също децата на всички работещи в системата.

Общи условия

Активация на акаунт