Прахосмукачка робот - Прочети, преди да питаш! - 12-та тема

  • 120 097
  • 751
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 234
Честито! С радост да го използвате.Simple Smile

# 451
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Moмичета, на моята Брава трябва да й се смени гумичката на едното колелце, понеже се е скъсала (или се е разлепила не мога да преценя). Купувана е от Технополис и е в гаранция. Ако някой знае, моля да сподели дали гаранцията покрива подмяна на тази част.

# 452
  • Мнения: 146
Здравейте, преди малко се сдобих с Irobot Roomba 866

Честито и от мен Cake  !

# 453
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте, имам няколко въпросчета за роботчето, четох в инструкцията че пише първоначално да се зареди за 16 часа и след това да започне да се използва, това прави ли ли сте го? Също така да попитам когато не чисти си стои на станцията да се зарежда ли постоянно, че нещо такова разбрах от инструкцията май  Thinking
Иначе много му се радваме в къщи снощи го пуснахме за малко и след това го сложихме за 16-часово зареждане и за сега сме много доволни от почистването му. По нататъка ще пиша как е  Simple Smile

# 454
  • София
  • Мнения: 1 476
zvezda9001, честито  Hug

Относно първоначалното зареждане...и аз спазих тези 16часа за всеки случай.
Иначе докато не чисти си стои на станцията, винаги в готовност Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 455
  • Мнения: 146
 Flowers HerbFlowers SeedlingFlowers Hibiscus  Още една "роботска" новина с по-далечен прицел: плевяща Roomba  Laughing:

# 456
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте, имам няколко въпросчета за роботчето, четох в инструкцията че пише първоначално да се зареди за 16 часа и след това да започне да се използва, това прави ли ли сте го? Също така да попитам когато не чисти си стои на станцията да се зарежда ли постоянно, че нещо такова разбрах от инструкцията май  Thinking
Иначе много му се радваме в къщи снощи го пуснахме за малко и след това го сложихме за 16-часово зареждане и за сега сме много доволни от почистването му. По нататъка ще пиша как е  Simple Smile
Честита придобивка ! Да си я ползвате със здраве ! Да, зарежда се задължително 16 часа. За моята Румба 886 ходих на място при доставчик да си я взема и изрично ме инструктираха за това зареждане. Стои си постоянно на станцията докато не чисти.

# 457
  • Мнения: 9
в подкрепа на колегите с xiaomi - роботът е просто чудесен!
и не... това не е платена реклама. Grinning

# 458
  • Мнения: 6 150
Здравейте, вмъквам се в темата с въпрос. Някой с Haier T321 Pathfinder дали знае по въпроса с батерията как стоят нещата - сменя ли се, каква е, откъде се купува?

# 459
  • Мнения: 1 339
Имам питане относно Xiaomi.
Писах на ЛС на Alipazar но явно не съм единствената и не смогва да се повтаря  bouquet
Мисля да върна моето Неато на Амазон и да си поръчам Xiaomi. Така че очаквам ползващите такива роботи за мнения.
http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Cleaner-Ro … White-372010.html
този с какво се различава от другите цветове в линка, има ли всички приставки, четки, филтри и т.н.?

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 22:18 от sevgito

# 460
  • Мнения: 209
Май единият комплект включва резервни консумативи, но е в склад в Китай.
Иначе засега съм супер доволен от нашия робот - 3 седмици вече го ползваме.

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 11:05 от entwickler

# 461
  • София
  • Мнения: 451
sevgito,

както ти каза entwicker,

първият вариант за 259.99 щд е за робот от склад в Китай. При проверка без регистрация в сайта (след регистрация може и нещо да мръдне) ми даде цена на доставка до България 61.03 щд. Върху общата сума тук се плаща 20% ДДС и 2.2% мито

вторият вариант за 327.99 щд включва робот и комплект консумативи от Китай. Проверката за транспортни разходи ми даде 67.03 щд. Пак има ДДС и мито отгоре понеже идва от Китай.

третият вариант за 399 щд е само робот, но от склад на търговеца в Испания. Проверката за доставка до България показа 59.79 щд. Тук не се плаща ДДС и мито (те вече са включени в цената).


# 462
  • Мнения: 1 341
Здравейте, момичета.
Уж четох всичко в първия пост, но нещо не млга да се ориентирам. От няколко дни съм собственик на Румба 866. Заредих я както е посочено в книгата, след което я пуснах в къщата-94 квадрата(цялостна площ, не за чистене). Уж всичко беше ок. Но второто пускане изчисти само хола и малко от коридора, след което се пеибра, а батерия имаше, следващите пускания с леки напътствия от моя страна мина навсякъде, но не се прибра да се зарежда, а се въртя докато не й падна батерията- това се случва два поредни дни.
Постоянно си седи на зарядното, нарочно я пускам докато съм вкъщи, за да видя какви ги върши. Какво да направя, за да чисти навсякъде без напътствия и да се прибира да се зарежда?
Нормално ли е, че постоянно се връща по стаите, които според мен е минала отлично?

# 463
  • Бургас
  • Мнения: 290
Здравейте, момичета.
Уж четох всичко в първия пост, но нещо не млга да се ориентирам. От няколко дни съм собственик на Румба 866. Заредих я както е посочено в книгата, след което я пуснах в къщата-94 квадрата(цялостна площ, не за чистене). Уж всичко беше ок. Но второто пускане изчисти само хола и малко от коридора, след което се пеибра, а батерия имаше, следващите пускания с леки напътствия от моя страна мина навсякъде, но не се прибра да се зарежда, а се въртя докато не й падна батерията- това се случва два поредни дни.
Постоянно си седи на зарядното, нарочно я пускам докато съм вкъщи, за да видя какви ги върши. Какво да направя, за да чисти навсякъде без напътствия и да се прибира да се зарежда?
Нормално ли е, че постоянно се връща по стаите, които според мен е минала отлично?


Аз лично не мога да дам дам съвет на поставените въпроси , но мога да споделя 4 дневен опит със същия модел :
1. Спазих инструкциите за първоначално 16 ч зареждане
2. Струваше ми се , че първите две пускания  чистеше с пропуски, а   от вчера много старателно минава и по непокритите , поне според мен зони.  и то по повече от един път. Със сигурност вкъщи е много по чисто от преди .
3. Снощи се Загуби  в най отдалечената стая   и там си остана, но преди или след това съм нямала други подобни прояви. Предполагам е възможно  поради отдалеченост да не открива базата си - не виждам някъде да е описан периметъра на взаимодействие между робота и базата му.  Не се сещам дали вратата на стаята беше затворена .
Ронка, дали е нямало и други препядствия между двете устройства ?
 
И последно .... заседна под един по нисък шкаф и ... докато я издърпам нещо се размести в роботчето и  като  че ли се раздрънка нещо в нея ..... , така че по внимателно май ще трябва да се отнасям с уреда ,....... 

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 12:41 от Z-Тина

# 464
  • Мнения: 1 341
Здравейте, момичета.
Уж четох всичко в първия пост, но нещо не млга да се ориентирам. От няколко дни съм собственик на Румба 866. Заредих я както е посочено в книгата, след което я пуснах в къщата-94 квадрата(цялостна площ, не за чистене). Уж всичко беше ок. Но второто пускане изчисти само хола и малко от коридора, след което се пеибра, а батерия имаше, следващите пускания с леки напътствия от моя страна мина навсякъде, но не се прибра да се зарежда, а се въртя докато не й падна батерията- това се случва два поредни дни.
Постоянно си седи на зарядното, нарочно я пускам докато съм вкъщи, за да видя какви ги върши. Какво да направя, за да чисти навсякъде без напътствия и да се прибира да се зарежда?
Нормално ли е, че постоянно се връща по стаите, които според мен е минала отлично?


Аз лично не мога да дам дам съвет на поставените въпроси , но мога да споделя 4 дневен опит със същия модел :
1. Спазих инструкциите за първоначално 16 ч зареждане
2. Струваше ми се , че първите две пускания  чистеше с пропуски, а   от вчера много старателно минава и по непокритите , поне според мен зони.  и то по повече от един път. Със сигурност вкъщи е много по чисто от преди .
3. Снощи се Загуби  в най отдалечената стая   и там си остана, но преди или след това съм нямала други подобни прояви. Предполагам е възможно  поради отдалеченост да не открива базата си - не виждам някъде да е описан периметъра на взаимодействие между робота и базата му.  Не се сещам дали вратата на стаята беше затворена .
Ронка, дали е нямало и други препядствия между двете устройства ?
 
И последно .... заседна под един по нисък шкаф и ... докато я издърпам нещо се размести в роботчето и  като  че ли се раздрънка нещо в нея ..... , така че по внимателно май ще трябва да се отнасям с уреда ,....... 
Благодаря за отделеното време.
Препятствя не е имала на пътя си, но защо не се прибра нямам никаква идея. Днес привемер ще я пускам, тъй като синът ми пожела да е тук докато роботът чисти. Ако и днес не се прибере, утре отивам в м-на, за да ми я заменят.
Вкъщи определено е по-чисто без усилия. Съжалявам, че отлагах тази покупка години наред.
Мисля да си взема и една Брава. Ако ще е гарга да е рошава.

Общи условия

Активация на акаунт