Прахосмукачка робот - Прочети, преди да питаш! - 12-та тема

  • 120 166
  • 751
  •   1
Отговори
# 465
  • Sofia
  • Мнения: 4 457
Ако не е тръгнало от базата, а е отнесено на ръце в някоя стая, се връщам там, от където е пуснато - за това се сещам  Rolling Eyes

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 1 109
Здравейте,доста изчетох преди да си позволя да пиша и помоля за съвет,хвърлила съм око на Робот PHILIPS FC8810/01,някой имали я и може ли да изкаже мнение  Simple Smile

# 467
  • Мнения: 1 560
Здравейте, от днес съм собственик на XIAOMI MI. Въпросът ми е към ползващите такава - колко часа е първоначалното зареждане на робота?

# 468
  • Мнения: 209
Здравейте, от днес съм собственик на XIAOMI MI. Въпросът ми е към ползващите такава - колко часа е първоначалното зареждане на робота?
Май нямаше специални изисквания за първоначално зареждане. Пускай си я спокойно

# 469
  • София
  • Мнения: 452
Честито _EtnA_!

Батерията на Xiaomi е литиево-йонна (Li-ion) и не е необходимо първоначално зареждане. При мен си дойде заредена на 70% и я пуснах веднага. Само при никелметалхидратните (Nimh) се налага да се спазва пълен цикъл на зареждане или разреждане. Такива са повечето в Румбите от старите серии, Ронка е с такава и затова й беше питането няколко поста по-нагоре.

Честито и на Ронка! Надявам се, че притесненията ти ще се окажат излишни и че ще си ползваш Румбата безпроблемно.

# 470
  • Мнения: 1 560
Благодаря ви!

# 471
  • Мнения: 5 234
Румба 866 ли е с никел-метал-хидридна батерия?
От кой номер нататък румбите започват с литиево-йонна батерия?

Много ме кефят коментарите, които прочетох, че ви е станало по-чисто в къщите с по-малко усилия.  Grinning

# 472
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте,
да дам и аз коментар за 866 - или както го наричаме Пенчо Simple Smile имаме си го вкъщи от 1 месец вече и чисти почти всеки ден. До сега винаги съм я слагала с базата в някоя стая и си чисти там не съм я пускала безразборно из целия апартамент, защото ми се струва че много ще си хаби батерията ще ходи ту в единия край на апартамента ту в другия и няма да изчисти всичко...но не съм го тествала така че не мога да дам пълно заключение. Най -много съм го пускала в две големи стаи едновременно и е нямал проблеми смисъл батерията му накрая не беше изтощена. Иначе си е голяма удобство забравих един месец какво е чистене с прахосмукачка, а и е доста по чисто от преди....абе много му се радваме. Докато не чисти си седи на базата, като от време на време чуваме едно леко много тихичко попукване  докато седи на базата на някакъв интервал си го прави, но не смятам че това е проблем. Общо взето след всяко чистене изпразваме контейнера и изтупваме набързо филтъра ( принципно може и след няколко чистения, но така се задръства повече филтъра и след това е по трудно да го изтупаш, въпрос на гледна точка). До сега не сме чистили четки, колелца и такива неща, защото няма нищо по тях, доста лесен за подръжка е поне за сега и не ти отнема почти никакво време. Работи на много тъмни повърхности, защото едната ни стая ламината е много тъмно кафяво и чисти без никакъв проблем, само дето в магазина ме наплашиха, че няма да чисти -  няма нищо общо... Минава си лайсните вкъщи без никакъв проблем, хем някои от тях са доста високи. Даже се качва да изчисти в коридора ни прага към входната врата, който не е много нисък него много си го обича по няколко пъти си се качва там хихихи. За шума - шуми си не е безшумен, но пък в никакъв случай не вдига толкова голям шум като обикновенна прахосмукачка, на нас не ни пречи. Чисти си хаотично разбира се, е не е като по старите серии които са пълен хаус - забелязах че чисти първо едната стая добре после отива на другата там чисти като от време на време се връща и в предната, но по рядко, като изчисти и втората стая отива в третата там чисти по основно като от време на време се връща във втората, но основно  чисти в третата и най накрая като е изчистил всичките минава няколко пъти през всичките и приключва ( дано да сте ме разбрали, че стана дълга и широка хихи), абе има доста подобрения защото съм виждала по старите модели. Да вметна и още нещо докато Пенчо чисти навсякъде около базата не чисти има един периметър около базата, който му е като виртуална стена, не е много голям периметъра но там не чисти, така че всеки път я слагам на различно място и така решавам проблема. Също да вметна, че гърба на базата трябва да е допрян до стена или нещо твърдо защото иначе румбата като се намества и я избутва и не може да се намести както трябва, много е смешна  Grinning За мен 866 е отличен избор поне за сега, цената им е добра и за моите изисквания не ми е нужно най-новия модел, който почти струва два пъти повече а реално ще ми върши същата работа ии разбира се се не може да се казва че 866 е стар модел не така моля Ви се , 5-та серия ДА, но 8-МА си е доста нов модел. Като я взехме от магазина трябваше да я заредим 16 часа преди да я пуснем. Не може да си представите как подскачахме около нея първите седмици, дори се изчаквахме всички да се приберат за да гледаме хахаха голям смях  hahaha Идват гости в къщи и с едно любопитство всички гледат Simple Smile  Доста дълъг стана поста ми, но дано да е полезен за хората които се чудят за този модел Simple Smile

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 13:15 от zvezda9001

# 473
  • София
  • Мнения: 748
И аз от 1 месец съм с Нийто, 3д+, май беше, без да се заричам. Много съм доволна. Стигнах до извода, че е най-добре да чисти когато няма никой в къщи, иначе, ако преместиш нещо от мебелите, когато работи, се обърква. Започва да се щура насам-натам. Единственият  ми проблем е, че след като веднъж го изключих тотално, не иска вече да се свърже с интернет и не може да се контролира по телефона.  Преинсталирахме приложението, но така и повече не проработи. Някой може ли да помогне?

# 474
  • София
  • Мнения: 452
zvezda9001, страхотен пост и ревю!  Честито!

Barbabelle, irobot избълваха една камара модели, които ми е трудно да подредя, така че да ти отговоря еднозначно на въпроса. 8-мата серия на irobot е доста объркваща в спецификациите си. Някак номерацията не отговаря на очакванията, че колкото е по-висок номера, толкова ще е по-съвършен робота. 870 беше с никел и беше заместена от 860 (по-ниска номерация!) който е с литиево-йонна.
Ронка писа, че за нейната 866 имало инструкция за 16 часа зареждане, което е задължително за никеловите, затова сметнах, че е с такава.
За 9-та серия е лесно - там вече всичко работи с литиево-йонна.

# 475
  • Мнения: 1 341
Пак съм аз.
Робин(така се казва нашата Румба 866) взе, че се стресна и се оправи сам. Вчера и днес чисти навсякъде без проблеми, като накрая се прибра сам на базата. Доволна съм! Вкъщи определено е доста по-чисто без усилия.
Сега гледам Брава да взема. Спряла съм се на модел 390. Ок ли е? Мисля, че това е най-новото? Бравата по-добра ли е от Скуба?

# 476
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Двете са на различен принцип и няма как да се сравняват. Едната чисти с моп а другата мие с вода

# 477
  • Мнения: 1 341
След като днес Румбата пак изчисти само хола и минимална част от коридора, реших да я върна и да взема модел 980! Определено очакванията ми бяха по-големи. Искам като го пусна и изляза да изчисти цялата къща, а не по негово усмотрение. Ако и 980 няма да ми върши работа, кажете докато е време.

# 478
  • Мнения: 8
Понеже на няколко места се срещат оплаквания и мнения за "пукане" на румба 8хх серията докато се зареждат на базата си -
Това е доста често срещан дефект/недостатък.
Всички Румби 8-ма серия го имат.
Проблемът е технологичен и не се разрешава със смяна на робота, базата, батерията и пр.
Разрешава се с допълнително инсталиране на кондензатори и резистори, за което е необходима база сръчност и познания в областта, отваряне на робота и съответно отпадане на гаранцията.
Проблемът не се забелязва винаги, защото зависи от електропреносната мрежа на жилищата, но е характерен за 8-ма серия.
Накратко - при други серии румби проблемът липсва.
Появява се в зависимост от ел.мрежата - т.е. в едно жилище може да го има, в друго да го няма.
изрзаява се в "кликане" през 3-4мин, докато румбата е в базата си - доста е дразнещо, ако спите в стаята или гледате ТВ.
Силата на кликането зависи от съответните пикове в ел.мрежата - т.е. може да не се чува, да е тихо, да е средно и да е силно и дразнещо (силното е по-шумно от шумно човешко хъркане).

# 479
  • Мнения: 18 613
За да изчисти цялата къща не трябват ли виртуални стени, които да го превеждат от стая в стая?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт