Прахосмукачка робот - Прочети, преди да питаш! - 12-та тема

  • 120 087
  • 751
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 738
Радвам се, че ти допада Simple Smile
В интерес на истината и моят така правеше в началото, сега минава директно покрай дока и не чисти само супер-малък квадрат. Вероятно зависи от силата на сигнала, но във всеки случай е нормално.

# 586
  • Мнения: 10
Радвам се Нивеа. Не си пипай още софтуера-нов е.
. ........ ...
Щерката също е много доволна.Сега приятелка ми е поръчала да дебна за нея.
Моля, ако е удобно, отново да споделиш и тук, аз се забавих с покупката и много се надявам на испанците!
Благодаря предварително! 😊

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Ми последно чаках 4 месеца за добра оферта.Така че търпение трябва

# 588
  • Мнения: 2 641
Аз влизам с въпрос - ЛГ-то чисти сега в лятната ни къща. след месец като се преместим и го сложим да чисти в другото жилище да очакваме ли някакво объркване? Нещо да рестартираме?

# 589
  • София
  • Мнения: 144
Здравейте,
след дълго четене и проучване реших, че е най добре да взема робот за проба. Бях се насочила към Румба 8серия по препоръки от познати. Взех 866 за проба и не останах доволна. В моя случай този робот не върши работа. Лута се като муха без глава и пропуска доста места, освен това не може да обиколи апартамента сама. Затова я върнах в магазина и взех за проба LG HOM-BOT VR64702VLM. Той за разлика от Румбата обикаля зялото жилище и успява да се върне до станцията сам, значително по-тих е, по красив (ако за някой това е от значение), но пък прави пропуски. Сравнявам това на база малки парченца хартия поставени по пода, за да видя кое ще събере най-много или дай боже всичките. Ако трябваше да избера между двата бих се спряла на второто. Но реших да продължа с издирването и след като върнах в магазина LG-то взех за проба Neato Botvac D85. Тестовете при него текат в момента, но това което виждам засега накланя везните в негова полза. По-шумен е определно, но чисти най-добре и също обикаля навсякъде. Сега имам следната дилема и моля тези от вас, които имат роботи Нито да ми помогнат. За проба мога да взема само този модел Neato Botvac D85, а се чудя дали да не поръчам от www.myrobotcenter.eu/ модела Botvac Connected D3 - които е с 100евро по-евтин, но пък не съм го тествала. Забелязвам като основни разлики това, че D3 може да се оправлява през тел., няма странична четка и батерията му е литиевойонна за разлика от D85 с никел метална батерия (коя батерия е по-добра). Ще се радвам, ако някой по запознат ме светне какви са основните разлики, за да взема правилното решение.

# 590
  • Мнения: 10 258
Много странно, ние си взехме iRobot Roomba 960 и съм супер доволна. Понеже живеем в апартамент (160кв.м) и решихме, че една виртуална стена ни е достатъчна както и че батерията ще е достатъчна за почистването на целия апаратмент. Много съм доволна за сега, нямам никакви забележки. Къщата блести просто. Пускаме през ден. Пускаме по стаи обаче, че през деня все някой ползва някое от помещенията и няма как да пуснем да изчисти всичко на веднъж. До сега не съм видяла пропуснато, нито пък неубрано по ъглите. И да проспусне се връща и си го доубира по-късно. Единствено се върти като муха без глава, ако не може да си намери зарядното (когато е сложено на неподходящо място) или го е избутала, та не може да се върне. Вчера за първи път направи издънка. Затворило се в банята и съответно вратата няма как да се отвори, та да излезе и  ми даде грешка на телефона. До някъде вината беше моя, понеже оставих полуотворено да може да мине и зад вратата, тя пък взела че се затворила докато се е бутало отзад да чисти. Нали уж нямат разлика с по-старите версии модели, освен екстрите. Да не ви е бил дефектен модела нещо?

# 591
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
По-назад в темата имаше подробно обяснение защо Roomba 8-ма серия се различава доста от Roomba 9-та серия и точно лутането беше предизвикало тези обяснения Hands Plus1Моят е Roomba 980 и съм много доволна - няма пропуски, минава систематизирано навсякъде. Единствено може би ми се струва, че когато чисти отделна стая, чисти много по-детайлно, отколкото, когато го пусна в целя апартамент.

# 592
  • Мнения: 7
Здравейте, от няколко месеца чета темички и се спрях на  LG VR64607LV. Има ли някой с конкретно този модел , да сподели мнение, защото искам да съм сигурна в избора си? Благодаря Simple Smile

# 593
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Моята е този модел. Аз съм си доволна от машинката, от една година я ползвам. От испанския амазон я купих за 310Е.
Нямам база за сравнение, не съм ползвала други модели. Нямам някакви свръх очаквания, за мен чисти добре, не е дразнещо шумна, не я управлявам с телефони, не я следя къде и за колко време е минала. Понякога ме забавлява, един ден се беше скрила/ завила с тениска, изгаснала и ме хвърли в голяма чуденка докато я открия.Simple Smile

п.п. От къде освен от австрийския сайт мога да и купя филтър и евентуално странични четки? В али не намерих ама и аз не мога да се оправя с този сайт, никога не съм пазарувала от  ... тази част на света. Tired

# 594
  • Мнения: 7
Благодаря ти за отговора. Сега в испанския е колкото в БГ и ще почакам щом е била на толкова по - ниска цена. Иначе ето тук, под нея има резервни части, ако не ти се струват скъпи де, и сайта е български:

# 595
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Не бях поглеждала там, мерси че ме подсети. Поръчах, четките са 2 пъти по-евтини отколкото са в австрийския сайт, филтъра е на същата цена.
Според мен не са за смяна но да имам ...

Следи цените, и друг път съм я виждала на прилична цена LGто, този или подобен модел.

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Здравейте,
след дълго четене и проучване реших, че е най добре да взема робот за проба. Бях се насочила към Румба 8серия по препоръки от познати. Взех 866 за проба и не останах доволна. В моя случай този робот не върши работа. Лута се като муха без глава и пропуска доста места, освен това не може да обиколи апартамента сама. Затова я върнах в магазина и взех за проба LG HOM-BOT VR64702VLM. Той за разлика от Румбата обикаля зялото жилище и успява да се върне до станцията сам, значително по-тих е, по красив (ако за някой това е от значение), но пък прави пропуски. Сравнявам това на база малки парченца хартия поставени по пода, за да видя кое ще събере най-много или дай боже всичките. Ако трябваше да избера между двата бих се спряла на второто. Но реших да продължа с издирването и след като върнах в магазина LG-то взех за проба Neato Botvac D85. Тестовете при него текат в момента, но това което виждам засега накланя везните в негова полза. По-шумен е определно, но чисти най-добре и също обикаля навсякъде. Сега имам следната дилема и моля тези от вас, които имат роботи Нито да ми помогнат. За проба мога да взема само този модел Neato Botvac D85, а се чудя дали да не поръчам от www.myrobotcenter.eu/ модела Botvac Connected D3 - които е с 100евро по-евтин, но пък не съм го тествала. Забелязвам като основни разлики това, че D3 може да се оправлява през тел., няма странична четка и батерията му е литиевойонна за разлика от D85 с никел метална батерия (коя батерия е по-добра). Ще се радвам, ако някой по запознат ме светне какви са основните разлики, за да взема правилното решение.
Ами ако от Румба,ЛГ и Неато не си впечатлена,изобщо не купувай.А и сравняваш различни модели и серии все едно да сравниш ново пежо със 6 годишно рено или обратното.Според мед първо прочети още и тогава решавай.

# 597
  • Мнения: 10
Здравейте, някой да има впечетление от такава прахосмукачка: Hoover RoboCom3 RBC030/1?
Благодаря предварително!

# 598
  • София
  • Мнения: 144
renydent Сравнявам роботи в бюджета ми, не по серии. От румба мога да си позволя 8ма серия, но тя просто не върши работа. Поръчах Нито Д3 от https://www.myrobotcenter.eu, защото от трите машинки тя чисти най-добре. Надявам се да съм направила правилния избор. Ще пиша по натам след като имам повече опит с нея.

# 599
  • Мнения: 10 258
А бихте ли ми казали на rооmba960 защо спря да ми се появява картата която ми излизаше след всяко чистене на телефона. Рестартирахме и телефона и румбата, но нещо не идва пак. Не че ми е тумнала карта, но преди излизаше, а от 2-3 чистения насам спря.

Общи условия

Активация на акаунт