Раждане в Майчин Дом - София (3 тема)

  • 106 715
  • 758
  •   1
Отговори
# 135
# 136
  • Мнения: 299
Здравейте, момичетата!!!
Прочетах цялата тема Simple Smile до сега.
Останах с няколко неща, които ме терзаят, ако си секцио и избереш 12 етаж  - самостоятелна стая, какво става с бебето до като си в реанимация?
Идват ли след това акушерките на 3/4 часа да правят тоалет на бебето в самостоятелната стая и дават ли адаптирано мляко, ако нямаш къма, както в другите стаи, които са по 2 майки на 12 етаж.?
И има ли акушерка, за която да си платиш да помага за грижите за бебето, ако не си се възстановила напълно?
Малко дълго стана, накратко какво да очаквам на 12 етаж в самастодтоятелна вип стая?
Поздрави и ще съм нлагодарна на всички, защото трябва скоро да реша Simple Smile))).... а ме е малко страх?!?

# 137
  • Мнения: 30
Здравейте, някой знае ли каква е цената за раждане секцио при проф.Асен Николов?
Благодаря!

# 138
  • Мнения: 668
Здравейте, някой знае ли каква е цената за раждане секцио при проф.Асен Николов?
Благодаря!
Здравей цените при всички лекари е еднакво 900лв

# 139
  • Мнения: 189
БЕБЕТО В, докато си в реанимация бебето е при акушерките и те поемат грижите. Когато си вече в стаята ти го дават. Нататък грижите са си твои. Уж трябва да правят тоалет на бебето, но повечето мами дотук са казвали, че за памперса са се грижили те сами и акушерките не са ги сменяли през деня. Поемат къпането със сигурност, теглене и обличане. Добавка дават със сигурност за всички хранения.
Грижите и за майките, и за бебета са еднакви все едно дали си в двойна, единична или обща стая. Разликата е в удобствата на самите стаи и в това, че може да идва таткото, не в отношението на акушерките.

Но въпросът дали има опция да платиш на акушерка да ти помага е много добър! Зная, че може да се избере акушерка за раждането, но за след това???

# 140
  • Мнения: 299
Цвети В, благодаря ти за отговорите Simple Smile.
Мен точно къпането и меренето ме притесняваха, защото предвид условията, които бяха преди няколко години .?!? незнам дали ще успея да се справя, знам, че ги миеха на общата мивка и кантарите бяха като от едно време в магазините Sad, дано нещата са се оправили за по-добро. За акушерката ми каза една позната преди няколко месеца, че можело за Вип апартамента и за теб и за бебето да има, особенно след секциото, което пък за мен ми се вижда доста натоварващо да има непознати, макар да ти помагат Simple Smile.

# 141
  • Мнения: 189
За Вип стаите знам, че мият, мерят и повиват бебетата пред очите на майките, защото това става в долепеното до стаята помещение. То е отделено само със стъкло, така че може да гледаш, да се учиш или да задаваш въпроси. За самите уреди не зная как стоят нещата. Има доста нововъведения, ремонти, но точно кое са сменили не зная. То и от стая до стая си има разлика. Не всички Вип стаи са с добри легла. Както и единичните Випчета не са еднакви - има с легло с повдигаща се облегалка, има и нормални легла без екстри... та цялата работа е малко игра на рулетка.
За апартамента дотук никой не е изказвал мнение, а прочетох и старите теми. Може би заради цената хората се спират. Но наистина за да наеме една жена самостоятелен Вип, значи не иска хора около себе си, а с непозната акушерка  Laughing може да се окаже и по-досадно от съквартирантка, защото повечето си имат определен метод на действие и не търпят възражения.
Ако си много зле, винаги е вариант да поискаш настаняване на 7-ми етаж. Вярно, че бебето няма да е при теб, но пък ако си зле  Confused

# 142
  • Мнения: 299
Simple Smile, Аз ксто бях преди време бях във ВИП стая с още едно момиче и да в стъкленото помещение взимаха бебетата и правеха акушерките всичките неща, та за това се замислих, щом пък са с рдно легло някой вип дали има такова помещение към тях, а не да си забравен Simple Smile))). , а пък и с тези ВИП акушерки много трудно да попаднеш сигурно на някой, който да ти допадне за 2-3 дни....
Никой ли не е бил пък в този ВИП апартамент или в самостоятелна стая?

# 143
  • Мнения: 751
Аз съм била в самостоятелна стая, но не съм ползвала други услуги, тоест не ми е ясно може ли да си наемеш акушерка, която да ти помага. Аз всичко си вършех сама, даже не бях разбрала, че сервират храна и се хранех с каквото ми донасяха близките Simple Smile

Има ли в момента някой на 12 етаж в Майчин дом да каже дали има свободни самостоятелни стаи?

Последна редакция: вт, 23 май 2017, 23:09 от bflmp

# 144
  • Мнения: 299
Здравейте!
Поне минават ли На визитация лекари сутрин при  бебето и теб, акушерките носят ли мляко, ако нямаш кърма, те ли  къпат бебето???
Интересувам се, защото ще съм секцио и незнАм дали да избера единична стая и ако не съм добре, за да се хрижа за бебето, дали ще мога да разчитам на акушеркитр?!?!
Предварително, благодаря за отговорите!!!

# 145
  • Мнения: 751
Да. Лекари и акушерки минават на визитация всеки ден. Акушерките къпят бебетата вечер, сутрин също им сменяват памперсите, доколкото си спомням. Адаптирано мляко се предлага на родилките. На мен ми показваха и как да слагам детето да го кърмя, но аз бях гледала клипчета преди това, които ми бяха по-полезни сякаш Simple Smile

# 146
  • Мнения: 18 644
Млякото го носят точно навреме за всички бебета. Когато почнах да кърмя, нашето мляко го давах на съседното бебе, че си беше едро и хапваше повече. След 24 часа на кърма, като бебето ми беше ОК с теглото, ми казаха да не давам повече адаптирано мляко, но не спряха да ми носят докрая.

Иначе аз бях след доста тежко секцио, но си оправях бебето без проблем. Само вечер ми го къпеха акушерките. Ако секциото е нормално без усложнения пък съвсем не виждам проблем сама да си гледаш бебето  Simple Smile

ВИП апартамента го разгледах, че една приятелка беше в него. Ами хубав си е, даже имаше кухненски кът и мека мебел - диванче, на което бащата може да остава да преспи. Леглото мисля беше с автоматично повдигане и значително по-удобно от обикновените.

За мен беше по-добре да съм в двойна стая, понеже изкарах жестока депресия в родилното и голям рев ударих първите 2 дена. Ако бях сама, още по-зле щеше да е, а с другата жена в стаята си говорехме и се разсейвахме взаимно.

# 147
  • Мнения: 299
Момичета, благодаря Ви за отговорите!!!
Значи няма от какво да се притеснявам, ако съм в самостоятелна стая за бебето, най-вероятно и мен ще ме налегне пак някоя дрпресия. Миналит път си спомням, че плаках, защото дрешките, които даваха бяха толкова големи, че ми беше жал. После с тея мивки и кантари, но бтова беше 2009г., вие последно
 кога сте били там? Ако всичко е наред 4 нощувки ли са за секцио заедно с реанимацията или 5???
Simple Smile

# 148
  • Мнения: 668
Момичета, благодаря Ви за отговорите!!!
Значи няма от кво да се притеснявам, ако съм в самостоятелна стая за бебето, най-вероятно и мен ще ме налегне пак някоя дрпресия. Миналит път си спомням, че плаках, защото дрешките, които даваха бяха толкова големи, че ми беше жал. После с тея мивки и кантари, но бтова беше 2009г., вие последно
 кога сте били там? Ако всичко е наред 4 нощувки ли са за секцио заедно с реанимацията или 5???
Simple Smile
Здравей преди месец родих секцио в майчин дом нощувките са 5 дена заедно с реанимацията,но ние бяхме 8 дена заради бебето значи ако всичко е наред 5 нощувки на шестия ден те изписват

# 149
  • София
  • Мнения: 1 877
А някой знае ли колко струва да си в отделна стая или Вип апартамента?

Общи условия

Активация на акаунт