Раждане в Майчин Дом - София (3 тема)

  • 106 633
  • 758
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 269
Ванила мисля, че беше 100-120 лв.
Бебето не се притеснявай. Акушерките се грижат за бебето, ако си със секцио и го мият и захранват по часове. Грижат се за всичко.

# 151
  • Мнения: 189
Аз знам, че апартаментът е 150лв/ден, а самостоятелна стая е 70лв. Май си има ценоразпис на сайта с актуализирани цени.

Колкото до депресията, не че е конкретно тема за МД, но и аз изкарах някаква зверска депресия след раждането с рев по около 6-7часа дневно. Че даже си докарах рани под очите от сълзи. Та някой да знае лек? Не ми се повтаря това приключение честно казано.  ooooh!

# 152
  • Мнения: 30
Здравейте! И аз започвам да ви следя, защото, живот и здраве, имам намерение да раждам в МД. Аз имам въпрос за д-р Гунев. Ходя при него за второ мнение по време на бременността и се чудя дали да не раждам при него.  Имате ли наблюдения и мнения за раждането при него?

# 153
  • Мнения: 59
Здравейте, четах доста за проф. Николов и мисля, да се доверя на него. Все още не съм го виждала дори, но тези от вас които са били секцио, кога започнахте да ходите при него за да се разберете за раждане и т.н. ?

# 154
  • Мнения: 1 092
Здравейте, имам следния въпрос, до скоро мислех да раждам с избор на екип като се бях насочила към д-р Нашар. След разкази на няколко мои приятелки, раждали в МД без избор на екип и останали много доволни от отношението и раждането, и след като започнах да посещавам подготвителни лекции за родители, на които жената няколко пъти казва, че не вижда смисъл в избора на екип, започнах да се чудя  newsm78 Та въпросът ми е какви са предимствата на това да избера екип? Имам време до Октомври, живот и здраве, възнамерявам и Ден на отворените врати да посетя, но все пак ми се иска да чуя и вашето мнение  Simple Smile

# 155
  • Мнения: 18 530
Щом за теб няма значение - може и без екип. Аз ако не познавам лекаря преди това и да си имам уговорка конкретно с него, ще се гътна от страх и притеснение. Просто хората сме различни  Peace

Да не говорим, че точно в Майчин дом не глезят излишно пациентките си, дори и да са с избор де.

За мен парите, дадени за раждане, са най-добре похарчените пари. Всичко друго може да почака, но да раждам без уговорка никога няма да стане.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз знам, че апартаментът е 150лв/ден, а самостоятелна стая е 70лв. Май си има ценоразпис на сайта с актуализирани цени.

Колкото до депресията, не че е конкретно тема за МД, но и аз изкарах някаква зверска депресия след раждането с рев по около 6-7часа дневно. Че даже си докарах рани под очите от сълзи. Та някой да знае лек? Не ми се повтаря това приключение честно казано.  ooooh!

Прегледай си витамин б12, често ако е ниско нивото, под средното 500, може да се свърже с депресивни състояния, а в комбо с хормоните от бремеността....може да се е оказало причината при теб да се измъчиш толкова. прегръдки и пожелания за щастливо ново изживяване и само усмивки от този момент нататък! 🌸🌸🌸

# 157
  • ЕН
  • Мнения: 543
здравейте бъдещи и настоящи мами,
на 30.03. се запознах с д-р Дяволов. на първа среща нямах никакви впечатления за него, защото бях наплашена за състоянието си от другите лекари, при които ходих. него избрах тъй като е правил секцио миналата година на жена със същата диагноза като моята. каза ми на 24.04 да постъпя за наблюдение на 5ет. и между 10-15.05 да извадят бебето.
да поясня не съм от София и не трябваше да пътувам. та това ми беше единствената среща с него до 23.04. мислех си като ида няма да ме помни или пък че ще откаже да ми направи операцията. но на 23.04 по обяд получих силен кръвоизлив (бях в Банкя тогава). обадих му се със силни притеснения дали ще се сети за моята особа. та ЧОВЕКА каза бързо в спешното аз отивам веднага. на 40мин бяхме там, всички бяха подготвени за пристигането ми (дори и охраната на бариерата). последва преглед, спешни изследвания, системи за спиране на кровоизлива ... но не стана. през това време си поръчаха кръв. не чакаха до последно.
в 20:06 извадили бебка - жива и здрава. аз се събудих в 23:30 също жива и здрава.
БЛАГОДАРНОСТИ на този прекрасен Човек и неговия екип. благодарности за всички , които се грижиха за мен и бебка. заплатих си избор на екип -900лв.
бях във ВИП стая на 7ет. - цена 70лв/нощ, баня и тоалетна хубави, всички твои посетители могат по всяко време да ти идват на гости и да стоят колкото време искат. едната половина е ремонтирана, но не е обзаведена. чакат финансиране. другата част си е както е била.
та това е

# 158
  • Мнения: 18 530
*Pufi*, колко добре са се развили нещата, браво!  Simple Smile

Виж, че е имало смисъл да те искат по-рано в МД!

# 159
  • Мнения: 189

Прегледай си витамин б12, често ако е ниско нивото, под средното 500, може да се свърже с депресивни състояния, а в комбо с хормоните от бремеността....може да се е оказало причината при теб да се измъчиш толкова. прегръдки и пожелания за щастливо ново изживяване и само усмивки от този момент нататък! 🌸🌸🌸

Благодаря ти за мнението! Никога не съм изследвала каквито и да е витамини или минерали, а явно трябва. Аз съм и с таласемия и трябва да ми се бият инжекции мисля точно с Б12 / дано не бъркам точния витамин/.

Пуфи, честита рожба! Щастлива развръзка, много се радвам.

Кети9, аз лично също не бих отишла без избор на екип. Лекарите наистина там никак не глезят пациентките... меко казано, а без избор на екип може да се окажеш в доста стресираща ситуация. Зълва ми ражда без избор на екип. Крещяли са по нея, шамари са й били, извадиха детето със счупена ключица и майката я шиха без упойка. ясно е, че инцидентът с детето не е предизвикан нарочно, но останалите неща не са за подценяване особено като си и без друго под стрес от раждането. За мен е важно да имам доверие на лекаря, той да е запознат с моето състояние. Зная, че там са добри специалисти и спасяват дори в немислими ситуации, но ако към естествения стрес в този момент добавя и да се притеснявам за лекари, отношение, протичане на нещата, стаи, викане и т.н., си мисля, че ще ми дойде в повече. Ти си решаваш. Всичко е до това колко са важни за теб тези неща и колко се шашкаш в някакви ситуации. Аз бях останала с впечатлението, че ти даже имаше някакви изисквания за протичането на раждането, а това без избор на екип няма да стане. Но съм сигурна, че и така да отидеш, пак ще си тръгнете живи и здрави с бебето!

# 160
  • София
  • Мнения: 1 877

Прегледай си витамин б12, често ако е ниско нивото, под средното 500, може да се свърже с депресивни състояния, а в комбо с хормоните от бремеността....може да се е оказало причината при теб да се измъчиш толкова. прегръдки и пожелания за щастливо ново изживяване и само усмивки от този момент нататък! 🌸🌸🌸

Благодаря ти за мнението! Никога не съм изследвала каквито и да е витамини или минерали, а явно трябва. Аз съм и с таласемия и трябва да ми се бият инжекции мисля точно с Б12 / дано не бъркам точния витамин/.

Пуфи, честита рожба! Щастлива развръзка, много се радвам.

Кети9, аз лично също не бих отишла без избор на екип. Лекарите наистина там никак не глезят пациентките... меко казано, а без избор на екип може да се окажеш в доста...

Оле, това звучи ужасно, кога е раждала!?!

Аз знае за съвсем различни истории, едната е съседката мич два пъти там, без избор на екип, много доволна от всичко!

И друга близка, пак така, много внимателно отношение. При снаха ти кои са тези лекари при които е раждала!?

Да, б12 са инжекциите, и аз съм с таласемия минор и си правих такива. За съжаление не ми вдигна ХГБ и лежах в МД за преливане на кръв, което мина много добре, слава на Бога. Мога ли да попитам колко е твоя хгб?

# 161
  • Мнения: 8 939
Пишете коментари с лични впечатления. Така разказани и преразказани нещата са много пречупени.
Крещели, шили я без упойка, бебе със счупена ключица. Знам същия случай, но с избор на екип и то защото е имало нужда.
Ако раждането е прекалено дълго, жената може да спре да чува, затова ѝ крещят, ако бебето е много голямо, му чупят ключицата, това е много честа акушерска практика. А че са направили 2-3 шева без упойка, редовно се прави, вместо да ви убодат два пъти с местна упойка.

Просто всичко е толкова преувеличено и пречупено през пет призми, че .... просто е ненужно да плашите бременните излишно.

Има толкова много разкази точно тук за родили без избор и доволни. Прочетете тях.

# 162
  • Мнения: 1 092
Цвети, имам изисквания, но точно, защото на едната моя приятелка (другата е секцио) са й спазили всичко, което е искала и са я питали постоянно, държали са се много внимателно, въпреки че е била без избор, започнах да се чудя има ли смисъл да избирам. Приемат я на 7ми с контракции, ражда на 9ти на обяд, не са й предизвиквали раждане, докато тя не е казала, не са й сложили упойка, после са й помагали...
Ще помисля още, имам време  Simple Smile

# 163
  • Мнения: 18 530
alina,_si, това че за теб всякакви мъчения са нещо нормално, не значи, че при всички жени е така. Някои предпочитат да не се мъчат излишно, колкото и да ти е странно да си го представиш. А точно в МД аз лично не си представям кой лекар - хеле пък без избор на екип - ще вземе да се съобразява с изискванията на всяка пациентка, просто защото пациентките са много! Кога да угодят на всички  Crazy

Пък може ако се вижда, че бебето е много голямо, да се направи секцио, а не да му чупят ключицата за добър ден!

Това, че приятелката на Кети за я "питали за всичко" ми се струва напълно невъзможно. Рядко някой за нещо те пита в МД, действат си по техните процедури и това е.

# 164
  • Мнения: 8 939
Някъде да съм написала мъчения?
Не ми изопачавай думите, моля те.
Казвам само, че лекарите без или с избор на екип си вършат работата. Това е.
И наистина всички страшни истории са все разказни за трети лица.

Общи условия

Активация на акаунт