Умряла котка в мазето

  • 3 161
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте БГ мами! Wink Снощи, когато се прибирах от работа, по стълбите нагоре (живея в къща) усетих една много силна миризма. Оказа се, че има някакво мъртво животно в мазето, най-вероятно е котка, защото много силно мирише, но може и плъх да е.

Та въпроса ми е как да се отърва от нея/него? Трябва да сложа ръкавици със сигурност, после обаче? Трябва ли ми марля на устата и носа и да нося нещо специално? Страх ме е да не хвана някаква болест от тази котка, а и дори не знам точно къде се намира в мазето, никой не влиза там, а явно е влязла някак си и е умряла след това. Мазето е в двора и има отвори на места, просто ако я намеря как да постъпя? Дали мога да я увия във вестници, после в торба и да я хвърля на боклука? Дали трябва да се обадя на някакъв телефон, който да ми помогне да я махна? Пак казвам, страх ме е да не ме хване болест или нещо, това нещо почва да мирише много и стига до коридора на къщата вече, отвратително е.


# 1
  • Мнения: 3 157
Виж какво е животното и все пак къде се намира.Викала съм Екоравновесие за едно полуразложено куче в задния двор-изнесоха го,аз само осигурих достъп до там.

# 2
  • Мнения: 6
В Бургас съм, мисля че това го има само в София. Екоравновесие ако ги има в Бургас бих ги извикал.

# 3
  • Мнения: 41 046
От миризмата не можеш да се заразиш, споко, но може да ти стане гадно. Затова най-добре си запуши носа с памук, може и маска да си сложиш на устата за да не лапнеш прах или друго в мазето, още повече, че ще дишаш през устата. После вземаш някоя голяма найлонова торба, слагаш си ръкавици, вземаш животното, слагаш го в торбата и на боклука. И толкова. 

# 4
  • Мнения: X
Чрез прах може да се зарази с туларемия.
Слагате си санитарна трислойна маска с филтър.
Скрит текст:
Предпазен гащеризон и ръкавици.
Скрит текст:
Има вероятност от кърлежи, бълхи.
Най-добре извикайте ДДД фирма, която да разчисти трупа и да дезакаризира.

# 5
  • Мнения: 25 663
Оказа се, че има някакво мъртво животно в мазето, най-вероятно е котка, защото много силно мирише, но може и плъх да е.

А може и човек да е.
Или отходната тръба да се е спукала.
Защо първо не провериш какво смърди, пък после да питаш какво да правиш?

# 6
  • Мнения: X
Или отходната тръба да се е спукала.
Може някой да е свършил "голяма"-та си ну...а.
В съседния вход една седмица стоя такова нещо,
понеже трябваше да свикат общо събрание, за да гласуват бюджет (10лв).  ooooh!

# 7
  • Мнения: 6
Влязох в мазето, беше котка, както предположих. Бях с ръкавици без маска и просто я сложих с лопатата в една кофа и я хвърлих на боклука. Благодаря за мненията ви.

# 8
  • Мнения: 6
Чрез прах може да се зарази с туларемия.
Слагате си санитарна трислойна маска с филтър.
Скрит текст:
Предпазен гащеризон и ръкавици.
Скрит текст:
Има вероятност от кърлежи, бълхи.
Най-добре извикайте ДДД фирма, която да разчисти трупа и да дезакаризира.

Ем малко няма как да си го позволя. Прекалено много неща, исках по-скоро и по-бързо от това. Надявам се да не съм хванал това нещо, за което говориш.

# 9
  • Мнения: 6
Оказа се, че има някакво мъртво животно в мазето, най-вероятно е котка, защото много силно мирише, но може и плъх да е.

А може и човек да е.
Или отходната тръба да се е спукала.
Защо първо не провериш какво смърди, пък после да питаш какво да правиш?

Не е стандартното мазе, което си представяш. Къщата е на над 110 години и е неремонтирана, несанирана, мазето е в двор и сложно се влиза, а и е пропаднало от някои места, та дори е непроходимо. Исках обективно мнение и да знам нещо, преди да съм постъпил грешно.

# 10
  • Мнения: 460
Леле ужас много неприятно, няма ли възможност някой да свърши тази работа вместо теб.

# 11
  • Мнения: 6
Леле ужас много неприятно, няма ли възможност някой да свърши тази работа вместо теб.
Спокойно, вече я махнах, няма кого да извикам иначе.

Общи условия

Активация на акаунт