Отговори
# 690
  • SF
  • Мнения: 21 564
Да, и лекарката така каза. Последната ми цитонамазка е 1. Правена е миналата година.
Сега за първи път ми откриват полип и новината ме шашна. После цитонамазката ме довърши заедно с коментарите на лекарката, че й трябват още изследвания, за да ми каже какво е. Мила е. Но аз се хващам за всяка неясна дума.
Вижте как разконспирирах текста от първа страница, който определено изкарва III Б по-добрата група.Simple Smile

# 691
  • Мнения: 606
Esmee, напълно нормално е да пооткачиш. Мен още ме държи. Има ли някой във форума, който е бил с 3а и след това не е имал проблем?  Rolling Eyes

И честно казано, не разбирам какъв  е проблемът с колпоскопа. Защо не го ползват?!!! Какво пречи при всеки преглед да погледнат, по-неопитните да сложат една оцетна киселина и толкоз.  Наистина недоумявам. Не отнема повече от 5 минути и не е някаква философия...  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 00:59 от Nia_Nia_Nia

# 692
  • Мнения: 642
И аз не разбирам защо колпоскопът(където го има) не се ползва за рутинен преглед. Молих се на моя лекар за колпоскопия, но той не пожела. Каза,че няма индикации за такъв преглед и всичко ми е наред. Е, отидох при друг. Успокоих се. Може би наистина не е имало причина да направи колпоскопия, но така успокояващо ми дойде, знам че съм проверила всичко. Иначе необичайни симптоми си имах и исках да отхръля лошите неща.

# 693
  • Мнения: 640
Esmee, коя ти е лекарката?

# 694
  • Мнения: 267
Аз съм имала група 3А и не чист колпоскоп и после всичко се оказа наред. Но групата 3А беше алармираща за моята лекарка години след като я имах и бях само 2-ра група. Според мен не трбява да се стряска човек твърде много, но определено трябва да действа - ако няма добър лекар, да намери такъв и да си направи допълнителни изследвания - колпоскоп, биопсия. Въпреки че не мога да разбера защо колпоскоп трябва да е допълнително, моята лекарка ми го прави като част от профилактичния преглед и мисля, че това е изключително важно, защото цитонамазката сама по себе си не е достатъчна за окончателно мнение, че всичко е наред.

# 695
  • Мнения: 4 872
 Esmee, аз бях с III А и биопсията показа полип. След тримесечно лечение и една коагулация съм II Б , но аз имам и 'бонус' ЧПВ .
 И да се оплача, че съм си записала час за второ мнение при проф. Томов в Плевен, но е чак на 20-ти юли  и чакането много ме изнервя  Sad  Чувствам и лек дискомфорт в интимната област и се притеснявам. Дали да не отида да ме прегледа отново моя лекар  Thinking или да изчакам до 20-ти ? Съвети ?  Praynig

# 696
  • Мнения: 1 918
Здравейте в понеделник ми предстои скалпелна конизация в болница Надежда та исках да ви питам колко време продължава самата операция и въобще да споделите какво се сетите че съм много притеснена

# 697
  • София
  • Мнения: 12 028
Има ли някой във форума, който е бил с 3а и след това не е имал проблем?  Rolling Eyes


Преди доста години имах 3А, след лечение с глобули групата спадна до 2.

Години след това отново пробвахме с глобули при 2-3А гр, нищо не се промени, а биопсията показа ЦИН2.

# 698
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 243
Nia Nia Nia, аз бях с 3А, след лечение са голобули и горене на раничка, вече повече от 2 години цитонамазките ми са ПАП 1.

# 699
  • SF
  • Мнения: 21 564
Esmee, аз бях с III А и биопсията показа полип. След тримесечно лечение и една коагулация съм II Б , но аз имам и 'бонус' ЧПВ .
 И да се оплача, че съм си записала час за второ мнение при проф. Томов в Плевен, но е чак на 20-ти юли  и чакането много ме изнервя  Sad  Чувствам и лек дискомфорт в интимната област и се притеснявам. Дали да не отида да ме прегледа отново моя лекар  Thinking или да изчакам до 20-ти ? Съвети ?  Praynig

Аз съм с полип, който се видя на прегледа. Попитах моята лекарка дали полипът не е дал тези отклонения в цитонамазката, но тя няколко пъти ми каза, че не е от полипа.
Значи колоскопията ти е показала, че трябва да се направи биопсия и тогава е излязло, че имаш полип? Не е ли бил видим и без колоскоп?
Как те лекуваха? Какво стана с полипа?

# 700
  • Мнения: 606
Благодаря, змия, Герда  bouquet Hug

# 701
  • Мнения: 4 872
Не ми е правен колпоскоп и полипа не е видим при прегледите. При мен всичко започна от раничка на шийката . Цитонамазката показа 3А и наличие на ЧПВ. Направихме типизация с резултат два положителни високорискови щама. Последва абразио и биопсия , която не показа дисплазия , а полип. Затова лекарят ми насочи лечението в посока третиране на раничката с коагулация и ми изписа тримесечен курс със Силаут. След това направихме втората цитонамазка и тя е с резултат 2-ра Б група и възпаление. Имаме уговорка да отида и да ми напише рецепта за лечение на възпалението , но нямах възможност да го посетя тази седмица.
 Това е за сега, което сме направили. Както всеки лекар и моят си има неговият начин на работа. Доволна съм от това, което направи за мен, но не желае да ми провери хормоните, а имам един куп крещящи симптоми , че имам проблем с тях. Затова ще отида при друг лекар за второ мнение. Не съм спокойна и все имам чувството , че има още какво да се направи за справяне с проблемите  и ще ми по-спокойно да чуя мнението и  на професора .

# 702
  • Мнения: 991
Здравейте, не съм писала тук, но много ви се моля за помощ.

Не аъм си правила цитонамазка на 22 години съм, но искам да си направя, тъй като вчера прокървих повреме на секс с приятеля ми. Странното беше, че въобщв не ме е боляло, случва се за първи път такова нещо.
Водя полов живот от две години, това ми е втори партньор, и много се притесних да нямам раничка или някакви предракови образования. Можете ли да ми препоръчате добър лекар, който да ми направи цитонамазка и преглед. Не знам дали да ходя при моята гинеколожка за това. Не държа на пол и на какяото и да е; само да не е грубиян и да си разбира от работата, а също и цвната да е поносима. Възможно ли в да се намери лекар, който е адвкватен и ще ми направи преглед и цитонамазка в рамките на 50тина лева?  За София си говорим.

# 703
  • Мнения: 139
Най-евтино,а същевременно и адекватно - в Щерев, при доктор Иван Димитров.Взимаш си ваучер от офертомат,мисля беше,и целия преглед ти излиза 40 лв .Внимателен,обясняващ,разбиращ.

# 704
  • Мнения: 991
А ако нв съм пациентка на доктора? Аз съм пациент на друг лекар в тази болница.

Общи условия

Активация на акаунт