Отговори
# 705
  • Мнения: 640
А ако нв съм пациентка на доктора? Аз съм пациент на друг лекар в тази болница.
Иди си при твоят лекар.... Защо не?

# 706
  • Мнения: 2 463
А ако нв съм пациентка на доктора? Аз съм пациент на друг лекар в тази болница.
Спокойно можеш да отидеш и без да си негов пациент със закупуването на ваучер от офертомат.

# 707
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета. Имам нужда от вашата помощ. След конизация съм и днес получих хистологията. Докторката, която ми прави операцията каза, че всичко е наред, но четейки изследванията не ми звучи да е така. Ако някой може да помага. ”Връх на конуса-ендоцервикален епител с високостепенна интраепителна сквамозна лезия -SIL 3-гландуларна форма. Цервикален епител без дисплазия, огнищно се наблюдава койлоцитоза.” Успех и здраве на всички ви.

# 708
  • Мнения: X
Anichka Zh, абразио правено ли е? Как предложи да процедирате лекарката?

# 709
  • Мнения: 4
Благодаря, че се отзовахте. Абразио не ми е правено. Назначиха терапия с Изопринозин и Silout. След месец ме искат за контролна цитонамазка.

# 710
  • Мнения: X
Без да знам с каква история сте (предишни цитонамазки/процедури) и на каква възраст, мога само приблизителна информация да дам според частта от хистологията, която сте цитирали. Горната граница (върхът на конуса, който е изрязан) не е чиста, и то с високостепенна лезия. Поне две години е необходимо редовно следене на всеки 4-6 месеца с цитонамазка от канала съчетана евентуално с кюретаж или тест за високорискови ЧПВ. При недобър резултат може да се наложи нова конизация. Изключително важно е да се следите на не повече от 6 месеца! Вероятността да се появи пак тежка дисплазия през тези две години и да се наложи нова процедура, според различни източници, е между 11 и 50%. Ако сте над 35 сте по-рискова.

# 711
  • Мнения: 1 918
Здравейте момичета днес мина и моята скалпелна конизация в болница Надежда при доктор Христов всичко мина добре и без да усетя но първия час много ме боля слагаха ми обезболяващо сега още ме боли но по поносимо дано бързо отшуми утре сутрин ме пускат да си ходя

# 712
  • Мнения: 640
Здравейте момичета днес мина и моята скалпелна конизация в болница Надежда при доктор Христов всичко мина добре и без да усетя но първия час много ме боля слагаха ми обезболяващо сега още ме боли но по поносимо дано бързо отшуми утре сутрин ме пускат да си ходя
Стискам палци, всичко да е наред

# 713
  • Мнения: 1 078
Anichka Zh, до колкото разбирам от това, което си написала конусът не с чисти граници. Подкрепям това, което е написала  datura_inermis, тя винаги се произнася компетентно и отговорно. Мисля си обаче, при положение, че в хистологията пише връх с високостепенна интраепителна сквамозна лезия -SIL 3- не знам дали няма да се наложи в кратък срок повторна конизация.

Елица късмет и бързо възстановяване!

# 714
  • Мнения: 1 918
Много ви благодаря за подкрепата

# 715
  • Мнения: 1 918
Здравейте вече съм у дома и по- добре сутринта ми махнаха една огромна марля и след това започнах да имам кървене дали е нормално след конизация и колко време продължава?  Колко време след конизацията ви беше първия преглед?

# 716
  • Мнения: 1 078
Елица, кървенето е нормално и през следващия месец ще имаш течове в различни цветове - розови, жълтеникави, кафеникави, червеникави, както и една особена миризма. Миризмата ще изчезне постепенно - тя е в следствие на обгарянето и наличието на конци. Моя първи преглед мисля че беше, когато отидох да си взема хистологията и епикризата. Прегледа го извършиха в болницата. След това след около месец и половина от конизацията имах още един преглед в кабинета на доктора. Моя доктор ми изписа цикадридина за по-бързо заздравяване на раната, иначе знаеш - никакви вани, тампони  и т..н.

# 717
  • SF
  • Мнения: 21 564
Темата ще се затваря всеки момент, но да ви попитам за цени по Здравна каса за хистероскопия и биопсия.
Трябва да ми махат полип, да му направят биопсия и биопсия за 3-А група на ПАП.

Аз отидох на лекар с направление, но в последствие за махане на полип и биопсия на полипа ми поискаха 640 лв.
Сега търся да ми препоръчате добър лекар в София, на когото да платя за първоначалния преглед и след това по Здравна каса да ми махнат полипа и да му направят биопсията. А и да ми направят по-нататъшните изследвания (лечения) на шийката на матката, която е ...кофти.

# 718
  • Мнения: 640
Didi,  колко време беше в болнични?

# 719
  • SF
  • Мнения: 21 564
Имате ли мнение за д-р Гановска от Люлин Мед?

Общи условия

Активация на акаунт