Окръжна Болница Варна - тема 8

  • 85 970
  • 776
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Да попитам, за тези, които сте били планирано секцио, зачитат ли ви последните кръвни изследвания от преди седмица или като отидете държат да ви направят на място в деня?

# 181
  • Мечоландия
  • Мнения: 39
искат кръвните изследвания да са от 3 до 5 дена преди секциото, както и кардиограма от личен лекар Simple Smile 
Да попитам, за тези, които сте били планирано секцио, зачитат ли ви последните кръвни изследвания от преди седмица или като отидете държат да ви направят на място в деня?

# 182
  • Мнения: 1 406
Кардиограмата не се ли прави в болницата?
Въобще какво правят преди операцията? Консултация с анестезиолога, кардиолог?

# 183
  • Мечоландия
  • Мнения: 39
 Аз отидох около седмица предварително и ми дадоха листче с какво искат за операцията. Изследвания , кардиограма от ЛЛ , свещички ( вместо клизма Wink ) , конци , игли и т.н. кардиограма , ако нямаш , бе мисля че е проблем , най ги пращат на консултация в Кардиология.   С анестезиолога не съм имала консултация , правят ти проби за антибиотици. На сутринта се срещаш с анестезиолога у той ти казва каква ще е упойката. Слагат ти катетър , който ама въобще не е така страшен , както се описва Simple Smile а аз съм си Лигла 😂 ако е спинална упойката трябва да те сложат на система , за да те "напомнят" , тъй като пада кръвното при тази упойка и трябва да си поела течности достатъчно. Simple Smile       
Кардиограмата не се ли прави в болницата?
Въобще какво правят преди операцията? Консултация с анестезиолога, кардиолог?

# 184
  • Мнения: 1 406
Благодаря ти,
Да, познато ми е, имам едно секцио със спинална упойка. Но просто си отидох в болницата и там ми направиха всички изследвания и консултации. Катетъра не се ли слага след като сложат спиналната упойка?

# 185
  • Мечоландия
  • Мнения: 39
Ами аз бях с пълна упойка и на мен ми го сложиха предварително Simple Smile не съм сигурна всъщност при спинална кога се слага 😂💞

# 186
  • Мнения: 25 768
Ами аз бях с пълна упойка и на мен ми го сложиха предварително Simple Smile не съм сигурна всъщност при спинална кога се слага 😂💞
На мен ми го сложиха след спиналната и нищо не усетих, раждах в АГ. Peace

# 187
  • Мнения: 6
Още не се знае за ремонта - вчера питах Славчев, на няколко пъти щял да започва, последно след Великден, но още не е. Нито той, нито акушерката знаеха повече.

Аз бях при него на 10.04 и той ми каза че ремонта е за след 24.05...

# 188
  • Мнения: 1 406
Еееее, те прекалиха...

# 189
  • Варна
  • Мнения: 230
Още не се знае за ремонта - вчера питах Славчев, на няколко пъти щял да започва, последно след Великден, но още не е. Нито той, нито акушерката знаеха повече.

Аз бях при него на 10.04 и той ми каза че ремонта е за след 24.05...

Нищо чудно да изчакат да минат празниците. За мен е добре, засега имам шансове да се вместя преди ремонта. Simple Smile
А случайно да е споменавал какво смята да прави, когато ремонта започне?..

# 190
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Ремонтът е започнал в понеделник. Само това разбрах.

# 191
  • Мнения: 1 406
Да, сега и аз разбах, че е започнал, но нищо друго не разбрах. Из една грпа във фб казаха преди, че в отделнието ще станат само, който е с избор на екип, другите ще ги преместват в АГ.
Някой чувал ли е това?

# 192
  • Варна
  • Мнения: 163
А дали ремонта ще приключи бързо? И в какво точно ще се състои някой наясно ли е? Извинявам се предварително, но просто няма кого да попитам освен вас момичета 😞

# 193
  • Мнения: 68
И на мен ми е интересно кога ще приключи, ако някой знае, че терминът ми е на 18.06. Ще се опитам и аз да науча нещо.

# 194
  • Варна
  • Мнения: 163
Аз съм за 28.06 и ако не е приключил, не знам какво ще правя. А хич не ми се ходи в АГ ......

Общи условия

Активация на акаунт