Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-16

  • 117 311
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Тук става дума, че почти целия апартамент е северен. Иначе и аз живея в две южни и две северни и е супер. Винаги е добре да има една северна стая, но всичките... Живяла съм в две източни и беше кошмар. Сутрин, когато е единственото по-хладно време през лятото, не може да влезе хлад, защото вече пече. През деня температурите се вдигат и вече няма шанс за хлад.
А едни мои познати си купиха с три северни и хич не им пука Laughing

# 736
  • София
  • Мнения: 2 521
За спалня север е идеално изложение. Хубаво е дневната да е юг. Още по-хубаво е да имаме избор и възможности.

# 737
  • Мнения: 6 301
Така си е, изток и запад са най-кофти.

# 738
  • София
  • Мнения: 347
Благодаря за мненията. Все пак се спираме на по-големия и заради допълнителната спалня и заради изложението. Пред западните стаи има широка тераса, така че се надявам да не пече чак толкова зловещо Simple Smile Преди съм живяла в изток/запад и изтокът ми харесва като изложение. Сега сме в юг/север и пак е добре, в северните стаи си е значително по-хладно, парното работи повече време там. Та в чист север не мога да си представя как е. За спални - ок, ама и дневната...
В общи линии и двете ми се струват не особено продаваеми след време, но пък идеята е основно да ни е удобно и приятно да живеем там и да си имаме дом Simple Smile

# 739
  • България
  • Мнения: 6 211
Най-гадно ми е източното изложение.
Северна спалня си е супер- за хора, които не обичат много топло.
Ако мога до избирам, искам жилище с изложение юг-запад-север.

# 740
  • Мнения: 40 913
Така си е, изток и запад са най-кофти.

О, за запада съм съгласна, но за изтока не. Слънце грее до към 11 часа и после е хладно, без да е усойно като севера.

# 741
  • Мнения: 25 739
Аз живея в източен, и нямам оплаквания.
Север е най зле, но пак зависи от качеството на строителството и дограма. Добре направен северен може да е пъти по хубав от некачествени изток-запад.
Юг си е номер едно...
Запад има лоша слава. Laughing

# 742
  • България
  • Мнения: 6 211
Сега живея в изток-запад и определено изтока не ми харесва.
Живяла съм и в източен, лоша работа, лятото напича рано-рано и няма къде да се скриеш.
Живяла съм и в север-юг, беше ми добре.
А най-добре беше в юг-север-запад.
Имам два южни, ами лятото само климатик оправя работата.
Обаче имам приятелка, която оцелява само в южни, все и е студено, няма стопляне при нея.
Всичко си е до човека, в крайна сметка.
Не обичам изкуствено охлаждане или отопление.
Лятото най-добре си спя в северна спалня.  Grinning

# 743
  • София
  • Мнения: 16 035
MoiraineD, за  живеене в София ли става дума?
Защото изток, юг, запад са различни според местоживеенето.
В южна стая във В. Търново изгарях почти от март до ноември.
Южна стая в София е приятна - лятното слънце пече стената, но не влиза вътре.
Изток в София ми е екстра - пече сутрин, докато от Витоша е хладно, после е приятно.
В Търново - слънцето ме будеше преди 6.00 ч.

# 744
  • Мнения: 4 188
MoiraineD, за  живеене в София ли става дума?
Защото изток, юг, запад са различни според местоживеенето.
В южна стая във В. Търново изгарях почти от март до ноември.
Южна стая в София е приятна - лятното слънце пече стената, но не влиза вътре.
Изток в София ми е екстра - пече сутрин, докато от Витоша е хладно, после е приятно.
В Търново - слънцето ме будеше преди 6.00 ч.

Тъкмо това щях да пиша. Слънцестоенето във Варна и София не е еднакво. В Сф север е рахат лятото, и по - високи сметки зимата. Два еднакви апартамента, с еднакво отопление, източен и западен, са с 2-3 градуса разлика, в полза на източния, зимата нагоре, лятото надолу. Южното изложение е супер, но на нисък етаж, с дървета отпред. Зимата, като няма листа пускат слънцето вътре. Лятото пазят сянка. Най - кофти е запад, само външни ролетни щори и климатик спасяват положението.

# 745
  • Мнения: 1 483
За една и съща София ли говорим? Laughing Преди бях в изцяло източно жилище, лятно време слънцето ме събуждаше в 6.30 и целия предиобед жегата беше нетърпима, следобеда се ядваше. Зимно време пък нямаше никакво слънце, таман се показало и се завърти и не пече вътре вече.
Сега съм в южно, пече много добре зимата, за лятото... купувам климатици Laughing
А преди съм била и в жилище на ъгъл: североизток-северозапад-югозапад. Ми нямаше стопляне през зимата ooooh!, но пък през лятото не се седеше в едната стая.

# 746
  • Мнения: 4 188
Холът ми е източен в Сф. Лятото пече от 10 до 13ч. Климатик пускам само в най - големите жеги. Зимата, без радиатор, си ходим по къс ръкав. В западната детска, радиаторът си работи на 3, през цялото време.

# 747
  • Мнения: 1 483
Значи щом пече в тези часове, сте с по-скоро югоизточно изложение. В изцяло източна стая, пече откакто изгрее слънцето, до към 12ч.
А лично за мене, летните сутрини тук не са никак прохладни, приятно топли да, но не и прохладни.

# 748
  • България
  • Мнения: 6 211
Жилището на баща ми в София беше изток-запад.
И там изтокът беше гаден.  Mr. Green
Детската ми стая беше на изток.
Холът беше запад и цял ден беше ОК.
Ако има значение, това беше в Надежда.
Знам, че не е харесван квартал, но следя цените с надежда да се върна в Надежда  Mr. Green
Баща ми се е постарал да направи деца от две жени и така се наложи да се разделим с жилището там.
Но знаете как е, сантимент, а кварталът е доста зелен, няма много модерни, високи блокове. Харесва ми.
Сегашният изток-запад е в Шумен.
Същата работа.
Шуменският изток ми е като софийския.  Tired

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 23:28 от MoiraineD

# 749
  • Мнения: 1 445
Живея в югоизточен(главно южен)апартамент в София.Лятото е топло,но не толкова.Даже,ако нямахме толкова гласовити пияници под блока,щях спокойно да живея без климатик.

Общи условия

Активация на акаунт