Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-16

  • 117 316
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 96
Колебая се за покупка НС в Изток (акт 16 - 2018) и се чудя, дали ако след няколко години стане нещо и ми се наложи да продавам, ще си възстановя вложените пари? Клоня към положителен отговор, но ми се иска да чуя и вашето мнение.

# 721
  • София
  • Мнения: 16 036
Няма кой да ти каже как ще са цените след години. Може да спечелиш, може и да загубиш.
Изток е търсен и харесван квартал. Но аз не бих вложила пари на зелено - всичко се случва и с най-добрите в бранша.
От друга страна имотите се изкупуват още на дупка. Значи повечето хора не споделят моите опасения.

# 722
  • Мнения: 40 920
Няма кой да ти каже как ще са цените след години. Може да спечелиш, може и да загубиш.
Изток е търсен и харесван квартал. Но аз не бих вложила пари на зелено - всичко се случва и с най-добрите в бранша.
От друга страна имотите се изкупуват още на дупка. Значи повечето хора не споделят моите опасения.

О, разбира се, че споделят. Всеки, купил на зелено, се кръсти и моли всичко да свърши добре, никой не си свирка лекомислено. Обаче ако не рискуваш просто не можеш да се добереш до добро НС с акт 16 - всичко е изкупено далеч преди това.

# 723
  • Мнения: 96
Първо, че се изкупуват на зелено и няма избор и второ, цената още повече се увеличава след акт 14. Нямам толкова притеснения дали строителят ще направи сградата. По-скоро, тъй като ще трябва да изтегля 10г кредит, се чудя, ако нещо стане, ще мога да изляза без загуба. Гледам в имот.бг, че хубави сгради в Изток, строени 2007-2011, са на високи цени, но не знам колко време са стояли на пазара и на колко са се продавали, когато са били построени.

# 724
  • Мнения: 25 739
Първо, че се изкупуват на зелено и няма избор и второ, цената още повече се увеличава след акт 14. Нямам толкова притеснения дали строителят ще направи сградата. По-скоро, тъй като ще трябва да изтегля 10г кредит, се чудя, ако нещо стане, ще мога да изляза без загуба. Гледам в имот.бг, че хубави сгради в Изток, строени 2007-2011, са на високи цени, но не знам колко време са стояли на пазара и на колко са се продавали, когато са били построени.
Ако парите ти бяха готови, веднага бих ти казала да инвестираш. 2 години са нищо, а и имотния пазар ще се развива все повече, особено в столицата.
С кредит обаче е друго. Има риск. Малко да ти забавят строежа и гълташ вода...
Помисли си хубаво, принципа е :който не рискува не печели. Simple Smile

# 725
  • София
  • Мнения: 347
Здравейте Simple Smile Искам да помоля за коментари. Чудим се между 2 апартамента и все още не можем да изберем категорично.
Вариант 1: 2 спални,хол + кухня, баня, тоалетна, мокро помещение, 94 кв чисто, етаж 3 или 4 (имаме избор все още), изложение север/изток (като изтокът е съвсем малко на единия край на хола). От северната страна е градинка и ще си остане такава, няма да се строи. Ще има акт 16 към края на 2017.
Вариант 2: 3 спални, хол + кухня, 2 бани, тоалетна, мокро помещение, 119 кв чисто, етаж 5 (последен), изложение изток/юг/запад. Тук акт 16 се очаква средата да 2018.

# 726
  • Мнения: 2 681
Бих избрала втория заради изложението.

# 727
  • Мнения: 242
Втория и заради изложението,и заради квадратурата

# 728
  • Мнения: 40 920
Ама те не стават за сравнение - едната стая в повече или ти трябва, или не ти трябва. Ако не ти трябва за какво ти е да плащаш повече? Ако пък ти трябва защо изобщо гледаш малкия?

Иначе така наизуст препоръка не мога да дам. Единият е северен, ама пък градинката отпред е голямо предимство и ще бъде светло, макар да е север. Лятото пък няма да имаш нужда от климатик, а зимата все едно е студено и с един троен стъклопакет няма да имаш проблем. С другия можа да имаш проблеми лятото заради запада (ако е много), а и заради последния етаж може да е студено зимата и горещо лятото (пък и квадратурата е голяма, та големи разходи), остава и рискът от течове.

Но според мен най-важно е местоположението (колко е удобно и колко пасва на твоите критерии) и вътрешното разпределение - едно добро и оптимизирано вътрешно пространство определено може да наклони везните.

# 729
  • София
  • Мнения: 347
Вътрешното разпределение и на двата е добро. Третата спалня ще ни улесни, с 2 деца сме. Не че не могат в една стая да са, ама по-добре всеки да си има отделна. Двата сгради са в един и същ комплекс, така че и мястото не е определящо. Изтокът на големия апартамент също гледа към парка.

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 11:16 от Шантава Калинка

# 730
  • Мнения: 25 739
Вътрешното разпределение и на двата е добро. Третата спалня ще ни улесни, с 2 деца сме. Не ще не могат в една стая да са, ама по-добре всеки да си има отделна. Двата сгради са в един и същ комплекс, така че и мястото не е определящо. Изтокът на големия апартамент също гледа към парка.
Aко ценово са сходни, аз бих взела големия, със забележка само покрива да е с гаранция.

# 731
  • Мнения: 828
Големия и заради едната спалня + , и заради изложението.
Север е кофти,а само север си е ужас  Peace

# 732
  • Мнения: 54 425
Север, пари да ми дават, не купувам.

# 733
  • Мнения: 40 920
Вътрешното разпределение и на двата е добро. Третата спалня ще ни улесни, с 2 деца сме. Не че не могат в една стая да са, ама по-добре всеки да си има отделна. Двата сгради са в един и същ комплекс, така че и мястото не е определящо. Изтокът на големия апартамент също гледа към парка.

В този случай, ако можеш да си го позволиш, твърдо вземай големия. Децата растат и да имат отделни стаи е много важно за развитието и самочувствието им даже и да са еднополови.

# 734
  • Мнения: 6 301
Какво му е толкова на севера? Не знам де, не съм живял в изцяло северно изложение, но съм живял в апартаменти север-юг, двете стаи са били северни и двете- южни. И какво му пречи? В момента имам западни стаи и според мен това е най-гадното изложение - цял следобед ти пече ужасно, слънцето е все едно вътре в стаята при тебе, а пък през лятото е аддддддддддд.

Общи условия

Активация на акаунт