Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-16

  • 117 318
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 962
Lucky, според мен ще се отдаде, но самото жилище не си струва. Слатина не е лош квартал, но е малко откъснат от транспорт, а самото жилище е много приятно направено като довършителни работи, но е миниатюрно. Аз разбирам едностаен - една голяма стая с кухня + баня. Не мъничка стаичка с мъничка баня. А липсата на тераса още повече навява на клаустрофобия.

Не вярвам да стане за 400 лв., макар че не е съвсем изключено.
По-бившата ни хазяйка отдава за 400 лв в Младост 4 (на максимум 10тина мин от метрото) гарсониера с наистина голяма стая, отделна кухня, голяма баня и много прилична тераса.

# 706
  • Мнения: 25 739
Благодаря за отговорите. bouquet

# 707
  • Мнения: 4 518
Това според мен е на У-образното кръстовище ул. Боян Магесник и ул. Слатинска. Мястото е неприятно, но пък има Лидл близо. Предполагам, че имаш предвид, че ще има доста по-високи входни такси. Ние бяхме на квартира точно до парк Гео Милев в двустаен (кухня с хол и спалня) за 500лв. Звучи ми ужасно за готвя и спя в едно помещение и то прозореца да е до леглото ми, а кухнята в другия край на стаята.

# 708
  • Мнения: 2 681
За мене коптора в Слатина не си заслужава покупката.
Едва ли наема ще е повече от 250 лв.
За 400  може да се наеме преустроена гарсониера.

# 709
  • Мнения: 14 418
Да ,ще се отдаде.Спретнатичко е,чисто .Това ,че е еднопространствено ме затруднява да посоча конкретна цифра.
Скрит текст:
400,00лв?
Това, че е затворен комплекс е минус и липса на тераса... newsm78

За затворения комплекс мисля,че е плюс от гледна точка на сигурността.

# 710
  • Мнения: 3 021
Затвореният комплекс като такъв е плюс, да, но самият апартамент има недостатъци за нормално живеене. Не че не може, но срещу малък наем и за това купуването му за толкова много пари, с цел инвестиция, според мен не си заслужава.

# 711
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
За някакъв вид офисче или ателие може би ще стане.

# 712
  • Мнения: 4 401
Затворения комплекс има месечна такса , която въобще не е символична и определено ще ощети размера на наема, а носи и  допълнителни тежести за периодите без наемател и с ремонт.
По мое мнение малък  имот под наем в затворен комплекс е по-скоро негатив.
Трябва да се види и вътрешния правилник на комплакса, защото там нещата са малко по-различни и е възможно да има неприятни изненади. Трябва да се вземе под внимание ,че този правилник може да бъде и променян ,а имота (според мен) е неатрактивен и ако възникнат обстоятелства които пречат ползването му за целите за които е купен ,трудно ще се продаде.

Отдаването на имот на стотици км си има особености които трябва да се имат в предвид.

# 713
  • Мнения: 1 248
не ми харесва разположението и вида на прозорците. Майка ми живее сама в подобно, но прозореца е доста голям, разположен по дължината на стаята, а от другата страна има тераска, макар и символична /3-4 кв. /. Иначе, да, симпатично е за сам човек.

# 714
  • Мнения: 54 425
Без тераса и без антре, не, Лъки. Peace

не ми харесва разположението и вида на прозорците. Майка ми живее сама в подобно, но прозореца е доста голям, разположен по дължината на стаята, а от другата страна има тераска, макар и символична /3-4 кв. /. Иначе, да, симпатично е за сам човек.

Да не бъркаш?
3-4 кв.м си е голяма даже.

# 715
  • Мнения: 1 375
Момичета,използвам темата(не видях подходящо място) за да попитам нещо.След продажба на имот (парцел в случая)къде трябва да се отиде ,за да се заяви,че вече не си собственик на въпросния имот-мисля,че едното място е данъчното,ако не се лъжа....Има ли нужда да се ходи и на друго място-в кадастъра например,или...?В какъв срок трябва да се отиде.
Не сме в страната,но имаме опълномощено лице,което може да отиде и да свърши каквото е необходимо.

# 716
  • Мнения: 54 425
Само в данъчното.

# 717
  • Мнения: 25 739
Без тераса и без антре, не, Лъки. Peace


Хепи, то има коридор не е отделно антре все пак....липсата на тераса е огромен минус, човек няма къде едни гащи да простре, или ако са пушачи...
Затворен комплекс не ми харесва. Трудно става събирането на таксите, винаги има длъжници защото цифрите са големи. Както писаха по горе, намаля прихода като се приспаднат такса затворен комплекс.
Благодаря на всички които се включиха с мнения, разбрах не е добра инвестиция, дори и при 300лв наем. Peace

# 718
  • Мнения: 1 375
Мерси Дева bouquet

# 719
  • Мнения: 1 248
Без тераса и без антре, не, Лъки. Peace

не ми харесва разположението и вида на прозорците. Майка ми живее сама в подобно, но прозореца е доста голям, разположен по дължината на стаята, а от другата страна има тераска, макар и символична /3-4 кв. /. Иначе, да, симпатично е за сам човек.

Да не бъркаш?
3-4 кв.м си е голяма даже.




[/quote         
Да, Всъщност  - греша - 2-2,5 квадрата е.

Общи условия

Активация на акаунт