От кой матрак сте доволни? - Тема 6

  • 165 847
  • 763
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 6 741
Колебая се между iSleep CoolComfort и Магнифлекс Гранде. Нужен ми е твърд матрак. Разликата в цената е двойна. Мнение дали iSleep са достатъчно добри, за да не плащам 1500 лв. вместо 750 лв? Размери 180 на 200 е рамката.

# 631
  • София
  • Мнения: 12 006
Колебая се между iSleep CoolComfort и Магнифлекс Гранде. Нужен ми е твърд матрак. Разликата в цената е двойна. Мнение дали iSleep са достатъчно добри, за да не плащам 1500 лв. вместо 750 лв? Размери 180 на 200 е рамката.
CoolComfort е мааалко по-мек от грандето и има гел най-отгоре, който държи хладно - от там му е и името. Иначе и двете марки са от един бранд, като магнифлекса е по-високия клас. Ето ти ги по-подробно:
https://magniflex.bg/products-mattresses/magni-grande
https://isleep.bg/cool-comfort

# 632
  • Мнения: 4 783
Не са един бранд, изобщо! Дистрибутори те на магнифлекс е Бг, са и дистрибутори на I sleep Многократно е коментирано, че това им е нещо като рекламен трик.

# 633
  • София
  • Мнения: 12 006
На мен това сами го казвали в магазин за матраци Thinking Може би са ме излъгали.

# 634
  • София
  • Мнения: 6 741
Да, и на мен нещо подобно ми казаха. Не е важно дали компанията е същата, а дали все пак независимо от по-ниската цена и isleep е добър?

# 635
  • Мнения: 52
Сайтът е intershop.bg, доколкото разбрах е Пловдивска фирма.  Матракът пристигна след 2 дни и служителките отговориха търпеливо на всичките ми глупави въпроси.  Ако искаш попитай там, може да ти предложат и за твоя модел добра цена. Успех!
Благодаря за препоръката. В крайна сметка, ми помогнаха да избера матрака Каспия Покет с мемори пяна и на мен също ми предложиха по-ниска цена от обявената. Ще ми го доставят след няколко дни, надявам се да сме направили правилния избор...

# 636
  • Мнения: 62
Колебая се между iSleep CoolComfort и Магнифлекс Гранде. Нужен ми е твърд матрак. Разликата в цената е двойна. Мнение дали iSleep са достатъчно добри, за да не плащам 1500 лв. вместо 750 лв? Размери 180 на 200 е рамката.

Ние сме с Cool comfort от 10 месеца някъде.Средна работа,не е мек,но не е и твърд според мен,но аз не съм хич лека.Леко потъвам,мисля в рамките на нормалното.Засега няма деформации или пропадания,но самото ядро ,гъбата пожълтя отстрани.Като сядаш в края на матрака се сплесква до долу,не знам доколко е нормално.Калъфът е хубав, свалящ се,матракът за мен не е кой знае какво,ако сега трябва да решавам пак,едва ли бих го взела.Isleep не са Магнифлекс.Фирмата вносител е една и съща ,те са коректни, доволна съм от тях.

# 637
  • София
  • Мнения: 6 741
Благодаря много, ето такова мнение ми беше важно!
А Silvercare на Магнифлекс твърд ли е?

# 638
  • Мнения: 4 783
Води се средно твърд,на  мен ми покрива изискванията ми за твърдост,в никакъв случай не потъва,на мен ми е много удобен.

# 639
  • Мнения: 463
Момичета, не е е съвсем по темата, но  ще се радвам да ми помогнете.  Купихме  преди месец  матрак, но тъй като сме в ремонт  майсторите са го опряли на стената  и  така съхранявали..
Сега го видяхме : целия е деформиран на бобунки. Според  вас какво може да се  направи, за да се оправи?  Или  няма оправяне?! Sad

Уфф, много ме яд..

# 640
  • Мнения: 19 551
Каква марка е този матрак, който от едно опиране в стената се деформира?

# 641
  • Мнения: 463
За съжаление не е от едно  опиране, а най-вероятно няколко  дена е стоял така
 Sad
То и ние сме  си виновни, че  няколко  дена не сме наглеждали майсторите, ама от няколко  години се познаваме  и работим заедно.  До сега  без оплакване. .
Иначе  матракът е Нани  Модерато.  Имаме  вече  един от 6-7 години  и сме супер  доволни,  защото  не е  "мръднал " и е супер  удобен.  За  това  и за новата  ни къща пак такъв  поръчахме. А сега  се чудим,  дали  и как да го оправим?!

# 642
  • Мнения: 19 551
За този модел пише, че може в домашни условия да се пренарежда до удобната твърдост. Не може ли нещо такова да направите? То и затова може би се е деформирал, защото се е поразместил. Аз също ще купувам матрак при незавършен ремонт, ще настоявам да не го опират във вертикално положение.

# 643
  • Мнения: 463
Благодаря за съвета. Утре  ще  пробваме да наместим слоевете.  Дано  помогне Simple Smile

# 644
  • Мнения: 382
Някой питаше за твърд матрак. Аз съм с Ривиера на Магнифлекс и в твърд. Много съм доволна. Наспивам се като хората. Нищо не ме боли. Който обича твърди матраци е идеален. Заради меморито хем ти е меко, а не потъваш.

Общи условия

Активация на акаунт