Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 10

  • 125 966
  • 870
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 006
За керамичния плот ползвам меглио и мекото на обикновена гъба, с попивателна гъба изчиствам препарата. Ако има загоряло ползвам нож за керамичен плот. Всичко светва без зловещо търкане.

# 91
  • Мнения: 1 271
Ползвам от скоро тази гъба за стъклокерамичния плот, заедно с препарат и съм много доволна.
https://www.dm.de/profissimo-glaskeramik-schwamm-p4010355267900.html
От едната страна е нещо подобно на микрофибър, а от другата е по-релефна. С ножчето за стъклокерамика при мен плотът се надрасква леко.

# 92
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ползвам от скоро тази гъба за стъклокерамичния плот, заедно с препарат и съм много доволна.
https://www.dm.de/profissimo-glaskeramik-schwamm-p4010355267900.html
От едната страна е нещо подобно на микрофибър, а от другата е по-релефна.
С ножчето за стъклокерамика при мен плотът се надрасква леко.
Или ножчето е некачествено или неправилно го употребяваш. Не е нормално да се драска плота.

# 93
  • София
  • Мнения: 11 734
Скрит текст:
Ползвам от скоро тази гъба за стъклокерамичния плот, заедно с препарат и съм много доволна.
https://www.dm.de/profissimo-glaskeramik-schwamm-p4010355267900.html
От едната страна е нещо подобно на микрофибър, а от другата е по-релефна.
С ножчето за стъклокерамика при мен плотът се надрасква леко.
Или ножчето е некачествено или неправилно го употребяваш. Не е нормално да се драска плота.
Също смятам, че ножчето нещо не е в ред, то си е създадено точно за тази цел. Да стърже петна по плота на котлоните. За керамика ползвам този препарат и съм повече от доволна. Освен това почиства и много хубаво стоманени тенджери. На същата фирма има и спрей за фурни. Въпреки че съм със самопочистваща фурна, понякога го ползвам и него. За да не нагрявам излишно фурната, за по-малки замърсявания.
Скрит текст:
[/spoiler]

# 94
  • София
  • Мнения: 3 041
Препарат за фурни на Хейтман според мен трудно почиства дори леките замърсявания.

# 95
  • София
  • Мнения: 11 734
Препарат за фурни на Хейтман според мен трудно почиства дори леките замърсявания.
Не съм съгласна, напротив.  Peace Сваля всичко, но е вярно и това, че никога не допускам да имам голямо замърсяване. Например при печене на една обикновена мусака, след това върху една кърпа напръсквам и минавам дъното на фурната. Блести! Много си поддържам фурната, ненавиждам да е в мазни петна , също и загорели. Да си кажа честно, достатъчно ми е скъпа, като цена фурната за да я зарежа, ми, много пари са. Моята е СМЕГ. Скъпи са, не са от най-фантастичните фурни, но пък е дизайнерска и може би затова и цената и е такава. Пазя си я.

# 96
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
От посоченият препарат за стъклокерамика на Хейтман аз също не съм доволна.За тенджери или тави става, но за котлона иска търкане.В крайна сметка като няма голямо замърсяване всеки продукт върши работа, като има загоряло или кипнало ми е важно какво върши.С обезмаслител и ножче става в пъти по-лесно.
Е, да моята печка не е дизайнерска, но пък в крайна сметка не съм я купила да ѝ слугинствам аз, а тя да служи на мен.
Аз кардинално си реших проблема като всяка вечер забървам с универсална кърпичка на Лидл, а като има нещо кипнало минавам с обезмаслител и ножче.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 041
Марчева,веднага след готвяне съм съгласна.Често нямам време да чакам докато изстине фурната,а често готвя в нея .Случва се да има някое загоряло петънце и тогава трябва да тръкна с твърдото на гъбата.

# 98
  • София
  • Мнения: 11 734
Марчева,веднага след готвяне съм съгласна.Често нямам време да чакам докато изстине фурната,а често готвя в нея .Случва се да има някое загоряло петънце и тогава трябва да тръкна с твърдото на гъбата.
Точно с гъбата изтърквам, като преди това поставям малко от препарата. Сваля всичко. Ми, доволна съм.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 172
В същност честото миене на фурната с препарати, макар и бавно, скапва покритието. Още по-лошо е ако от препарата попада при вентилатора. Препаратите разяждат зегерката, а дори и целият вентилатор. Ползвайте си самопочистването на фурната, щом има такова! Забърсвайте само с вода.

# 100
  • София
  • Мнения: 11 734
В същност честото миене на фурната с препарати, макар и бавно, скапва покритието. Още по-лошо е ако от препарата попада при вентилатора. Препаратите разяждат зегерката, а дори и целият вентилатор. Ползвайте си самопочистването на фурната, щом има такова! Забърсвайте само с вода.
Да, това е вярна , че скапва и вентилатора. Много трябва да се внимава с него. Тази грешка вече я направих веднъж и имах проблем.

# 101
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз пък съм доволна от препаратите на хейтман.
В същност честото миене на фурната с препарати, макар и бавно, скапва покритието. Още по-лошо е ако от препарата попада при вентилатора. Препаратите разяждат зегерката, а дори и целият вентилатор. Ползвайте си самопочистването на фурната, щом има такова! Забърсвайте само с вода.
То щтото пък  да я пуснеш на 500 градуса не й скапва нито покритие, нито кабели и електроника, нито уплътнения нито нищо.Grin А и ако се чака да светне индикатора, реално изглежда ужасна.

# 102
  • София
  • Мнения: 11 734
Аз пък съм доволна от препаратите на хейтман.
........................
То щтото пък  да я пуснеш на 500 градуса не й скапва нито покритие, нито кабели и електроника, нито уплътнения нито нищо.Grin А и ако се чака да светне индикатора, реално изглежда ужасна.
А, не съм съгласна!  То си е помислено за тези 500 градуса.  Peace  До сега съм  ползвала тази функция  2-3 пъти. Светва! Може би от интерес най-вече.  Нищо ѝ няма. Само много време отнема.

# 103
  • София
  • Мнения: 9 946
Кой от двата праха е по-добър, трябва ми за чувствителна кожа (бельото само):
 Денкмит 1.2кг Ултрасензитив или Персил сензитив 1.4кг,
поне за бяло, цветно доколкото разбрах от чужбина трябва да поръчвам...
Ето това видях в един ДМ.

# 104
  • Мнения: 2 512
Кой от двата праха е по-добър, трябва ми за чувствителна кожа (бельото само):
 Денкмит 1.2кг Ултрасензитив или Персил сензитив 1.4кг,
поне за бяло, цветно доколкото разбрах от чужбина трябва да поръчвам...
Ето това видях в един ДМ.



Ползвам само Сано от известно време - този лилавият, който си снимала и един в синя опаковка, пак гелообразен, пак сенситивен. Не мисля да го сменям въобще като марка. Този Денкмит не съм ползвала, но Персила съм ползвала. Въпраки това залагам на Сано.

Общи условия

Активация на акаунт