Сметки за парно

  • 2 871
  • 28
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Имам голям проблем с неплатени сметки за парно в имот, в който не живея.
Някой случайно да знае къде може да се види в Интернет дали Топлофикация е завела дело.
И някой с опит с подобни дела?

# 1
  • Мнения: 6 323
Доколкото знам онлайн няма как да се провери.
Може да подадете искане за справка от Централния регистър на длъжниците към Камарата на частните съдебни изпълнители.
Ето тук е описана процедурата - https://newregistry.bcpea.org/pages/procedure1.html

# 2
  • Мнения: 2 681
Титуляра на сметката може да провери в каса на Топлофикация.
Или упълномощен от него друг човек.
Ако имаш партидния № провери в сайта. Ако няма сметки за минали месеци - значи са завели дело.

# 3
  • Мнения: 46 511
Да, онлайн не става. Можете на каса да проверите, като изрично кажете, че искате да видите и делата. Ако само питате за дължими суми ще кажат текущите.

# 4
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да, онлайн не става. Можете на каса да проверите, като изрично кажете, че искате да видите и делата. Ако само питате за дължими суми ще кажат текущите.

Касиерките виждат ли делата в системата? Вижда ми се странно да имат достъп до подобна информация.
Сега издирвам партидния номер, че на всичкото отгоре не се води на мое име, Ама сметките са за мен.

# 5
  • Мнения: 46 511
Разбира се, че ги виждат, длъжниците могат да си ги погасят там, как да стане, ако не ги виждат.
В крайна сметка това са си задължения, няма причина да са скрити.

# 6
  • Мнения: 89
В Топлофикация имат пълната информация, дори на касата да не могат да ви я дадат ще повикат някой колега, който има достъп и ще ви разясни положението. За всеки случай можете да проверите по телефона преди да се разкарвате до техен офис.

# 7
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Разбира се, че ги виждат, длъжниците могат да си ги погасят там, как да стане, ако не ги виждат.
В крайна сметка това са си задължения, няма причина да са скрити.

Да, това ясно. Става въпрос за информация за дела, решения и т.н.

# 8
  • Мнения: 46 511
Когато купихме нашия апартамент собственикът каза, че има и дело, освен текущите сметки.
На изповядването ни даде пари да го платим, защото на него не му се занимаваше. Платихме го на обикновена каса. Затова казвам, че няма как касиерките да нямат достъп до делата, иначе нямаше да можем да си ги плащаме.

# 9
  • Мнения: X
Имат си юрист в Топлофикация, ще го извикат и ще ви каже, както и варианти за извънсъдебно и разсрочено какви имате.
Ако има дело, от съда уведомяват по постоянен адрес на титуляра, ако не намерят никого, лепят бележки на входа къде да отидете, за да си получите документите.

# 10
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Една позната ми каза, че са ги осъдили без да знаят. И тя в подобен филм без вина се е отзовала (не живее в апартамента). Дори не знае на каква сума точно са ги осъдили. Това  как се проверява?

# 11
  • Мнения: X
На място в Топлофикация при юриста. Ако има дело - в районния съд при призовкарите, там ще връчат и решението, съответно ако не е пропуснат срока може да се обжалва.

# 12
  • Мнения: 46 511
Една позната ми каза, че са ги осъдили без да знаят. И тя в подобен филм без вина се е отзовала (не живее в апартамента). Дори не знае на каква сума точно са ги осъдили. Това  как се проверява?
Когато човек има имот трябва всеки месец да следи сметките му. Няма как изведнъж да са се появили. Имало си ги е, но не са ги плащали. Иначе съдят без да се обясняват, така е.
Писахме вече напред - на каса ще й дадат информация. Но да каже, че пита за дело, иначе ще съобщят само текущите.
Ориентировъчно е сумата, която е изчезнала + 150 лв.

# 13
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не се сърди човече, роднина (свекърва живее в апартамента), а те са в чужбина. Не са знаели за тези сметки. Явно, понеже свекървата е нямала доходи и осъждат и наследниците.

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Благодаря за отговорите! Влязох в системата и виждам сметки. Обаче, не кога да разбера нещо. Има месечни със суми и изведнъж през юли пише Обща фактура и сметката е в хиляди. Някой знае ли за какво става въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт