Слънчево-усмихната 195-та пролетно-лятна немска тема.

  • 57 383
  • 737
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 595
Да, има таван и мисля точно 1800 беше.

Отделно, че и без договор ако има майката доходи като selbstständig също няма проблеми да си взема парите, или ако има комбинация от договор и selbstständig. Само проблемът при selbstständig е, че се взема последната пълна година с lohnsteuerbescheid, а не 12-те месеца преди раждането. Но като цяло идеята ми е, че абсолютно не е наложително майката да има непрекъснат договор.

П.П. - аз си мислех, че само аз не ги намирам иконите. И аз се дразня.

# 571
  • Мнения: 2 420
Привет,
някой може ли да ми препоръча Витамин Б комплекс препарат за възрастни?
Може и за други витаминни препарати да споделите.
Четох в нета, но не мога да се ориентирам добре, а се сещам, че тук беше коментирана темата и имаше препоръки.

# 572
  • Мнения: 9 052
A аз бих се радвала ако някой сподели опит с възглавничка за проблеми с кръста при шофиране. Ако някой ползва такава и е доволен да ми каже.

# 573
  • Мнения: 3 595
За витамините препоръчвам vitaminexpress. Малко по-скъпи са им продуктите от тези в аптека примерно, но са много по-качествени. Примерно витамин Д ми се наложи да пия, техният е капсула или капки, и двете по-добре се усвояват от широко-разпространените в аптеките таблетки (и в аптеките има капсули все пак). Витамин Б12 например им е метилкобалмин, по-хубавата и по-добре усвояема форма. Пристигат много бързо. Та това е от мен като препоръка, със сигурност имат Б комплекс.

# 574
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Относно емотиконите- аз ползвам все още старата версия, там ми излизат обичайните муцунки. Thinking

# 575
  • Мнения: 2 420
За витамините препоръчвам vitaminexpress. Малко по-скъпи са им продуктите от тези в аптека примерно, но са много по-качествени. Примерно витамин Д ми се наложи да пия, техният е капсула или капки, и двете по-добре се усвояват от широко-разпространените в аптеките таблетки (и в аптеките има капсули все пак). Витамин Б12 например им е метилкобалмин, по-хубавата и по-добре усвояема форма. Пристигат много бързо. Та това е от мен като препоръка, със сигурност имат Б комплекс.

скийтър,
мерси за препоръката.
витаминекспрес е онлайн-търговец, има и собствена марка, но също предлага и други марки

намирам ето този Ultra B Complex, 60 Kapseln
https://www.vitaminexpress.org/de/ultra-b-complex-vitamin-b-kapseln
на фирмата
Vitality Nutritionals, за която пък не намирам никаква информация
поне някаква уебсайт да имаше

# 576
  • Мнения: 7 057
Здравейте! Наминавам с един бърз въпрос - от кой интернет доставчик сте доволни?

# 577
  • Мнения: 3 595
Mirella - vitality nutritionals е тяхната собствена линия витамини. Също другата им линия е "спорт" нещо си.

# 578
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте! Наминавам с един бърз въпрос - от кой интернет доставчик сте доволни?
Това зависи от местоживеенето. Много от тези, които имахме като опция на предното място, вече ги нямаме.

# 579
  • Мнения: X
Ние сме с 1&1. Имало е няколко пъти проблеми, но нищо драматично. Със смени хич не ни се занимава. За мен стават. Но както chrissy рече, зависи от местоживеенето.

Мене ме тресе първокласническа треска. Joy Много неща имало да се подготвят...

Bandiera rossa, всякакви болки в гърба са от неправилна стойка. Провери първо как седиш. На някои седалки наистина обаче не може да се седне както трябва.

# 580
  • Мнения: X


Мене ме тресе първокласническа треска. Joy Много неща имало да се подготвят...

Чак пък много... Списъка с материалите се изпълнява за 10 мин. в някоя книжарница. Раница - отивате в Ranzenworld и мерите наред - имат голямо разнообразие модели и марки, които мериш пълни с книги. Тази, която пасне най-добре я записваш - модел, марка,разцветка и търсиш най-добрата цена онлайн за същата. Разликата често е сериозна сума. Трябва ти още фуния - вероятно ще я изработят в градината. Помисли с какво да я напълниш, гледай да не е тежка - дребни принадлежкости за училище, играчка, някоя вкуснотия. Това е.

# 581
  • Мнения: 3 595
И мен ме тресе треска, но за списъка за детската градина. Дадоха ни един с поне 15 неща, после ни казаха, че вероятно няма и половината да ни трябват, така че да изчакаме преди да купим. То престилки, то лек анцуг, дебел анцуг, абе лудница.

Някой поръчвал ли е онлайн етикети с името, които се поставят на дрехи като се гладят с ютия и може ли да препоръча нещо? И обувките как ги маркирахте с името - на подметката с маркер ли? Чудя се при тях как да действам.

# 582
  • Мнения: X
Дрехите надписвах по етикетите с маркер. Обувките не, но гумените ботуши и цвичките пак с маркер, от вътрешната страна.
Има едни машинки за надписване. Пишат върху самозалепващи се ленти- хартиени, текстилни,   pvc прозрачни или бели. Много полезни при налични ученици. 20 евро беше машинката, 3-4 евро ролките с ленти. Ползваме нашата 7 години вече, доволна съм.

# 583
  • Мнения: X
Раница имаме още от началото на годината... на (почти) нормална цена. ooooh! Исках без аксесоарите, за да не давам още 100 евро за пластмаса, но нямало вече такива. Sad Пуснаха същата марка само раници преди 2-3 седмици в bands4friends, обаче вече беше късно, а и нямаше "нашата".
Фунии нямало да правят в ДГ тази година, 'щото миналата нямало интерес от страна на родителите. Та аз ще... шия. Mr. Green Обаче то и изборът на платове не е лесна работа. Laughing За плънката имам цял списък, но почти всичко ще трябва да се поръчва. ooooh!И тоалет имам да мисля и да шия, че и за мен даже, не може мама да не е 'убава. 4470 Абе казвам ви, че не е лесно... Crazy

За ДГ не сме имали списък Rolling Eyes, само пожелателно гумени ботуши, Regenjacke и Regenhose. Надписвала съм само гумени ботуши от вътрешната страна и пантофи на етикета. Бельо за смяна/плюшени животни също надписвах на етикетите. Готовите етикети са чудесна идея. Можеш и такива за зашиване да слагаш на дрехи, на които няма как да се залепи нещо. Аз съм поръчвала само етикети за зашиване, но вече не помня откъде.

# 584
  • Мнения: 9 361
Всичко съм надписвала с перманентен маркер върху етикетите на дрехите или от вътрешната страна на обувките. на детето показвам дрехите вкъщи преди да ги занесем, после кое му е шкафчето в ДГ и какво има вътре. Ботушите при нас седяха отделно, показах му къде стоят и къде са надписани. Миналата година в 1 клас пак същото - надписах дори и раницата и торбата за спорт, че в нашето училище има още 1-2 деца със същите.
Синьо,
аз мислех, че вече имаш по-големи деца минали по този път и всичко си знаеш, и никакви трески не могат да те тресат.
Понеже заговорихте за първи клас и фуниите и се сетих да попитам: Сега като в 5 клас дъщеря ми сменя училището за първия учебен ден трябва ли пак да носи подобни фунии или някакви други неща, които не са ни казали от училището, но се подразбират според немските разбирания?

Общи условия

Активация на акаунт